279 Shares 9287 views

Risperidon: instrukcje użycia. "Risperidone Organica": opis, opinie, przeciwwskazania

Wiek, zmiany psychiczne i behawioralne może znacznie skomplikować życie nie tylko chorego, ale również jego najbliższego otoczenia. Leczenie chorób psychogennych i innych to złożony proces, ale medycyna nie stoi w miejscu i wymyślają coraz to nowe sposoby radzenia sobie z nimi. Główną rolą jest podana pomocy medycznej. Tabletki „Rysperydon” analogi, które są bardzo liczne, są jednymi z najbardziej popularnych produktów. Jaka jest ich funkcja? Jak je brać, a jeśli mają jakieś przeciwwskazania? Czy mogę korzystać z tych tabletek na depresję? Odpowiedzi na te pytania postaramy się dać w tym artykule.

uwalnianiu i kompozycja „Risperidon” lek

„Rysperydon” Tabletki wytwarzane przez kilka firm farmaceutycznych w tej samej nazwie, mają zasadniczo taki sam skład. Główny składnik aktywny leku jest rzeczywiście sam risperidonu w ilości 1, 2 lub 4 mg (w zależności od dawki). Każda tabletka powlekana błoną dojelitowej bieli. Tabletka jest okrągłe, dwustronnie wypukłe. W przekroju poprzecznym wyraźnie pokazuje dwóch warstw: zewnętrznej i wewnętrznej. Skład tabletek „risperidon” – oprócz składnika aktywnego – zawiera dodatkowe składniki: dwutlenek krzemu, skrobię, stearynian magnezu i MCC.

Tabletki „Rysperydon” i ich analogi, w tym „risperidon Organics”, zawartych w pakietach Zarys 10 sztuk każda, które z kolei umieszczone w kartonach 2, 3, 5 lub 6 opakowań wraz z instrukcją dla aplikacji. Produkt addycji wytwarzane w słoikach z ciemnego szkła, z których każdy może zawierać 20, 30, 50 lub 60 tabletek. Banki są również umieszczone w pudełkach kartonowych z instrukcją.

Jak działa lek?

Obecna instrukcja „Rysperydon” pigułki substancja dotyczy bensizoksazola, czyli neuroleptyki. Oprócz efektu przeciwpsychotycznego ten lek uspokajający, hipotermii i właściwości przeciwwymiotne. Wynika to ze zdolności do blokowania składnika aktywnego z receptorami D2 w mezokortykalny i systemów mezolimbicznym i centrum wymiotów, a także wpływ na adrenergiczne receptory zlokalizowane w pniu mózgu. Ponadto związek ten ma zdolność do blokowania receptorów dopaminy w podwzgórzu.

Z powodu tych właściwości farmakologicznych leku „risperidon” oceny, które prawie zawsze pozytywne, jest w stanie stłumić objawy zaburzenia neurogenne, takich jak urojenia i halucynacje, agresji i automatyzmu. Na tym tle, eksperci pamiętać, że lek ma prawie żadnego wpływu na aktywność ruchową, ale w tym samym czasie, hamuje objawowych afektywne objawy schizofrenii.

Dystrybucja i wydalanie

Asymilacja substancji czynnej w przewodzie pokarmowym pojawia się w stosunkowo krótkim czasie i w jak największym stopniu. Przyjmowanie pokarmu nie vliyaetetot proces. Maksymalna przyswojone w substancji czynnej w osoczu krwi osiąga godziny po zażyciu leku. Pochodne, risperidon (9-hydroksyrisperidonu) są wchłaniane bardziej powoli.

Jeśli chodzi o dystrybucję leku w organizmie „risperidon” instrukcja mówi o przenikaniu substancji czynnej w różnych tkankach i narządach, a mózgiem i mleku matki. Komunikacja z białkami osocza w tym przypadku wynosi około 90%.

Półtrwania leku odbywa się w dwóch etapach: w ciągu 3 godzin, w pobliżu 70% związku wydalana przez nerki w niezmienionej postaci, przy czym 9 digidrorisperidon wyświetlony prawie dziennie. Pacjenci w podeszłym wieku i tych, którzy cierpią z powodu niewydolności nerek, czas wydalania leku wzrosła.

Użyj leku: Wskazania i przeciwwskazania

Zastosować lek „rysperydon” Instrukcja zaleca, gdy następujące choroby lub zaburzenia w organizmie:

 1. Ostre lub przewlekłe formy schizofrenii.
 2. zaburzeniem psychopatycznym, charakteryzuje się objawami negatywnymi objawami lub produkcyjnych.
 3. Choroba psychiczna, towarzyszą zaburzenia nastroju.
 4. Otępienie zazwyczaj powoduje wybuchy gniewu i agresji, urojenia i innych objawów psychotycznych.

pokazany jest także lek „Rysperydon” dzieci w ich nastolatków, którzy mają miejsce zaburzenia (destrukcyjnych skłonnościach) niedorozwój umysłowy lub psychiczny, a także w zaburzeniach dwubiegunowych i manii zróżnicowane. W tych przypadkach, tabletki odgrywa drugoplanową rolę w leczeniu.

Istnieje w leku i znaczących przeciwwskazań, które obejmują nadwrażliwość składników tabletki. Ponadto lek „rysperydon” Instrukcja radzi używać z dużą ostrożnością w następujących chorób lub stanów:

 • guzy mózgu i mózgowego przepływu krwi;
 • wątroby i niewydolność nerek w ciężkiej postaci;
 • Drożność zaburzenia jelitowe;
 • choroby serca, włącznie z zawałem mięśnia sercowego, niewydolność serca, przewlekłą blokowym antrioventikulyarnaya i rzadkoskurcz;
 • przedawkowanie narkotyków lub uzależnienie od nich;
 • odwodnienie;
 • choroba Parkinsona;
 • Skurcze (w czasie leku lub choroby);
 • Ciąża i laktacja.

Ponadto, lek ten nie jest zalecany „risperidon” (tabletki), depresji, która jest wyrażona w zmniejszaniu aktywności pacjenta i skłonności samobójczych. Również z przepisujących lek do pielęgnacji osób, których wiek nie osiągnął 15 lat.

Dawka i sposób akceptacji

Dawkowanie i sposoby zależy od leku jest dostępny w chorobie pacjenta, nasilenie wycieku, a obecności współistniejących chorób lub stanów patologicznych. Wszystkie istotne dane dotyczące stosowania leku „Rysperydon” można zobaczyć w tabeli.

Choroba lub stan

dawkowanie

Noty aplikacyjne

schizofrenia

dawka początkowa – 1 mg, 2 razy dziennie. Dawka w kolejnych dniach 2. i 4 mg (2 mg, 2 razy dziennie).

Jeżeli lek „rysperydon” jest wyznaczony jako substytut innych leków, przejście do niego musi odbywać się stopniowo.

Otępienie i inne naresheniya wiek

1 mg dziennie, aby wziąć lek powinien być 1 raz dziennie.

W obecności zaburzenia czynności nerek i wątroby, zmniejszenie dawki przez 2 razy, stopniowo wzrasta aż zalecane.

Mania, bipolarny lub inne zaburzenia psychiczne

Dawka – 2 mg dziennie (jeden dzień w odbiorze), a następnie dawka jest stopniowo zwiększana do 6 mg na dzień.

Należy zwracać uwagę na odstęp między dawkami podwyższeń 2 dni.

Zaburzenia zachowania u młodzieży

1 mg dziennie, w pojedynczej odbioru

waga pacjenta nie powinna być mniejsza niż 50 kg, w przeciwnym przypadku jest niezbędna dla dawkowania powinny zostać usunięte.

Upośledzenie umysłowe w tle destrukcyjnych zaburzeń psychicznych

1 mg dziennie

Gdy znaczące ryzyko i manii wymagana redukcja gipermany dawka początkowa ze stopniowym zwiększaniem się do zalecanej.

nie powinna przekraczać 16 mg na dowolną chorobę lub stan dzienne dawki „risperidon” preparat.

Niekorzystne reakcje organizmu i przedawkowania

Innym ważnym czynnikiem, który trzeba znać pacjentów poddawanych kuracji z „Rysperydon” – efekty uboczne, które mogą wystąpić w trakcie przyjmowania tabletek. Prawdopodobieństwo ich występowania zależy przede wszystkim od osoby. Więc, co może przeszkadzać pacjentowi?

Najczęściej pojawiają się następujące niekorzystne reakcje z różnych narządów i układów:

 • infekcje górnych dróg oddechowych i dróg oddechowych (w szczególności u osób w podeszłym wieku z diagnozą „demencji”);
 • bóle głowy, zaburzenia snu, zawroty głowy, senność i niewyraźne widzenie;
 • niestrawność, ból nadbrzusza, nudności, suchość w jamie ustnej;
 • zaburzenia rytmu serca (tachykardia);
 • obrzęk śluzówki nosa i trąbki słuchowej, w wyniku czego pacjent odczuwa uczucie zatkanego nosa lub ucha, krwawienie z nosa;
 • Kaszel, katar, i duszność;
 • niedokrwistość;
 • nietrzymanie moczu;
 • obrzęk stawów, zmiany w chodzie (szczególnie u osób w podeszłym wieku), bóle pleców i ból stawów.

istnieje również szereg skutków ubocznych, które są stosunkowo rzadko występują w „Rysperydon” biorąc lek. Opinie Eksperci wskazują między innymi następujące:

 • infekcje uszu i oczu;
 • Infekcje wirusowe wpływające na całe ciało lub miejscowe;
 • infekcje dróg oddechowych, w tym zapalenie płuc, zapalenie migdałków, zapalenie oskrzeli i tchawicy;
 • paznokci i acrodermatitis;
 • splątanie, niepokój, manii i hipomanii, dyskineza;
 • sztywność mięśni, hipertermię, zwiększone pocenie;
 • niestabilne oscylacje ciśnienia krwi;
 • padaczka;
 • bezdech, niedrożności górnych dróg oddechowych (gwizdków plwociny podczas oddychania, wilgotne rzężenia lub dysfonia);
 • zwiększenie lub zmniejszenie wagi;
 • nieprawidłowości miesiączkowania, brak wytrysku, priapizm, brak popędu płciowego;
 • bolesność piersi mięśni;
 • obrzęk skóry, szczególnie na twarzy, dreszcze, pragnienie, stanu grypę;
 • osłabienie w ramionach i nogach, uczucie sztywności w stawach.

W przypadku ciężkiego niepożądanego zażyciu leku „Rysperydon” synonimami leku nie może być godnym substytutem leku, gdyż zawierają te same substancje czynne. W tym przypadku, ekspert będzie wybrać inny lek, który składa się z innymi związkami, albo oferują dodatkowe leki, aby wyeliminować nieprzyjemne objawy.

Objawy i leczenie przedawkowania narkotyków

Gdy nieodpowiednie instrukcje stosowano dawki w górę może pojawić się przedawkowania, które wyraża się w wyraźne i utrzymujące się obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i zaburzenia rytmu serca (tachykardia). Ponadto, pacjent może przeszkadzać uspokojenie, zaburzenia układu oddechowego, zaburzenia pozapiramidowe i.

Swoiste antidotum na preparat „Rysperydon” nie, więc leczenie ma na celu wyeliminowanie najbardziej widoczne objawy. Jako pierwszy pomocy pacjentowi należy prać żołądka i daje aktywny węgiel drzewny i środki przeczyszczające. Przez zmniejszenie ciśnienia krwi zasad krytycznych wymagają dożylne podawanie agonistów i roztworów infuzyjnych.

Przez cały okres monitorowania serca wymagane do wykrywania różnego rodzaju zaburzeń rytmu serca. Jeżeli którykolwiek zostały wykryte, terapia odpowiednich leków.

Szczegółowe instrukcje dotyczące stosowania leku

Po otrzymaniu leku podręcznik „rysperydon” Instrukcja radzi przestrzegać kilku ważnych wskazówek. Pozwoli to nie tylko zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych, ale także poprawić ogólną kondycję pacjenta w obecności chorób współistniejących.

Przede wszystkim chcesz zwrócić szczególną uwagę na dawkowanie leku dla tych pacjentów, u których występują choroby układu sercowo-naczyniowego. W takim przypadku, lek konieczna przy minimalnych dawek odbioru rozpoczęcia, stopniowo zwiększając je do pożądanej wartości. Te same zalecenia dotyczą w przypadku hipowolemii, odwodnienia i zaburzeń naczyniowo-mózgowych.

Eksperci również zalecane do powstrzymania się od stosowania pokarmów wysokokalorycznych i przejadanie się jako takiego. Wynika to z faktu, że w leczeniu narkotyków „rysperydon” dużym prawdopodobieństwem zestawu dodatkowego ciężaru.

To nie jest zalecane podczas pigułki leczenie „Rysperydon” do zaangażowania się w działania związane z zarządzaniem pojazdami i innych mechanizmów, które wymagają wysokiego stężenia pacjenta i gwałtowne reakcje psychomotoryczne.

Interakcje z innymi lekami

W sprawie mianowania „lek” risperidon, których cena zostanie omówione później, należy wziąć pod uwagę jego zdolność do interakcji z wieloma lekami. W niektórych przypadkach może to prowadzić do nieoczekiwanych i niezbyt przyjemnymi konsekwencjami. Zatem, leki, hamujące działanie w układzie nerwowym, a także etanol, razem z „Rysperydon” wywoływać taki stan, jako dodatek funkcji OUN depresji.

Niektóre leki, takie jak beta-blokery, z których wiele, wszystkie, bez wyjątku, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne mogą zwiększać stężenie substancji aktywnej tabletki „risperidon” w osoczu krwi. Tak samo jest z medycyny „Fluoksetyna”. „Karbamazepina”, przeciwnie, obniża stężenie substancji czynnej oznacza „risperidon” osocze. Na ich wspólne powołanie wymaga stałego monitorowania pacjenta, jak również dostosowanie sposobu dawkowania.

opinie

Recenzje tabletek „Rysperydon Organics” i „risperidon”, których cena jest uważane za dostępne dla szerokiego grona odbiorców (średnio 170 rubli za opakowanie), nie można nazwać negatywne. Taki efekt, że tabletki w różnych chorobach psychogennych i behawioralnych, pozytywne widzenia profesjonalistów i pacjentów. Tylko odpowiedzi i analogi tego leku, ponieważ w wielu przypadkach różnica pomiędzy nimi polega wyłącznie na ilość i skład praktycznie taka sama (z wyłączeniem substancji pomocniczych).

Jedyną istotną wadą tabletki „rysperydon” (analogi substancji aktywnej również wchodzą w zakres tej definicji) – wiele skutków ubocznych, które w niektórych przypadkach mogą mieć wpływ na jakość pacjenta życia na lepsze. Dlatego eksperci zalecają przy wystąpieniu jakichkolwiek działań niepożądanych, aby skontaktować się z lekarzem, aby podzielić się z nim, aby znaleźć wyjście z tej sytuacji.

Tak dowiedzieliśmy się, że reprezentują „risperidon” pigułki. Instrukcje, cena, analogi i niepożądane reakcje ciała zostały uwzględnione w niniejszym dokumencie w szczegółach. Podsumowując, chciałbym przypomnieć, że lek jest uwalniany tylko na receptę. Nieuprawnione przypisanie i przyjmowanie tabletek z tej grupy mogą być szkodliwe dla zdrowia.