455 Shares 2089 views

Jak smażyć wątrobę, tak że pozostaje miękki i soczysty?

Fakt, że wątroba – przydatny produkt, wiedzą, chyba wszystko. Naczynia z wątroby , lekarze powinni uwzględnić w diecie dzieci i kobiet w ciąży i tych, którzy są wychodzenie z choroby.

Ale to nie wszystko wiem, jak gotować wątrobę, ponieważ produkt ten jest dość kapryśna. Należy odpowiednio przygotować wątrobę do smażenia lub trochę przesadzić w ogniu, a dania nie uda.

Dzisiaj mówimy o tym, jak prawidłowo smażyć wątrobę, tak aby uzyskać miękkie i soczyste.

Muszę powiedzieć, że smak przyszłości żywności w dużym stopniu zależy od jakości i rodzaju wątrobie. Tak więc, najlepszy smak i ma wątroba wołowa łydki. wątroby jagnięcina jest również bardzo delikatne, ale nie wszyscy kochamy go z powodu specyficznego zapachu. Wątroba wieprzowa jest uważana za mniej smaczne niż rodzaju produktów ubocznych wymienionych powyżej. Oddzielna rozmowa zasługuje Wątróbka drobiowa z której można gotować wiele pysznych potraw.

Ale niezależnie od typu wątrobie wybierzesz, ważne jest to, że jest świeże! Fakt, że produkty uboczne mają bardzo krótki okres realizacji – nie więcej niż trzy dni, pod warunkiem, że wątroba była przechowywana w lodówce. W związku z tym, do nabycia produktu jest pożądane w miejscach, gdzie następuje kontrola jakości sprzedawanych produktów.

Jeśli zdecydujesz się na zakup z wątroby wołowej, a następnie wybierać pokarmy bogate kolor. Zbyt jasny albo odwrotnie, ciemny kolor wątroby mogą wskazywać na złą jakość. Upewnij się, że film na powierzchni części, które zostały wybrane nie został uszkodzony, i wyciąć wątrobę wyglądać gładkie, nie ziarnisty.

Tak więc, wybór wykonywane. Ale zanim smażyć wątroby, powinien być odpowiednio przetwarzane i przygotowane. I pierwszą rzeczą do zrobienia – jest usunięcie zewnętrzną folię. W celu przeprowadzenia tej operacji jest łatwiejsze, kawałek wątroby muszą sparzony i natychmiast zanurzyć ją do zimnej wody. Po tych zabiegach plenochki wątroby usunięto stosunkowo łatwo.

Teraz trzeba namoczyć w mleku wątrobę. To pozwala pozbyć się specyficzny zapach i nadaje produktowi bardziej delikatny smak. Czas wygrzewania – nie mniej niż pół godziny.

Teraz nadszedł czas, aby zdecydować, jak smażyć wątrobę – części lub kostki? Jeżeli pierwszy wybór opcji, a następnie pocięty na plasterki wątroby szeroki płaski szerokości palca. Podczas cięcia wątrobę, widać, że tkanina jest grubsza w poprzek drogi żółciowe, muszą być cięte, inaczej potrawa będzie zniszczony. Porcje kawałki muszą być opakowane w folię i trochę odeprzeć przy użyciu plecy nożem. Wątroba odpychają kuchni młotek nie jest zalecana, ponieważ nie ma tak zwartą budowę jak mięso.

Broken-off sztuk nowego statku w misce z mlekiem przez około dziesięć minut. W międzyczasie przygotowuje się ciasto przez zmieszanie mąki z niewielką ilością suszonych ziół. Harmonijny smak potrawy można uzyskać za pomocą cząber, tymianek lub rozmaryn. Ale wątroba sól na tym etapie w każdym razie jest to niemożliwe! Jeśli soli surowej wątroby, byłoby trudne, nawet jeśli nie łamią zasad obróbki cieplnej.

Tak więc, preparaty wątroby zakończona, teraz udać się do pokrycia tej kwestii, na co i jak smażyć wątroby. Olej może być stosowany do oleju do smażenia, albo stopione masło, a prędkość ogrzewania powinna być umiarkowana. Przy wysokiej temperaturze może spalić na wątrobę, pozostając niegotowane wewnątrz, pod ociepleniem – tracą soczystość. Fry wątroba potrzebne są dwie lub trzy minuty z każdej strony. Należy pamiętać, że czas gotowania zależy od wielkości kawałków. Najprostszym sposobem, koncentrują się na kolor wątroby. Gdy kawałek, aby zmienić jej kolor pół cięcie, nadszedł czas, aby odwrócić. Gotowość wątroby miejsca nakłucia może być określona za pomocą noża i widelca. Sok zwolniony z gotowego naczynia będą przejrzyste, ale nie krwawa. Teraz, kiedy wątroba jest smażone plasterki soli może być. Służyć tej potrzebie wątrobę z warzywami i sosem dowolnym.

Jak smażyć wątrobę, pokroić na mniejsze kawałki? To danie najlepiej gotować z cebulą. Wątroba powinna być przygotowana w taki sam sposób, jak opisano powyżej, ale nie pocięte na duże kawałki i kostki. Cebulę obrać i pokroić w pół pierścieni. Trzysta gramów wątroby należy wziąć dwa lub trzy żarówki. Teraz rozgrzać olej na patelni, aby pominąć cebulę i smażyć na złoty kolor. Wątroba, walcowane zaprawiony mąką i wysłać do patelni. Jest bardzo ważne, aby położyć kawałki wątroby w jednej warstwie, więc jeśli trzeba zrobić dużo smażone wątroby, konieczne jest, aby gotować w partii. Smażone wątroby, mieszając, pod warunkiem, że nie zmienia się kolor. Następnie wlać na patelnię trochę wody i gotować przez nasz posiłek na trzy minuty. Następnie otworzyć pokrywę i dodając sól i pieprz. Podobnie, można gotować i wątróbki drobiowe.

Teraz wiesz jak smażyć wątrobę, tak że pozostaje soczyste. Podawać zakończeniu danie może być z dowolnego danie, klasyczny opcja – puree. Dodatkowo można zrobić sos – grzyby lub śmietanę.