748 Shares 2065 views

Co to jest remisja? Jej rodzaje i przykłady

Pacjenci z chorobami przewlekłymi, westchnienie ulgi po wystąpieniu tego okresu. Ten „wyspa” między okresami remisji choroby nazywa. Cierpi z powodu niektórych chorób ludzie dążą do tego stanu trwało tak długo, jak to możliwe. Zobaczmy, co umorzenie, co się dzieje, jeśli chodzi i ile trwa?


Trochę encyklopedii

W remisji języka medycznego – zmniejszenie lub całkowite ustąpienie objawów choroby. Są to choroby, które nie mogą być całkowicie utwardzone. Trwają one przez wiele lat, wyczerpujące fizycznie i psychicznie chorego. I, oczywiście, nie ma końca. Jednak organizm walczy, a w tym czasie choroba ustępuje. I wtedy możemy powiedzieć, że remisja choroby – choroby „opuścił głowę.”

Istnieją trzy warianty spokoju:

  • W pierwszym przypadku całkowitego wyzdrowienia nie można mówić, po prostu nadchodzi krótki stan „tymczasowy odpoczynek.”
  • Innym rezultatem – choroba nie zablokować tak, że przestaje się przejmować długo.
  • Trzeci przykład spokoju – częściowe odzyskiwanie, gdy choroba wraca do jednej lub innego powodu.

Częściowe i całkowite remisji choroby nowotworowe

Gdy pacjent przyjmuje leczenia, nawet w przypadku braku widocznych objawów choroby może wystąpić poprawa. Lek ten jest nazywany remisji. Złe samopoczucie istnieje, ale jest możliwe do kontrolowania.

Dla osób z nowotworami i chorobami hematologicznymi, wyróżnić dwa stany. Częściowa remisja – kiedy przechowywany w objawów choroby do pewnego stopnia. Są szczęśliwe przypadki, w których objawy znikają całkowicie, jej objawy, które są określone w standardowych testach laboratoryjnych. Wtedy możemy mówić o pełnej remisji. Pacjent może być uznane za zdrowe lub zwolniony ze strefy zagrożenia.

W przypadku tych typów białaczki charakteryzujących remisji:

  • Kliniczne i hematologiczne. Normalizuje skład krwi. Nie ma ogniska szpiku kostnego i gdzie indziej.
  • Cytogenetyczne. Stan po zakończeniu jakieś analizy, a komórki nowotworowe nie pokazują się na tle klinicznej remisji.
  • Molekularny. Na tej remisji można powiedzieć, kiedy używając raczej wrażliwą badań nie jest możliwa do ustalenia obecności w organizmie komórek nowotworowych.

remisja polekowe alkoholizmu

Ludzie, którzy przestać pić mocne trunki, możliwe jest, aby wyróżnić kilka rodzajów tego warunku:

  • remisja farmakologiczne;
  • motywacja;
  • spontaniczny.

A między nimi jest dość znaczna różnica. Chociaż ludzie nie mogą pić z różnych powodów, i że przyszłe wyniki są różne.

Motywacyjny remisja jest uważany za najbardziej stabilny, często przez całe życie, a więc pełne. Osoba po prostu decyduje za siebie, aby nie pić alkoholu. I to jest jego decyzja umyślnego. Aby nie być uszkodzony, pacjent znajdzie szereg zawodów, hobby, zanurzonych pod opieką sąsiadów. Opcje mogą być masa. Człowiek czasami nie bardzo rozumiem, co remisji, ale w rezultacie – całkowite odrzucenie alkoholu.

Farmakoterapia daje całkiem namacalne i długotrwałego wyników. Zawsze musi być uzupełniona przez psychoterapii i pomocy psychologicznej krewnych pacjenta. Gdy pacjent jest motywacja wysoki wynik jest stabilny remisji. W przypadku braku wsparcia pacjent bliskich osób może stracić. Charakteryzuje jak niestabilna remisji lub nie związku.

W trzeciej fazie alkoholowej (pełne wyczerpanie) może się czas, w którym pacjent przestaje picia. To się nazywa spontaniczna remisja, i zwykle trwa kilka miesięcy. Organizm w tym czasie odzyskiwania i coraz silniejsze. Wtedy budzi się pragnienie alkoholu z nową, jeszcze większą siłą. I aby zrekompensować okresie trzeźwości, człowiek zaczyna pić jeszcze więcej.

Inną przyczyną niepowodzenia napojów odurzających może być zatrucie alkoholem. W takich przypadkach, zależny mógł rzucić picie, aby dowiedzieć się o sobie, że tej remisji. To jest niemożliwe. Ale gdy organizm jest oczyszczony z toksyn, wszystko wróci, a kochanek nadmiaru biust z odnowioną siłą będzie zrekompensować fakt, że „brakowało”.

Terminy remisji

Okresy abstynencji od alkoholu mogą być długie lub bardzo krótkie. Przy pełnym toku leczenia, wysokiej motywacji do odzysku przypadek długotrwałych wzrostów remisji. Jeżeli osoba uzależniona od alkoholu lub wstrzymuje napoju przez pięć lat, to możemy mówić o stabilnej remisji.

Oto, na przykład, w przypadku malarii dochodzi do jazdy na rowerze. Remisja występuje między atakami, to długi okres, choć nie jest to konieczne, aby mówić o pełnej regeneracji.

wniosek

Zwykle pacjenci z nowotworami jest uważany do realizacji po pięciu latach pełnej remisji. Oznacza to, że nawrót choroby może wystąpić z takim samym prawdopodobieństwem jak to jest całkiem zdrowy, nie wcześniej bolevshego osoby.

Z pełnym zrozumieniem tego, co jest w remisji, niezależnie od alkoholu i jego rodzina konieczności wiadomo – jest osłabienie objawów choroby dla niektórych, czasami w nieskończoność. Zrozumiałe jest, że choroba lub uzależnienie jest nadal. Nawet jeśli oczywistych oznak i dowodów uzależnienia zniknął. Nie czekaj do spontanicznej remisji, należy szukać pomocy eksperta w narkologii. Po wypiciu alkoholu – jest to choroba, a nie tylko ciało, ale również duszę.