869 Shares 5377 views

Często zdrętwiałe ręce? Przyczyny tego problemu

To naturalne, że ludzie mają swobodę ruchu, on całkowicie posiada własne ciało – jest niezbędny do normalnego funkcjonowania. Jednak wielu z nas nie myślał, że wymaga to prawidłowe funkcjonowanie ogromnej liczby systemów. Powinien pojawić się przynajmniej niewielką usterkę ustalonej „Maszyna” i jesteśmy przerażeni faktem, że nie są już panami swoich własnych rąk lub stóp. Dlatego dość często do lekarza leczonych pacjentów ze skargami, że zdrętwiałe ręce. Przyczyny tego zjawiska, a my postaramy się, aby w tym artykule.

Awaria w systemie

Podajemy niektóre z najczęstszych przyczyn drętwienie rąk.

1. osteochondrosis. Choroba atakuje kręgosłup szyjny, jeśli pacjent jest ponadto i dyskopatii, wówczas sytuacja, w której na korzonki nerwowe rdzenia kręgowego są po prostu wciśnięty. Pacjent może odczuwać kryzys i ból szyi, ogólne osłabienie i onimenie ręce. Wszystkie rodzaje zapalenia nerwów, plexites pojawiające się z połamanymi rękami, z zwichnięć stawów często wywołują fałszywe postrzeganie – parestezje.

2. Jeżeli zdrętwiała ręka, przyczyny mogą być w złym pracy małych gałązek układu nerwowego. Może przejawiać się w skurcz naczyń małym pędzelkiem – choroba Raynauda. Wyraźny znak – i palce szczotka niespodziewanie stają się niebieskie lub wybielić i tracą wrażliwość. Najczęściej dzieje się tak z powodu chorób, takich jak toczeń rumieniowaty układowy, reumatoidalne zapalenie stawów i innych. Ale są chwile, gdy przyczyna nie można zidentyfikować po prostu.

3. Jeżeli zdrętwiała ręka, przyczyny mogą być do niewydolności krążenia. Dlatego pacjenci z takich dolegliwości należy obserwować swoje nawyki i postawy. Statki zacisk może być na stałe założonymi rękami, szyi nienaturalnie okazało … Nadmiar kwasu mlekowego i brakiem tlenu w mięśniach często powodować drętwienie w rękach. Ten sam objaw występuje u pacjentów z niedokrwistością i cukrzycy.

4. Jeżeli zdrętwiałe ręce, przyczyny mogą być ukryte w niewłaściwym odżywianiu tkanek zapalnych lub zwyrodnieniowych zmian w naczyniach krwionośnych i nerwów. Również z tego powodu, pacjent może rozwijać przewlekłe niedobory witamin.

Zdrętwiała noga – Przyczyny

Drętwienie kończyn każdy w pierwszej kolejności może wskazywać na niewłaściwe krążenie. Krew wprowadza się do tkanek i tlenu i glukozy. Jeśli krew jest w małych ilościach lub przestaje działać w ogóle, to bardzo szybko wpływa na stan zdrowia. Pompa, prawo krwi przez nasze ciało, serce jest. To po prostu tak się złożyło, że nogi są usytuowane najdalej od „pompa”, a więc zaburzenia krążenia są najczęstszą jest w kończynach dolnych. Więc najczęstszym i najbardziej podstawową przyczyną drętwienia nóg – z naruszeniem statków dostawczych krwi.

  1. Zakłócić dopływ krwi do stóp może hipotermii. Dlatego, ciepłe buty w zimie – potrzeba. Drętwienie w przechłodzenia zawsze zaczyna się od palców. Powinien niezwłocznie podjąć kroki, aby ogrzać swoje palce. Na przykład, można zdjąć buty i dostać masaż.
  2. Drętwienie nogi w chorobach układu sercowo-naczyniowego. Jeśli serce jest źle radzi sobie z jego funkcji, może cierpieć z różnych obszarów ciała. Nie mogą być problemy w samych naczyniach. Warto obawiać ludzi z cukrzycą.
  3. W cukrzycy Rozpoznanie jest możliwe pod nazwą „stopy cukrzycowej”, w którym krew przestaje płynąć prawie do tkanek stóp i są zdrętwiałe.
  4. Jeśli długo siedzieć na nodze, to jest zbyt zdrętwiałe, ale tak szybko, jak krążenie krwi jest normalne, problem znika.