353 Shares 6353 views

scenariusz zabaw dla dzieci do inscenizacji w przedszkolu i szkole

Teatr dla dzieci – to potężne narzędzie wpływu na kształtowanie się osobowości dziecka. Dzieci lubią się bawić, rozwija i przygotowuje ich do dorosłego życia. A kiedy widzą utalentowany gra na scenie, ich dusza absorbuje każdy pomysł w szczegółach. W sprawie działań, zbyt, jak dzieci. Dla młodych aktorów to przejście w bajce, a makijaż i stroje zakończyć transformację. Aby grać jest sukces, trzeba mieć dobrą grę skrypt dzieci, dostosowany do rebyatok wiek.

Jakie są scenariusze

Sceny, które umieszczone w przedszkolu, zwykle jedną akcję ustawy. Wszystkie wydarzenia rozwijają się w czasie rzeczywistym. Kurtyna nie jest, więc być wybrany w taki scenariusz, biorąc pod uwagę.

W podstawówce, gra może odbywać się zarówno w klasie z przesuniętym mebli, a na widowni. Podczas Schoolwide wydarzeń obsady spektaklu może być w różnym wieku. Przynosi tylko dzieci.

scenariusz zabaw dla dzieci często ma kierunek wykształcenia:

  • zasady przechodzenia przez ulicę;
  • znaczenie sprzątanie domu;
  • odpowiedzialny dla zwierząt domowych;
  • potępienie zachłanności;
  • znaczenie uczciwości.

w przedszkolu

Występy w prosty przedszkola i krótkie. Uwagę dzieci nadal niestabilne i trudno jest pracować jako uczeń. „Czerwony Kapturek” może zaoferować oświadczenie.

1 scena. A dom, z dala las. Droga prowadzi do dwóch stron.

Narrator opowiada historię pięknej miejscowości, matki i córki w domu, Little Red Riding Hood. Wyjaśnia, dlaczego to jest tak zwany, i pokazuje las w oddali – nie babcia mieszka. Dziadek – drwal, więc żyją z babcią w lesie.

Z mamą drzwiczki, nazywając jej córkę i prosi babcię do wykonywania gadżety. Mówi, że powołał ją, a ona czeka. Mama prosi córkę, aby zadzwonić do babci na telefon komórkowy, jeśli chodzi o nią. Oni dziadek zainstalowany nowy drugie drzwi, a nie rozmowy telefoniczne lub pukania nie słychać.

Dziewczyna bierze kosz i patrzy na nią. Mama idzie do domu. Moja córka jest na torze, zbiera bukiet i śpiewa piosenkę.

Wilk idzie. Dowiaduje się, gdzie jest dziewczyna, która niesie kosz – a także postanawia odwiedzić swoją babcię. Wskazuje on długą drogę, a ona opuszcza scenę. Wilk działa na miejscu, mówiąc, że najpierw zjeść babcię, a potem dziewczynkę.

Narrator tłumaczy, że wilk na krótkiej drodze i teraz będzie u babci. Odtwarzania muzyki. Kurtyna.

2 sceny. Dom po otwarciu kurtyny jest już po drugiej stronie sceny. Wilk biegnie i puka do drzwi. Stara kobieta w szalik i okulary patrzy przez okno, widzi wilka. Nie zauważył. Ona zdejmuje okulary i szalik i ukrywa się w domu. Wilk wspina się przez okno.

Z domu głosem Wilka „Tutaj nikt!”. Patrzy przez okno, widzi chustę i okulary. Don i mówi: „Nie martw się, będę czekać na Czerwonego Kapturka”.

Narrator tłumaczy, że babcia wyłączony telefon komórkowy, więc nie przypadkowo zadzwonił i schował się w szafie. A szalik i okulary specjalnie na oknie od lewej do Wilka myślał, że już jej nie było. Bo wszyscy wiedzieli, że babcia z domu tylko w soczewkach.

Wilk umieścić na szal, okulary – i usiadł przy oknie, od czasu do czasu z zasypianiem i chrapanie.

Nadaje się Czerwony Kapturek. W rękach koszem i bukiet. Próbuje nawiązać połączenie telefoniczne, ale nikt nie otwiera. Ona mówi: „Gdzie jest babcia?”

Wilk budzi się i odkrywa, szorstki głos, który przyszedł. Potem instruuje liny ciągnąć. Dziewczyna powiedziała: „Babciu, ty zmieniły drzwi, otwórz to sam”. Wilk znika w domu i usłyszał jego głos „aby dostać się do okna, drzwi nie otworzą.”

Gawędziarz mówi, że drzwi są otwarte tylko za pomocą klucza, a jego babcia wzięła ją w szafie. Dziewczyna nazywa mama i opowiada o drzwi i że babka oferuje wydostać się przez okno.

Gawędziarz mówi, że mama nie powiedziała jej córkę, i nazwała swojego dziadka, a on ma przyjść rozdzierając nowego jeepa ze swoim zespołem drwali.

Idąc dialogu Wilka i Czerwonego Kapturka na ręce, uszy, oczy i zęby Grandma. W końcu wilk wychodzi przez okno i rzuca się na dziewczynę. Rejestratory muzyczne. Idź Woodman otaczają Wilka. Kurtyna. Muzyka zatrzymuje się.

Przed kurtyną płakała, Czerwony Kapturek. Wiórkarki iść, wilk i babcia. Obejmują się. Drwale powiedzieć, że wzięli w Wolf Brigade. Teraz nie musi głodować. Babcia mówi, siedząc w szafie. Wilk prosi pić herbatę. Wszystko idzie do picia herbaty z ciasta, które doprowadziły Czerwony Kapturek. Ona idzie do publiczności i traktuje słodycze. Wszystko łuk.

Musical wygaszacz ekranu zawiera gawędziarza, daje również oceny za wydajność podmiotów i grup projektowania dźwięku.

Koło szkoły

wydajność zabaw dla scenariusza produkcji szkoła może obejmować tańce, monologi wierszem, wykonywanie utworów muzycznych dzieci ze sceny. Proponuje się, aby umieścić musicalu „Śmiało Buzzing Fly”.

1 scena. muzyka pola. To Fly, pas duża złota klamra. Zbiera kwiaty i śpiewa „widzę wspaniałą przestrzeń.” Pochyla się i podnosi atrapę monetę.

Fly czyta opowieści Chukovsky początek: poszła do pola i znalazł monetę. Postanawia udać się do rynku na samowar. Zostawia scenę.

Muzyka brzmi „Fair kolory”. Kupcy uciekają, przygotowuje ich zasobników. Przelatywać przez szeregi szuka samowar.

domokrążcy Resort, zaśpiewać piosenkę „pełną klatkę” i oferują kupić czajnik elektryczny, ona się zgadza.

Fly tańczyć kadryla z dealerami, w końcu ją podnieść na rękach, a ona zaprasza przyjaciół na herbatę. Kurtyna.

2 sceny. Apartament Mucha. Duży stół i krzesła wokół. W rogach – sofy. W tle – okna z zasłonami. Po lewej stronie są drzwi. Muzyka „Samowar ja i moja Masza”. Dzwonek do drzwi, Mucha jest otwarty. Karaluchy są włączone.

Fly zachęca: „Chodź” – i oferty herbatę. Siadają przy stole, popijając herbatę. Fly komentarze na temat wydarzeń z opowieści.

Obejmuje owady, przynieś mleko i ciastka. Fly towarzyszy ich działanie opowieść słowa.

Pchły należą, dają buty. Fly towarzyszą słowa Chukovsky.

Kulejąc ciężko jest Bee. Wykonuje beczkę miodu. Karaluchy szybko odkorkować i umieścić ją na stole. Wszyscy jedzą miodu z keg nabierania łyżki. Muzyka zanika.

Motyl wykorzystuje zapisuje figurę. Od herbata odmawia. Jej refren przekonał: „Eat dżem.”

Niepostrzeżenie przechodzi Pająk. Łapie się latać i ciągnie za sobą drzwi. To zawiadomienie Karaluchy i przerażony komentarz.

Fly pyta gości, aby pomóc. Mówią słowa Chukovsky, który ukrywa się gdzie. Polny skacze do drzwi, deklamowaliśmy o sobie.

Fly konkluduje: „Nikt nie ruszy”.

Pająk Fly więzi liny na krześle, zacierając ręce i oblizując wargi. Działania te są skomentował spod bug krzesełkowego. Fly krzyki. Owady i to skomentował.

Muzyka "Time – przekazania" przez G. Sviridov. Wszyscy zamarli. Oranie kurtynę pochodzi Komar w muszkieter kostium iz latarką.

Owad skomentował przybyciu słowa Chukovsky.

Komar wypowiada słowa: „Gdzie jest czarny charakter” – i atakuje pająka. Real, zabrakło drzwi. Komar wraca do jednego. Za nim jest polny i opowiada, co widział.

Komar nadal ma się: „Fly przez podjąć ręcznie …”. Decydują się ożenić z muchą.

Muzyka „Wedding śpiewali i tańczyli.” Wszystko wyjdzie z ukrycia i wypowiedzieć się na temat wydarzeń z opowieści.

Mosquito i Fly Dance „Walc kwiatów”.

Wszystko zbliża się do krawędzi sceny i widowni rzucania kwiatów. Łuk.

Dzieci w każdym wieku mogą odgrywać rolę zarówno u dzieci jak i dorosłych. To determinuje wybór scenariusza. Wraz z tych prac, które odbywają się w programie nauczania, są klasyki, niezapomniane i kochany przez wszystkich. Ten „Kopciuszek”, „Świniopas”, „Frost”, „Ach jak to boli”. Skrypt jest napisany nie jest bardzo blisko do tekstu, dodawany do popularnych piosenek i muzyki. Nie zapomnij o uwaga autora – to aktorzy od miejsca, czasu, sytuacji i innych cech.

Magia zastępuje efektami specjalnymi. Autor rejestruje w scenariuszu, jak uczynić cud. To się nazywa uwaga autora. Na przykład w opowiadaniu „Moidodyr” świeca biegnie od chłopca. Można to zrobić w następujący sposób: żyłki przywiązane do świecy, aby rozciągnąć ją za zasłoną. Stoi aktor, który będzie stopniowo narysować linię, a świeca będzie „uciekać”.

Wraz ze znanymi postaciami z bajek w akcji, można wprowadzić nowe: Chłopiec z iPhone, opieka babci, która podąża wnuka torbie przydatnych rzeczy, nowoczesnego naukowca (on, jak Paganel, pomoże bohaterom wydostać się z trudnej sytuacji nie przez magię, ale przez nauka).

W szkole teatralnej

Wychowawcy, wiodących zajęcia dla dzieci w teatrze, cele i zadania różnią się od przedstawień szkolnych. Dziecko, przeszkolony w teatralnej kolektywie, musi być zdolny do reinkarnacji. On uczy się zbierać gestów i mimiki różnych ludzi w rodzaju „Skarbonka”. Wtedy on rzeźbić obraz na podstawie tego bagażu.

Wykształcony aktor i etyki wykazały zdolność do improwizacji. Jest to konieczne, aby pokonać każdą zaczepu lub błędu partnera. Ważną rolę odgrywa nauczyciel w działaniu charyzmy. ruch sceniczny, plastik, szkice, praca z niewidzialnych obiektów – dyscyplina teatralnej pracowni.

w Teatrze Studio złożonych scenariuszy teatralnych dla dzieci: m.in. skargę kurtyny, ubieranie się w trakcie gry, może zawierać elementy interaktywne i monologi. Ponad sto shekspirovaskih festiwale w Ameryce wykazały, że dzieci w życie odgrywają skomplikowane role. Ale lepiej jest odwołać się do bajek.

Scenariusze przedstawień, bajek dla dzieci

Lepiej jest napisać skrypt samodzielnie, to sprawia Kurmanaeva Swietłana Valentinovna, mieszkaniec Yoshkar-Ola. Jest to nauczycielka w szkole podstawowej, a od trzydziestu lat szef grupy szkoły teatralnej. Wszystkie historie z muzyką, z tańcami. „Oseniny” nawet jak musicalu, nie śpiewają wszystkie znaki. Materiał do skryptu Swietłana V. stwierdza się, ale czasami przynosi dzieci. Według tych prac także umieścić na sztukach. Przy omawianiu scenariusza są zaangażowani i chłopaki. W przypadku bardziej skomplikowanych produkcjach – o zmianę scenerii – pasuje do scenariusza wydajności dzieci „Królowa Śniegu”.

Nauczyciel włożył wiele występów, głównie opowieści. „Tsvetik-semitsvetik” wprowadził dzieci do kultury różnych krajów. Opowieść o podróży do akwarium, aby nauczyć się być odpowiedzialny za tych, którzy oswojone. „Śmiech i łzy” na pracach S. Ya. Marshaka uczy wzajemnej pomocy i poświęcenia.

Bajki dla dzieci tak napisany, to im postawić dobre występy założenia: w przedszkolu, w szkole, w Domu Kultury – wszędzie tam, gdzie jest scena i publiczność. Zapraszamy koniecznie triumf nad złem, a główni bohaterowie – przystojny. I cud, bo dobroć działa cuda.