612 Shares 2310 views

Krótka biografia Nikitina Ivana Savvicha i ciekawych faktów z życia dla dzieci

Iwan Nikitin, którego biografia jest autentyczne zainteresowanie ze strony fanów tej głębokiej poezji – Rosyjski oryginalny poeta z 19 wieku. Jego praca jasno opisuje ducha tamtych czasów odległych.


Nikitin Ivan Savvich: biografia dla dzieci

Ivan Savich urodził się w Woroneżu, 3 października 1824 roku w rodzinie bogatego kupca, który w obrocie świece. Umiejętność korzystania wcześnie nauczył się przez sąsiada, szewca, dziecko czytać dużo i lubi być w przyrodzie, jedność, z którym czuł od urodzenia. W wieku ośmiu lat wstąpił do seminarium, a następnie kontynuował studia w seminarii.Vnezapnoe zakończenia badań doprowadziły do ruiny jego ojca, jego śmiertelnego pasji do alkoholu i śmierci matki, która zmusiła młodzieńca dbać o bliskich. Ivan wydalony z powodu częstych nieobecności w szkole i złym osiągnięciem stał się ojciec do pracy w sklepie świec, które następnie wraz z fabryki świec został sprzedany za długi, a za pieniądze kupił ramshackle inn.

trudności bycia

Biografia Nikitin, który pracował w gospodzie jako woźny, opisuje swoją trudną monotonne życie. Ale pomimo trudnych okoliczności, młody człowiek nie schodzą duchowo, w każdej wolnej chwili stara się czytać książki, pisać wiersze, aby zadać mu z serca. Poetyckie Ivan zaczął pisać wiersze w seminarium, aby wydrukować swoje kreacje postanowił dać dopiero w 1853 roku. Publikacja ich miejsce w „Woroneż województwo news”, gdy młody człowiek miał 29 lat. Prace autora były kopiowane i przekazywane z rąk do rąk, zaczął być drukowane w „Uwagi o Ojczyźnie”, „Biblioteka dla Reading”. Poeta-samorodek od dzieciństwa kochał naturę i wychwala jej urodę, – Nikitin Ivan Savich. Krótka biografia dla dzieci przesyła jego zdolność do odczuwania świata, intonując subtelne odcienie kolorów. Udało mu się tylko z jednym pociągnięciem pióra z inspiracji i przebijania starannie opisać otaczający nas świat. Iwan Nikitin, którego biografia opisuje swoją prawdziwą miłość natury w pracach wyróżnił się jako utalentowany malarz krajobrazu.

Miłość do ludzi – jednym z głównych tematów w pracach

Krótka biografia Ivana Nikitina dla dzieci opowiada o tym, co znaczące miejsce w poety naprawdę martwi się o swoich ludzi i zdał kłopotów przez jego własne serce, weź wiersz, który odzwierciedla życia zwykłego ludu ( „żona woźnicy”, „Plowman”, „Matka i córka „” żebrak „” spotkanie Ulica „). Oni jasno wyraził głębokie szczerą miłość do swego ludu, jego ciepłe współczucie dla ciężkiego życia i wielkiej chęci do poprawy swojej pozycji. Jednocześnie Nikitin nie idealizować ludzi, patrząc na niego z trzeźwych zmysłów, rysunek go szczerze, nie ukrywa mroczną stronę i negatywnych cech narodowego charakteru: a despotyzmem rodzinnym, brutalności ( „szkoda”, „Uparty Ojca”, „Podział”). Nikitin w pełnym znaczeniu tego słowa był mieszkaniec miasta, podczas podróży w okolicy Woroneża, ale pozostał w ziemskich bogaczy, w tej wsi, w domu chłopskiej nigdy nie był i nie czują życia przeciętnego człowieka. Materiał do wytyczenia warunków życia zwykłych ludzi Nikitin otrzymane przez dorożkarze, którzy pozostali w jego gospodzie, a przybyłych do chłopów Woroneżu. Niestety, Ivan Savich, który miał pewne ograniczenia w zakresie monitorowania życia ludzi, z tego powodu nie może być w pełni wyczerpujące farba szeroki obraz życia ludzi, ale okazało się, aby dać tylko fragmentaryczne informacje.

Iwan Nikitin: krótka biografia poety-bryłki

Zafascynowany pracą Nikitina N. I. drugi (naukowiec-etnografa) wprowadził go do kręgu miejscowych intelektualistów, wprowadzonych przez hrabiego D. Tołstoja, który opublikował wiersze poety w „Moskvityanin” i wydany w Petersburgu, swojej pierwszej kolekcji osobnym wydaniu (1856). Iwan Nikitin, dla dzieci, których biografia opowiada historię poety rosnącą popularność w tym czasie, nadal mieszkał trudne. Ojciec mocno pijany, choć nieznacznie poprawiła relacje rodzinne; Ustawienie gospodzie nie jest tak przygnębiony młody człowiek porusza się w kręgu ludzi inteligentnych szczerze umieszczone na nim. Ponadto, jak opisano biografii Nikitin zaczął przezwyciężyć chorobę. W lecie 1855 roku przeziębiony podczas pływania, znacznie osłabiony i nie wstać z łóżka. W tych trudnych chwilach przyjść z pomocą swej wiary, co skłoniło wyglądu wierszy z motywów religijnych.

motywy religijne w poezji Nikitin

Tematem ludzkiej wiary biegnie przez cały poezji Ivana Nikitina: „Nowy Testament”, „Modlitwa”, „słodycz modlitwy”, „Modlitwa w Ogrójcu”. Widząc świętą łaskę we wszystkim Nikitin stał się najbardziej uduchowiony wokalista natury ( „Morning”, „Wiosna na pustyni”, „Meet the Winter”) i wzbogacony poezji rosyjskiej dużej liczby duszpasterskich dzieł poetyckich. Iwan Nikitin na wiersze napisane więcej niż sześć tuzin wspaniałych pieśni i romanse. W latach 1854-1856 poeta pracował nad swoim własnym samokształcenia, uczył języka francuskiego i dużo czytać. Po odejściu w 1857 Vtorov Woroneżu, który stał się jego bliskim przyjacielem, a także po upadku kubek vtorovskogo poety bolącym dotkliwie odczuwa ciężar życia rodzinnego i sytuacji, pesymistyczny nastrój chwycił go z większą siłą.

Księgarnia Ivan Nikitin

W 1858 roku opublikował długi wiersz Nikitina „pięści”, barwnie opisując filisterstwa, życzliwie przyjęty przez krytyków i odniósł sukces ze społeczeństwem. Obieg dzieł sprzedanych w niespełna rok, przynosząc dobre poetę dochodowego. Mimo bolesnego stanu i obniżenie nastroju, Nikitin kontynuował w latach 1857-1858 ściśle monitorować literatury rosyjskiej z zagranicy czytać Szekspira Cooper, Goethe, Hugo, tym Chenier. Też zacząłem się uczyć niemieckiego, tłumaczenia Heinego i Schillera. Pracował w „Uwagach dotyczących Ojczyzny” w latach 1857-1858, „rosyjskie rozmowy.” Tantiemy od publikacji wierszy, oszczędności na kilka lat, a kredyt w wysokości 3000 rubli od VA Kokoreva pozwoliło mu w 1859 roku kupić księgarnię, która stała się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców miasta, rodzaj klubu literackiego. Dalej – nowe nadzieje i plany impuls twórczy, nowy zbiór wierszy, spotkał niektóre fajne, ale żywotne siły były już na schyłku.

Ostatnie lata życia poety

Biografia Nikitin był bardzo trudny: poeta był stale chory, szczególnie dotkliwe w 1859 roku. Jego stan zdrowia stale zmieniane, krótka poprawa została zastąpiona przez długi pogorszenia. W drugiej połowie 1860 Nikitin ciężko pracował z jego pióro przyszedł dzieło „Dziennik kleryka”, napisany prozą. W 1861 roku odwiedził Petersburg i Moskwę, wziął udział w lokalnym pracy kulturalnej w kształtowaniu umiejętności społeczeństwa w Woroneżu, a także w tworzeniu szkół niedzielnych.

W maju 1861 roku poeta złapać przeziębienie, co spowodowało nasilenie gruźlicę. 28 października 1861 zmarł na gruźlicę Nikitin Ivan Savich. Biografia dla dzieci jest interesujący fakt, że po krótkim życiu poety został napisany około dwustu pięknych wierszy, trzy wiersze i opowiadania. Miał 37 lat. Został pochowany na nowym cmentarzu Mitrophanievskoye obok Koltsov.

Wkład Ivan Nikitin w literaturze rosyjskiej

Życie i biografia Ivana Nikitina jasno przeniesiony do swojej pracy, w którym poeta stara się nadać sens ich istnienia, rozumie frustrację własnej egzystencji i bardzo cierpi z niedopasowania dostępnych przedstawień rzeczywistości; Znalazł pocieszenie w przyrodzie i religii, aby pogodzić je na czas z życia. W pracach Nikitin wiele elementów autobiograficznych z panujących ton smutny, smutku i żalu spowodowane przez tego samego postępowania w przewlekłej chorobie. Źródłem dokuczliwy smutku nie było tylko nieszczęścia osobiste, ale również otaczające życie z ludzkiego cierpienia, kontrastów społecznych, stałej dramatu. Biografia Nikitin i dzisiaj są zainteresowani młodszego pokolenia, którzy chcą poczuć ducha przeszłości wieku, a przynajmniej przez słowo poety, by go dotknąć. Prace Ivan Savich stał dużą liczbę publikacji i rozproszone w dużej liczbie.