783 Shares 2554 views

cielęta niestrawność: przyczyny choroby, leczenie

Wcześniej, niestrawność noworodka bydło zostało uznane za jeden z objawów choroby współistniejące. Ale z czasem, niestrawność cieląt został uznany jako osobny choroby, które mogą wystąpić nie tylko w świetle, ale w ciężkiej postaci.

Przyczyny zakażenia

Przede wszystkim tej choroby ma wpływ na zwierzęta, które żywią się dość odważne siarę. Często żołądek nowonarodzonych cieląt z wagą nie może poradzić sobie z trawienia żywności dziennej normy. To jest to, co prowadzi do niestrawności zmian. Skumulowane toksyny zatrucia nie tylko jelit, ale całe ciało zwierzęcia.

Zakażenie żołądka przyczynia się do warunków sanitarnych w momencie wycieleniu i naczynia umyte do karmienia. Ponadto niestrawność cieląt, leczenie i zapobieganie objawom, które są podane w tym artykule mogą wystąpić z powodu słabego żywieniu krów ciąży, co prowadzi do odkształcenia wątrobie i przewodzie pokarmowym ich potomstwo.

mechanizmy rozwoju choroby

To wynika z niezdolności łydki przewodu pokarmowego całkowitego strawienia żywności. Może to wynikać z różnych przyczyn, w tym sposobu żywienia siary późno letniska, overfeeding i niedojrzałości układu pokarmowego noworodka zwierzęcia. W rezultacie, jelito łydki zaczynają gromadzić się toksyn, które powodują rozwój mikroflory gnilnych i wygląd dysbioza. Po tym, zwierzę stracił apetyt, zwiększone zaburzenia metaboliczne, odwodnienie i zaczyna biegunka.

Główne objawy

Toksyczny niestrawność cieląt charakteryzuje się jasnym obrazem klinicznym. Z reguły, rozwija się w wyniku opóźnień w leczeniu łagodnej postaci choroby. Ale zdarza się, że choroba ta wzrasta niemal natychmiast. Szczególnie często zdarza się na wiosnę.

Głównym objawem przez który można rozpoznać łagodną formę, jest uważany za biegunkę. Zwykle towarzyszy nieznaczne zmiany w ogólnej utraty zdrowia i apetytu zwierzęcia. Zarażone cielę prawie cały czas jest i charakterystyczne dźwięki dudnienie w brzuchu. Chore zwierzęta mogą drżeć i jęczeć z powodu skurcze jelit. Zauważył, przyspieszony oddech i tętno.

Ciężka postać biegunki towarzyszą trwają. Prowadzi to do znacznego pogorszenia stanu łydki. On tonąć oczy, nos staje się sucha i zwierzę nic nie jeść.

perspektywy

W większości przypadków, prawidłowe i terminowe leczenie dyspepsji noworodka cieląt płynących łagodny wykończeń pełne wyleczenie, które występuje po upływie pięciu dni od wystąpienia pierwszych objawów. W cięższych przypadkach obraz jest potęgowany poprzez zaprzestanie gałek ocznych, utrata masy ciała i odwodnienie. Po wystąpieniu zatrucia chore zwierzę umiera szybko.

cielęta niestrawność: Leczenie

Ważne jest, aby upewnić się, że zakażonych zwierząt odpowiednich warunków przetrzymywania. Pomieszczenie powinno być suche podłogi i świeżego powietrza. W ciągu pierwszych dwunastu godzin łydki nie należy podawać jedzenie. W tym czasie powinien otrzymać środki przeczyszczające. Okres głodówka niezbędne do ukończenia zużycia naturalnego soku żołądkowego. Jeśli jest to konieczne, jest możliwe zastąpienie 15% roztwór cukru.

Dwanaście godzin po diecie głodowej do zwierzęcia z rozpoznaniem dyspepsji cieląt, trzeba wypić pół normę siary. Osoby, które osiągnęły wiek dziesięć, to zaleca się, aby zapewnić dodatkową roztworu cukru wytworzony w chłodzonej przegotowanej wody. Po przerwie ośmiogodzinnego, zwierzę powinno być ponownie svezhenadoennym pić siary.

Między karmieniami łydki pacjenta może mieć nieograniczoną ilość roztworu soli fizjologicznej. Trzydzieści minut przed następnym posiłku musi on bakteriostatycznych leków lub antybiotyków, sulfonamidów lub uzupełnić związki nitrofuranu.

dodatkowe leczenie

Wyleczenia zwierzęcia zaleca otpaivat wywaru z ekstraktem z kory dębu z siemienia lnianego, owoce szczawiu i liści szałwii. Przed odwodnieniem doskonale ułatwia roztwór Ringera, i jako środka znieczulającego można stosować „Novocaine chlorowodorku papaweryny”, lub „chlorpromazyna”. Ponadto w surowicy krwi, weterynarzy często przepisywany kozeina hydrolizatu, jak również witaminy z grupy C, E, D, O.

Oprócz leku do leczenia jest konieczne w celu stworzenia warunków do ogrzewania, a co najmniej raz dziennie, napromieniowanie nadfioletowe do lamp.

zmiany patologiczne

cielęta niestrawność często objawia się ogólnym wyczerpaniu chore zwierzę. Większość martwych zwierząt był gwałtowny spadek masy mięśniowej. Jeden z prominentnych oznaki odwodnienia uważane zapadnięte gałki oczne.

Często kończy się śmiercią. cielęta niestrawność, otwarcie po których istnieje trudność w zakresie działu skóry, ujawnia suche błony surowicze. narządy układu pokarmowego zaznaczone zmiany charakterystyczne dla zapalenia. W sercu nasierdziowych złogów tłuszczu są nieobecne. Na obwisłych mięśni obserwowano niewielkie oznaki dylatacji. Dzięki ograniczonej śledziony znacznie zaznaczony ostre krawędzie kapsułki usuwa się źle.

środki zapobiegawcze

Dyspepsja cielęta – dość powszechne choroby. Aby chronić swoje zwierzęta przed ewentualnym zakażeniem, należy przestrzegać pewnych zasad. Główną rolę odgrywają w tym przypadku przez warunki, które zawierają krowę. W miesiącach letnich jest pożądane, aby chodzić na pastwiskach, wyposażonych w specjalny baldachim, pod którym zwierzęta będą w stanie uciec od upału lub deszczu.

W okresie zimowym, muszą mieć pewność, aby chodzić. Należy również zwrócić uwagę na przygotowanie zwierząt do zbliżającego się porodu. Każda farma weterynarz izolator powinien być obecny, co pozwala wyeliminować wszelkie możliwe rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych.

Nie można też traktować ciężarnych krów silnych leków, ponieważ takie leczenie nie gwarantuje powstanie zdrowego potomstwa. Ważną rolę, a sam hotel jest procesem. pokój piętro, gdzie odbędzie się poród powinien położyć świeżą słomę. Kaganiec noworodka cielę należy dokładnie wytrzeć. W pierwszej godzinie po wycieleniu malucha musi być zawsze karmić siary od zdrowych krów. Podczas przejścia, to zaleca się stosować wodę sól w ilości 9 g na litr. Ponadto, nie kolidują z preparatów probiotycznych oraz specjalne premiksów. Jako środki folk może być stosowany herbatki lecznicze, herbaty ziołowe i galaretki.

Tylko poprzez obserwację tych prostych kroków, można uniknąć takich problemów jak cielęta niestrawność. Historia choroby dokładnie studiował nowoczesne weterynarzy, więc prawidłowe i terminowe leczenie jest kluczem do pomyślnego odzyskania zakażonych osób.