253 Shares 7055 views

Czy opłaca się trzymać krowę dla mleka: Opinie i obliczania

Zawartość krów – to jest naprawdę trudne. dla zwierząt gospodarskich Opieki tej grupie jest zawsze bardzo czasochłonne. Ponadto, rzeczywisty Zawartość bydła techniki, w przeciwieństwie, na przykład, z tych samych królików i kurcząt raczej skomplikowana. Aby rozwijać działalność od krowy stały się rentowne, rolnik musi być bardzo świadomi i być w stanie.


Podstawy zawartości bydła

Uprawa bydła obejmuje następujące główne działania:

 • karmienia i pojenia zwierząt w stoisk;

 • wypas;

 • sianokosów;

 • dojenie;

 • rozcieńczenia (dopasowaną);

 • okresowe badania weterynaryjne i szczepienia.

Każda z tych procedur, oczywiście, wymaga nie tylko pewną wiedzę, ale również koszty finansowe.

Czy opłaca się trzymać krowę: Opinie rolników

довольно-таки выгодно . Według właścicieli większość gospodarstw przydomowych mieć bydło dla mleka teraz bardzo opłacalne. Ale tylko wtedy, gdy właściciel stodoły z całą odpowiedzialność za dobór odpowiednich ras i nastąpi dokładnie technologię trzymania zwierząt. Redukcja bydła w Rosji w ostatnich latach, według wielu rolników nie jest ze względu na fakt, że zwierzęta te stały się nieopłacalne rosnąć, ale po prostu banalne lenistwo naszych rodaków. Po tym wszystkim, treść krów, w przeciwieństwie do tych samych królików i kur, wymaga kosztów ogromne ilości czasu i wysiłku. Takie zwierzęta muszą nie tylko poprawnie i na czas karmić, ale także do mleka co najmniej dwa razy dziennie. Farmerzy też trzeba umieć przyjąć narodziny krowiego, jak dbać o swoich cieląt i więcej.

Kupić, więc bydło zawierać tylko ludzi, którzy nie boją się wszelkiego rodzaju trudności, a także stale mieszkających na obszarach wiejskich. выгодно ли держать корову в хозяйстве, в принципе, вообще не стоит. Dla tych rolników pytanie, czy to jest korzystne, aby utrzymać krowy w gospodarstwie, w zasadzie, to nie warto. Wydatki na opiekę nad bydłem wszelkich starań, ci ludzie są naprawdę coraz dobry zysk. Podobnie jak krowa w kraju, w przeciwieństwie do tych samych kur i królików, aby zachować nie tylko nieopłacalne, ale w większości przypadków nawet nie niemożliwe.

Ile Care: pasze

Przed zakupem krowę, oczywiście, trzeba wykonać obliczenia przyszłych kosztów jego utrzymania. Warto też spróbować określić szacunkowy zysk. Zawartość krów w jakikolwiek sposób wiąże się z wykorzystaniem:

 • błonnik (trawa i siano);

 • Koncentraty (ziarno i otrębów);

 • силос ). bogaty posuwu (warzywa korzeniowe, kiszonka).

являются, конечно же, концентраты. Najdroższy rodzaj paszy, oczywiście, koncentratów. Przeciętnie jedna krowa rocznie wymaga około 1 tonę jęczmienia. Koszt tego typu żywności wynosi około 8500-9000 rubli. Ponadto, rolnik będzie musiał zakupić około 500-600 kg otrąb. Ich zakup kosztował około 3000-4000 rubli. Czyli w sumie skoncentrowanej paszy będzie musiał spędzić co najmniej 11 500 rubli. rocznie.

выгодно ли держать корову, если покупать сено. Wielu rolników są zainteresowani inwestowaniem na specjalistycznych forach, opłaca się trzymać krowę, jeśli kupisz siano. обычно требуется в год порядка 50 тюков, стоимость каждого из которых составляет 80-85 рублей. Jak żywność dla jednego zwierzęcia jest zwykle wymagane w ciągu roku o 50 bel, wartość z których każdy jest 80-85 rubli. Oznacza to, że koszty w tym przypadku będzie wynosić co najmniej 4000 pkt. Zasadniczo, jest to trochę siana i kupuje niewielki wpływ na ostateczny wynik z utrzymania krów w większości przypadków nie. Ale, oczywiście, jeśli jest to pożądane, rolnik może zaoszczędzić na sianie i kosić go samodzielnie (jeśli w ogóle gdzie).

900-1000 кг в год. Soczyste paszowego, w zależności od zawartości technologicznej, krowa potrzebuje około 900-1000 kg rocznie. Buraki, np kosztuje około 3000 s. za tonę. Dla tej samej ilości kiszonki należy poświęcić około 4200-4500 rubli.

Tak więc, w sumie rok w paszach dla jednej krowy musi wydać:

 • 11 500 + 4000 + 3000 = 18 500 rubli.

A to tylko minimalna ilość.

Dodatkowe wydatki

Ponadto, treść krów zakłada, oczywiście, koszty i wypasu. 00 р. Średnio ceny usług jest pasterzem 6 00 s. miesięcznie. Całkowita kwota przeznaczona na ciepłym okresie roku, więc być około 2500-3000 rubli.

Dodatkowe koszty zawartość krowa musi również obejmować koszty energii elektrycznej (rzucić światło) i paliw (transportującego mleko przez nabywców). 10-15 тыс. р. Wszystko to będzie kosztować średnio około 10-15 tys. P. rocznie.

2500 + 10 000 = 31 000 р. Zatem całkowity koszt krowa będzie zawartość już 18 500 + 2500 000 + 10 = 31 000 s. rocznie. . Opiera się przede wszystkim na tym, i powinna być ustalona tak opłaca się trzymać krowy dla mleka. фермеру придется окупить со временем и стоимость сарая, который в данном случае должен быть достаточно большим. Oczywiście, rolnik będzie musiał zapłacić z powrotem w czasie i kosztach szopy, która w tym przypadku powinna być wystarczająco duża.

służby weterynaryjne

выгодно ли держать корову в деревне , зависит, помимо всего прочего, и от стоимости разного рода профилактических мероприятий, направленных на предупреждение болезней . Odpowiedź na pytanie, czy to jest korzystne, aby utrzymać krowy na wsi zależy, między innymi, a wartość różnych rodzajów środków zapobiegawczych mających na celu zapobieganie chorobom. ладельцы небольших приусадебных хозяйств, содержащие одну- двух коров, обычно платят лиш ь за прививки. W ladeltsy małych działkach domowych zawierających odnu- dwie krowy zwykle płacić za szczepienia s smyczy. вакцинаций в мелких хозяйствах о бходится примерно в 5-6 тыс. рублей в год. Łącznie szczepień w małych gospodarstwach na bhoditsya około 5-6 tys. Rubli rocznie. Czyli kosztów uprzednio otrzymał kwotę 31 000 rub. trzeba dodać kolejne 5 tys. str. Tak więc, średnia wielkość dla utrzymania jednej krowy rocznie 36 000 RUB. rocznie.

Koszty kryciem

Oczywiście, projekt przyszłej farmy powinny być włączone, i ten wydatek. Wszakże jeśli krowa nie jest cielęta mleko od niej dostać nie będzie działać. Koszt krycia krowę z byka zależy przede wszystkim od ostatniej rasowy. Więc usługi Champion może zarządzać i 10-15 tys. Rubli. за случки все же не более 2000 р. Ale często właściciele działek domowych zapłacić za kryciem nadal nie więcej niż 2.000 rubli. rocznie. Oznacza to, że całkowity koszt wyniesie 38 000 pkt.


potencjalny zysk

выгодно ли содержать корову в хозяйстве? Więc zorientowali się, co rolnicy spędzić trochę ilość paszy, profilaktyka chorób bydła, kryciem i tak dalej. D. więc opłaca się trzymać krowy na farmie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, między innymi, należy, oczywiście, wiedzieć i ile pieniędzy rzeczywiście można uzyskać ze sprzedaży głównego produktu wytwarzanego w gospodarstwie takiej specjalizacji.

3500 -6000 л молока в год. Wysokie krów z odpowiedniej techniki karmienia i zgodność zawartości zdolnego do wytwarzania średniego 3500 -6000 litrów mleka na rok. W Rosji litr takich produktów rolniczych na koszty średnio około 53 rubli. To jest jedna krowa rocznie, można uzyskać około 318 000 str. 8 000 = 28 0 000 р. Jeżeli zawartość jest wydawana na 38 000 p, dochód wyniesie zatem 318 000 -. 000 = 8 March 28, 0000, s. na krowę.

Mogę rzeczywiście dostać 280.000 rubli zysku

выгодно ли держать корову на продажу молока , ясен. Tak więc odpowiedź na pytanie, czy to jest korzystne, aby utrzymać krowę na sprzedaży mleka, jasne. 28 0 000 р. Możesz dostać 28 0000 str Przy odpowiednim wyborze technologii rasy i zgodności z opieką od jednego zwierzęcia. dochodu rocznie. ыть выручена, к сожалению, только при условии продажи молока напрямую потребителю. Jednak kwota ta może aib yt uratowany, niestety, tylko wtedy, gdy sprzedaż mleka bezpośrednio do konsumenta. найти покупателей владельцу приусадебного участка зачастую бывает не так-то и просто. Tymczasem kupujący znaleźć właściciel bramkowe często nie jest takie proste. или же дачникам, если рядом с деревней есть садоводческие товарищества . Oczywiście, możliwe jest, aby sprzedać mleko na rynku, lub chałupników, jeśli obok wsi istnieją firmy ogrodniczej. Ale nie fakt, że w ten sposób będzie realizować pełny produkt.

W takim przypadku, jeżeli mleko nie może odnaleźć wystarczającej ilości kupujących, to prawdopodobnie będzie musiał wziąć na nabiał. Zysk w tym samym skrócić czas i jest bardzo silny. Fakt, że przemysł spożywczy biorąc mleko w cenie zaledwie 12-15 rubli za litr. 15 х 6000 = 90 000 максимум. Oznacza to, że dochód na jedną krowę w tym przypadku wynosi 15 x 6.000 = 90.000 maksimum.

Duża liczba zwierząt, czy pozytywnie?

Jedna lub dwie krowy w gospodarstwach indywidualnych zawierają wiele wieśniaków. W zasadzie, sprawa może być bardzo opłacalne. выгодно ли держать 5 дойных коров, 10 или 20. Конечно же, ферма по разведению КРС, как и небольшое приусадебное хозяйство, может также стать предприятием достаточно доходным. Ale wielu Rosjanie zastanawiają się, czy to jest korzystne, aby utrzymać 5 krów mlecznych, 10 lub 20. Oczywiście, gospodarstwo, hodowli bydła, a także niewielki ogród grunty mogą również stać się bardzo opłacalne. Jednak organizacja takiej wyspecjalizowanej firmy, oczywiście, wymagają dodatkowych kosztów. 5-10 krowy trzeba rzucić znacznie większy obszar. Ponadto właściciele mogą mieć zatrudnić asystenta. A mleko w tym przypadku prawdopodobnie będzie mieć wszystkie te same zabiorą fabryki, które w znacznym stopniu wpływają na zyski. Jedynym sposobem, aby dotrzeć do konsumenta bezpośrednio w tym przypadku będzie otwarcie własnego sklepu. I to, oczywiście, pociąga za sobą dodatkowe koszty do wynajęcia, wynajem sprzedawcy i tak dalej.

Sprzedaż cieląt

выгодно ли содержать корову в хозяйстве, зависит не только от того, сколько молока может давать животное, и цен на эту продукцию. Odpowiedź na pytanie, czy pozytywnie zawierać krowy w gospodarstwie zależy nie tylko od tego, jak dużo mleka może dać zwierzęciu, a ceny tych produktów. , владелец фермы, специализирующийся на выращивании КРС , может получать прибыль и от продажи приплода. Oczywiście, właściciel farmy specjalizującej się w hodowli bydła i mogą osiągać zyski ze sprzedaży potomstwa. Szczególnie dobre przychody ze sprzedaży jałówek są pasterze, z dokumentów zawierających popularnych ras krów. Takie zwierzęta są zwykle bardzo chętny do zakupu, a także na wysoką cenę.

Hodować krowy mleczne

W tej samej cenie niektórzy rolnicy sprzedają jałówki i jaki zysk można uzyskać z ich realizacji? Najlepsze ras mlecznych krów w rosyjskich hodowców bydła w tej chwili są:

 • Czerwony step;

 • ayshirskaya;

 • Holstein;

 • holmogorskaja.

O ile to kosztuje jałowicę konkretnej rasy i opłaca się trzymać krowę można znaleźć w poniższej tabeli.

Koszt czystej jałówek

hodować

Cena (rubli za kg)

czerwony step

180-250

Ayshirskaya

120-135

Holstein

135-170

Kholmogorskaya

185

Opinie rolników na czerwonym stepowej krowy

Więc odpowiedź na pytanie, czy to jest korzystne, aby utrzymać krowę w prywatnym domu, zależy przede wszystkim od tego, jak rasa zwierzęcia jest wybrany prawidłowo. Czerwone bydło stepowe korzystają rosyjskich rolników zasłużoną popularność. Krowy tej rasy daje trochę mniej mleka niż, na przykład, ten sam Holsztyn. Jednakże, uważa się tych rolników RNC i bardziej wytrzymała i odporna na choroby. Rasa ta jest hodowana głównie na terytorium Krasnodar, Ałtaju, na południowych Uralu i Kazachstanie. Do tej pory jest to prawdopodobnie najbardziej popularny rodzaj bydła na południu Rosji.

Średnia roczna wydajność mleka od krów tej rasy dokonać 3500-4000 litrów. Oznacza to, że gdy wartość mleka w 53 rubli za litr z czerwonym stepowej krowę można dostać do 212 000. dochodu rocznie.

Recenzje ayshirskom bydło i możliwego zysku

Rasa ta wielu rolników nazwać prawdziwym klejnotem mlecznych. Poza wysoką wydajnością, do świadczeń ayshirskih krów, wielu rolników, o których mowa harmonijną sylwetkę, łatwy do przystosowania się do każdych warunkach klimatycznych, dobre zdrowie i prostota obsługi. Wadą tej rasy bydła jest uważane za jedynie kilka charakter agresywny i kłótliwy.

Oczywiście, wielu rolników zastanawia się, czy to jest korzystne, aby utrzymać krów mlecznych ayshirskoy skały w wiosce lub na farmie. W ciągu jednego roku, jednym z takich zwierząt dostać się do 4000-5000 litrów mleka. Tak więc, rolnik zawierający tej rasy krów może pobrać 53 x 5000 = 265 000 str. / Rok. To, oczywiście, może być opłacalna.

Holstein krowy

Z bydła tej rasy można uzyskać więcej mleka niż jakikolwiek inny. To Holstein krowa jest najbardziej popularny wśród rolników w Europie, Izraelu i Stanach Zjednoczonych. Ostatnio jest on powszechnie stosowany w Rosji. rolnicy domowe chwalą tę rasę nie tylko za wysoką wydajność mleka, ale również względną bezpretensjonalność. Gdy technologia zawartości od jednej krowy może produkować do 7,5 tys. Litrów mleka rocznie. W ten sposób wpływy z Treść golshtinok zazwyczaj 53 x 7.500 = 397 500 s.

Opinii rolników o bydła Kholmogorsky

Wielu właścicieli gospodarstw są zainteresowani, to opłaca się trzymać krowy mleka dla tej rasy. Kholmogory bydło hodowane są w naszym kraju od czasów starożytnych, i mało wymagające, nie jest gorsza od popularnych czerwonych gatunków stepowych. Głównymi zaletami tych krów rolników, między innymi, jest łatwość aklimatyzacji, wytrzymałość na wysoką wydajność mleczną i odporności na choroby. Holmogorskoj od jednej osoby w ciągu roku może dostać się do 3300-4000 litrów mleka rocznie.

Czy opłaca się trzymać krowę: plusy i minusy zakupów

Wniosek z wszystkich wyżej wymienionych, można zrobić tylko jedno. Zysk konserwacja farmer bydła z właściwym podejściem do biznesu może naprawdę przynieść stosunkowo dobre. Największe pasterzy dochodach są w obecności bezpośrednich nabywców mleka. Jeśli są, rolnik z pewnością jest wart zakupu 1-2 lub nawet 3 krowy. Gdy zawartość stada w 4-10 lub więcej goli, mleko, najprawdopodobniej, będzie musiał wziąć na spółkę dość niskiej cenie. W tym przypadku, obecność zysku, a jej wielkość będzie zależeć przede wszystkim od tego, jak ich własne farmy zostaną prawidłowo zorganizowane.