606 Shares 1058 views

Darjeeling (TEA) Opis odmiany, sposób parzenia napojów

W Indiach, plantacje herbaty ma poetycką nazwę „ogrodach”. Wysoko w górach, w północno-wschodniej części Indii, wzrosła ogrodów Darjeeling. Nieprzenikniona mgła, jasne słońce, ulewne deszcze i rozrzedzone powietrze jest określana absolutnie niezwykłe właściwości liści herbaty. Rosną podobny produkt w innych dziedzinach nie jest możliwe. Dlatego, Darjeeling – herbata, która jest słusznie uważane za elitę i cenione na całym świecie jest bardzo wysoka. Napój dostaje swoją nazwę od nazwy obszaru, w którym rośnie.


Opis herbata

Darjeeling należy do najlepszych odmian indyjskiej herbaty czarnej. Odróżniającą cechą tego napoju jest jej lekko cierpki smak z gałki muszkatołowej lub owocowy, często ten bukiet uzupełnia piękny kwiatowy zapach.

Darjeeling herbata jest często określane jako herbata lub szampana szampana gór. Pierwsza nazwa związana z wartością produktu. Darjeeling – herbata, które w porównaniu do innych czarnych herbat, ma najwyższą wartość. Druga wersja nazwą napój ze względu na jego właściwości uniesienia, ożywienie, pobudzać.

Stopień fermentacji odmian herbaty sięga około 90%. Jest to niemożliwe, aby dokładnie określić odcień Darjeeling: wydawał się być czarny, ale jeśli przyjrzeć się bliżej, wydaje się, że w niektórych miejscach jest zielonkawy.

Gatunek Indian Darjeeling

Darjeeling – herbata, które występują w trzech odmianach:

  • Darjeeling First Flush: czas montażu – koniec lutego – w połowie kwietnia. Skala produkcji tej odmiany jest bardzo mała, gdyż tylko zebrać pierwszą parę liści z nerki. Aby uzyskać jeden kilogram Darjeeling First Flush potrzebie 22.000 młodych pędów. Co do zasady, przetwarzane i pakowane herbata sprzedawane poprzez aukcje i spróbować zrobić to tak szybko, jak to możliwe ze względu na fakt, że szybko traci swój aromat i smak. Darjeeling First Taste miękką, lekko cierpki, lekko bursztynowy kolor i aromat rafinowany, Muscat.
  • Darjeeling Second Flush: Przechowywanie okresu – pod koniec maja – początek lipca. Dla tej klasy charakteryzuje się ciemniejszym odcieniu infuzji, która emanuje z nutami owoców zapach. Smak tego napoju mocny, pełny, jednocześnie nawiązującym migdałami i gałką muszkatołową. Jeśli obie strony powinny przestrzegać zasad przechowywania Darjeeling Second Harvest, okresu ważności do pięciu lat.
  • Trzeci stopień – jest Darjeeling Autumn Flush: liście herbaty są zbierane po zakończeniu pory deszczowej. Dlatego, liście herbaty są soczyste i duże. Ze względu na minimalną zawartość tanin pić staje niezwykle gładkiego smaku i słaby zapach. Podobnie jak w pierwszej klasie, jesień charakteryzuje minimalnej trwałości. Napar z herbaty ta kolekcja inny odcień miód z ładnym lekkim zapachem.

Warunki warzenia Indian Darjeeling

Indyjskiej herbaty Darjeeling zaparzania zaleca oczyszczonej wody, której temperatura wynosi 90 °. Najlepiej jest zaparzyć napój w misce wykonany z Yixing gliny. Ale jeśli taka zdolność nie jest obecny, to garnitur i zwykły kubek z sitkiem do zaparzania. Około pięć gramów liści herbaty stosuje się na 200 ml wody. Darjeeling musi przejść trzy lub cztery liści. Po trzech do pięciu sekund parze fusów należy najpierw opróżnić. Drugi spawania utrzymywana jest przez pół minuty. Każda kolejna godzina spawania powinna być zwiększona o 30 sekund.

W zasadzie, czas parzenia i objętość zależy od osobistych preferencji i zwykle jest wybrany empirycznie. Aby smak Darjeeling jest w pełni otwarta, aby nauczyć się parzyć prawidłowo. Jeśli przesadzić parzenia napoju lub używać zbyt dużo liści herbaty, powstały napar można uzyskać bardzo ściągające lub gorzki smak.

Przydatne właściwości

Darjeeling czarna herbata posiada wiele korzystnych właściwości. Napój ten jest doskonałą alternatywą do czarnej kawy. Każdy chce czuć się wesoły, ale ponieważ w filiżance porannej kawy potrzeb, które będą go naładować energią. Jednak nadmierne ilości kofeiny negatywnie wpływa na zdrowie. Dlatego lepiej jest użyć Darjeeling, który jest również wypełniony radością. On daje siłę bez wpływu na układ nerwowy.

Darjeeling – herbata, co zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów raka. TF napój zawiera 2 – substancja przeważające komórek nowotworowych.

Darjeeling jedzenia, można zmniejszyć ciężar. Jest to ułatwione przez napój zawierał kofeiny i przeciwutleniaczy.

Jak wybrać właściwą herbatę

Aby uzyskać najlepszą możliwą korzystania z produktu, trzeba Darjeeling (opis powyżej) – kupić tylko jedno, które zostało dostarczone w samych Indiach. Zwróć uwagę na datę zbierania liści, więc uprawa jest uważana za najbardziej smaczne, który zbiera się w marcu. Na oryginalnym opakowaniu herbaty przedstawi informację od producenta produktu, gdzie jest uprawiana (nazwa miejsca i plantacje), w czasie żniw i wiek krzewów herbacianych.

Indyjskie przedsiębiorstwa są zaangażowane w produkcji Darjeeling, na czele ich opakowań malowane owczego. Drukuj oznacza, że napój będzie tak silna, jak na czole zwierzęcia. Więc szukać pakietu, który jest sporządzony ten symbol.

Zasady przechowywania Darjeeling

Po zakupieniu herbatę, to lepiej wlać do jakiegoś szczelnym naczyniu i umieścić go w chłodnym miejscu. Darjeeling okres trwałości zwykle nie przekracza dwóch lat. Wyjątki są oznaczone wariacje Rocznik: produkt ten można zapisać pięć lub więcej lat. Przez lata, wiele dojrzewa tylko, a jej smak staje się bogatszy.