293 Shares 7389 views

Atrakcje Udmurtia, które trzeba zobaczyć

Republika Udmurtia znana jest nie do wszystkich. Ale każdy wie, kim jest Piotr Czajkowski i „Buranovskie babcia”. Ale to, co łączy te dwie nazwy do określonej lokalizacji? Odpowiedź jest prosta: to mała ojczyzna wielkiego kompozytora i współczesnej grupy pop. Ale nie tylko to wspaniały obszar tak sławny. Atrakcje Udmurtia, jego charakter, kuchnia, tradycje narodowe i towarów krajowych sztuk i rzemiosła w ostatnich latach cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród samych Rosjan, ale również wśród zagranicznych turystów.


majestatyczny charakter

Rosja obfituje w luksusie, czasem dzikie i niedostępne natury. I w tym tkwi jego wielkość. Nie najmniej wśród wszystkich tych wspaniałości zajmują naturalnych atrakcji Udmurtia. Jednym z tych miejsc jest park „Ust-Belsk”. Znajduje się w południowo-wschodniej części punktu fuzji rzeki Kama i BELAYA. Rezerwa ta została przesiedlona w późnym latem 2001 roku.

Całkowita powierzchnia parku sięga 1770 hektarów. Tutaj zachowały się rzadkie gatunki i rasy zwierząt i gatunków drzew, które pojawiają się w „Czerwonej Księdze” Republiki Udmurckiej i Rosji. Również wśród obiektów tej strefy można zauważyć różne typy lasów, stawów i pomnik przyrody „Jaskinia Chagandinskie”.

Atrakcją przyrodniczą Rzeczypospolitej Udmurckiej jest również nazywany Nechekinsky Park Narodowy. Ma powierzchnię 20 tysięcy hektarów. Rezerwat znajduje się również bogate flory i fauny. Szczególnie cenne jest prawy brzeg rzeki Nechkinki, gdzie można spotkać stare lasy sosnowe.

Tu mieszkał Czajkowskiego

Dyskusja na temat atrakcji Udmurtia, nie wspominając o miejsce, w którym się urodził i dorastał Petr Chaykovsky, jest zapomnieć nazwisko światowej sławy kompozytora. Urodził się w Wotkińsku na ulicy dwór. W 1940 roku dom, w którym sto lat temu urodził się kompozytor, otworzył muzeum w pamięci człowieka. Dwupiętrowy budynek pokazuje rzeczy i środowisko, w którym dzieci były pierwsze lata małego Petit. Budynek z antresolą, gdzie cała rodzina mieszkała Czajkowskiego, zbudowany w 1806 roku. A przed domem znajduje się Katedra Zwiastowania, w którym przyszły kompozytor został ochrzczony.

Muzeum posiada ogromną halę regularnie odbywają się koncerty muzyki klasycznej, wieczory literackie i teatralne. Dom-Muzeum Czajkowskiego jest cechą Republice Udmurt.

Glazov

Atrakcje Udmurtia czasami obejmują całe miasto. Jaskrawym tego przykładem jest miasto oczami, pochodzenie, którego nazwa związana jest bardzo ciekawą historię. Gdy Cesarzowa Ekaterina Velikaya rozważyć plan na przyszłość wsi na rysunku, że zdradził, że przypomina jej widząc oko patrząc w ludzkim sercu. Tu i tam było takie wspaniałe imię. Ale atrakcje Glazov (Udmurtia) jest nierozerwalnie związany z historią miasta.

Zabytkowe centrum wioski, z której rozchodzą się siedem ulic, uważany jest za oficjalny podmiot, który znajduje się na liście atrakcji. Na ulicy Kirowa jest muzeum Glazov. I nie daleko od jednego z biurowców ustawić ciekawy pomnik dozorcy. Nie mniej fascynująca jest pomnik Pawlik Morozow.

Krokodyl Gena, kluski i Kałasznikow w Iżewsk

atrakcje Udmurtia, muzea, pomniki w szczególności stanowią nadzwyczajne zainteresowanie turystów. Pierwszym krokiem jest wizyta w muzeum kompleks. Kałasznikow. To prowadzi ciągłą ekspozycję, która opowiada o życiu i twórczości słynnego projektanta. Często odbywają się tu wystawy i pamiętnych dat historii Iżewsk, starożytnych broni.

Najbardziej znanym zabytkiem w Udmurtia jest krokodyl, wzniesiony w Iżewsk. Został otwarty w 2005 roku. Majestatycznie siedzi na ławce krokodyla, ubrany w kapelusz i krawat, od razu spodobał się miejscowej ludności i turystów.

Iżewsk jest nazywana kolebką ravioli. Na przykład, w 2004 roku otwarto tu pomnik tego ulubieńca wielu smakoszy ciasta i mięsa. Wtyczka ta jest trzy metry z przebity jej ravioli.

architektura

atrakcje Udmurtia obejmują ponad 400 zabytków dziedzictwa architektonicznego. Każdy z nich i wszystko generalnie chroniony przez państwo. Wśród tych obiektów jest duża liczba kościołów, pochodzący z końca XVIII – początku XX wieku. Najbardziej niesamowity z nich można nazwać Kościół Trójcy Św Aleksandra Newskiego, meczet.

I architektury „Ludorvay” Muzeum rezerwy specjalnej należy wspomnieć punkt. Jest to stary wiatrak z ubiegłego wieku i osiedla, który pochodzi z początku ubiegłego wieku. Ten punkt akcja zainteresowania wśród własnego gatunku. W nim można znaleźć wannę „on-czarny”, stodoła, sanktuarium pogańskie i stodół.