512 Shares 8151 views

Savannah koty: opis rasy, zdjęcia i opinie

W gorącym klimacie Afryki żyć niesamowite piękno kotów – servals. Mieszkańcy od dawna nauczył się okiełznać te dzikie zwierzęta i często zachować je albo w ich domach lub w specjalnie zaprojektowanych klatkach. Jednak zgodzi się Pan, że mieszka niedaleko kota – nie jest najlepszym pomysłem. Co więcej, w większości krajów, treść drapieżnych zwierząt w domu jest surowo zabronione. Dlatego alternatywą znaleziono rozwiązanie: w połowie lat 80. ubiegłego wieku, urodził się pierwszy kotek Savannah. Rodzice stał dziki Serwal i wspólny dom kot.


nowa rasa

Pierwsza generacja Kot Savannah jest wskazany jako F1. Odnoszących się do nich zwierząt są najdroższe, podobnie jak pół Serwal. Wszystkie kolejne pokolenia są tworzone przez przekraczania Kot Savannah z kotami lub podobnych gatunków. Na przykład, obejmują one Bengalu egipski Mau i tym podobne. Tak więc, im wyższa generacja wskaźnik, tym więcej zwierząt przypominają zwykłe koty domowe, nie Serwal. z tego powodu, że ich wartość jest znacznie zmniejszona.

Jak wspomniano powyżej, rasa kotów Savannah, należący do pierwszej generacji jest bardzo drogie. Nie jest to zaskakujące, ponieważ zwierzęta te są ledwie najbardziej rzadkie w świecie. Chociaż sawanna i cenione bardzo wysoko od początku swojego wyglądu, ale ich oficjalna rejestracja miała miejsce dopiero w 2001 roku. W odniesieniu do uprawy tej stosunkowo nowej rasy, jest to dość trudne zadanie, dlatego nie otrzymał jeszcze zbyt rozpowszechnione.

Savannah Koty: opis rasy

Te piękne zwierzęta są dziedziczone od ich dzikich krewnych jest bardzo dużo tylko ich nieodłączne cechy: wydłużony korpus, silne nogi, długa szyja, krótki i puszysty ogon z czarną końcówką. Ale może to rasa najbardziej charakterystyczne cechy są bardzo duże i stojące uszy, bardzo piękne oczy i bardzo atrakcyjny „Leopard” kolor.

Savannah Kot rasy, których zdjęcia są umieszczone w artykule ma krótkie, grube i bardzo miękkie futro. Wielkość i położenie ciemnych plam na nim jest arbitralne. Jednak mogą one różnić się od odcieni brązu do głębokiej czerni i kolorów. Kolor może być bardzo zróżnicowana: srebro, czekolada, złoto, brązowy, a nawet pręgowany cynamonowy (jasnobrązowe ciemne pasy). Jaki będzie futro kotka, jest bezpośrednio zależne od wyglądu kota domowego, w połączeniu z rasowy sawanny.

Wielkość każdego zwierzęcia określa klasy. Większość kotów ciężkie i duże Savannah może należeć tylko do pierwszego i drugiego pokolenia (F1 i F2), a ich wysokość wynosi 50-60 cm, a waga – 14-15 kg. Kobiety nieco lżejszy i mniejszy. Wszystkie inne pokolenie zwierząt jeszcze bardziej różni się od powyższych standardów. Muszę powiedzieć, że sawanna osiągnąć swój maksymalny rozmiar od wieku trzech lat, a ta opcja razem z ciężarem zależy właśnie od gatunku męskiego.

Kot Savannah: opis rasy wspólne standardy

  • Zwierzęta duży rozmiar z wielu wydłużonych smukłe ciało.
  • Mała głowica ma kształt klina, sadzone na długiej szyi.
  • Szeroki u nasady, długi i wskazał na czubkach uszu.
  • Długie, mocne i szczupłe kończyny.
  • Migdałowe oczy miedzi, żółte lub zielone kolory, jak również wszelkie ich odcienie.
  • Krótki, miękki i gruby płaszcz dość tak zwanych „Leopard” kolor.
  • Plamy czarnym lub brązowym, reszta warstwą czekolady, srebro, brąz, złoto czy koloru cynamonu pręgowany (zdjęcia Savannah cat).

Dorośli i ich charakter

Zachowanie tych zwierząt nie lubią ich dzikich krewnych – SERVAL. Savannah dość szybko przypisane do osoby, widząc ją jako swego towarzysza, a są one bardzo podobne do psów. Ponadto, mogą one wykazywać taką samą lojalność wobec swego pana, jak i psów. Jednak pomimo przywiązania do osoby, mogą one łatwo znosi samotność. Kot Savannah jest bardzo ciekawski i odważny zwierzę. Wolą aktywne gry, ale jeśli właściciel raz z nimi zadzierać, a potem wezmą się – na przykład trochę niegrzeczny, narzucając własny porządek w domu.

Najbardziej ukochany ich zatrudnienia są gry, które symulują polowania. Dla kotów głównym pościg sam proces produkcji, dzięki czemu mogą one być zmęczony z prowadzeniem oi mnóstwo do skoku. Najprawdopodobniej preferencje te nie dostał je od ich dzikich przodków – SERVAL. Od czasu do czasu, niektóre koty sawanny może być bardzo agresywny, ale zdarza się bardzo rzadko. Zdarza się, że podczas zwierząt łownych może jakoś zranić człowieka lub zarysować, dlatego nie powinna być pozostawiona sama z małymi dziećmi.

Opieki nad zwierzętami

Pomimo faktu, że rasa Savannah Kot egzotyczny, każdy wymaga ona specjalnej pielęgnacji. Ponieważ zwierzęta te są krótkie włosy, następnie cała uwaga na włosach zredukowana do czesania i kąpieli. Pierwszy z procedurami zrobić raz w tygodniu, a drugi – nie więcej niż 4 razy w roku. Kot Savannah bardzo lubią świeże powietrze, a do tego najlepiej jest używać smyczy.

Dla purebreds ekspertów zawsze zaleca się stosowanie tylko zbilansowanej diety, która jest łatwo osiągnąć za pomocą specjalnych kanałów, należących do klasy premium. Są one nieznacznie różnić się od siebie w zależności od wieku kota. Zatem hodowcy nalegał, aby uniknąć żywności o wysokiej zawartości ziarna. Co więcej, od czasu do czasu w żywności, pożądane jest, aby dodać specjalne traktuje CAT, które zawierają taurynę, a także środki do ułatwiania wyjmowania wełny z żołądka.

W odniesieniu do produktów naturalnych w diecie jest niezbędna, aby dodać małe kawałki surowego mięsa, gdyż uważa się, że ten produkt wydłuża żywotność sawannie przez około 5-10 lat. Nie jest konieczne, aby dać im produkty mleczne, które są polecane przez innych ras kotów, ponieważ może to prowadzić do niestrawności. reżimu karmienia oraz część wielkości powinny być określane od hodowcy lub przeczytania instrukcji na opakowania do żywności. Najczęściej kocięta są karmione co najmniej 3-6 razy dziennie, jak i dorosłych – nie więcej niż 3 razy dziennie.

Treści Cechy

Przed dom będzie kota Savannah (zdjęcie pokazuje jego możliwości zewnętrznych), wszyscy członkowie rodziny muszą się spotkać i omówić zasady obsługi zwierząt w celu wypracowania wspólnej zasady jego wychowaniu. Jeśli w domu jest dużo przestrzeni, jest to konieczne, aby utrzymać kociaka w pierwszej jednej – dwóch, a ostatecznie do wprowadzenia go do toalet. W tym przypadku będzie to wskazane, aby umieścić kilka tac w różnych częściach domu.

Jeśli Savannah koty znajdują się w mieszkaniu na drugim piętrze powyżej, powinno być możliwe, aby wzmocnić wszystkie moskitiery. Faktem jest, że jako bazę, i dołączając je wykonane są z plastiku, więc jeśli zwierzęta pokaże nadmierne zainteresowanie pływających poza ptakami okiennych, owady i tak dalej. E., mogą one wypaść i zaplanował na niego dostać inny rodzaj urazu ,

Nie powinniśmy zapominać o trujących roślin doniczkowych. Będą oni musieli usunąć w miarę możliwości ze zbyt ciekawy kotek. Ponadto, co najmniej siedem miesięcy trzeba naprawić lub ukryć przewody urządzeń elektrycznych, ponieważ w tym czasie sawanny można ich używać jako gryzaki. Nie lekceważ zwykłe środki ostrożności: pamiętaj, aby zamknąć pojemnik z wodą, paczkę proszku do prania i innych środków chemicznych domowego, czyszczenie cennych i łatwo tłukące się przedmioty.

wyposażenie opcjonalne

Kot Savannah uwielbiają skakać i wspinać, więc należy zadbać przynajmniej o szczególnych warstwowych półki na ścianach. W domach prywatnych, ponieważ mogą one być wyposażone w bezpieczny i przestronne szafy. Może być umieszczony nie tylko półki, ale także całe drzewo. Warto zauważyć, że stała utrzymanie zwierzęcia w klatce jest po prostu nie do przyjęcia. Te koty potrzebują codziennie jedno- lub dwugodzinne spacery. Należy pamiętać, że są one wolne zasięg jest bardzo niepożądane.

Zazwyczaj blisko do restauracji i umieścić drapak. To nie jest tak ważne jak to jest konfiguracja, ale przede wszystkim – jest to wysoki słup z małej platformy na szczycie. Warto poprosić o kociąt kotek stał się przyzwyczaić. Co do zasady, kot Savannah (zdjęcia) jest bardzo sprytny, więc jest to dość łatwe do przekwalifikować: musimy używać tylko spray zawierający waleriany lub kocimiętka.

zwierzęta hodowlane

Jak już wspomniano powyżej, Savannah kot, który jest związany z określonych właściwościach wiążących, otrzymano przez dopasowanie zagrażający i zwykłe Ward wewnętrznego. Jak wiecie, przedstawiciele rasy, związanej z wcześniejszych pokoleń, istnieje pewien poziom tak zwanego hybrydowego braku rentowności. Przejawia się to w daremności hybrydowego męskiej Serval do piątego pokolenia. Dają nowi właściciele już wykastrowane.

Najczęściej sawanna koty drutach z samcami F5, t. E. piątej generacji. Ponadto, parowanie jest dozwolone suczki tej rasy koty krótkowłose niespokrewnione konwencjonalne, jak i egipskie, Ocicats, Bengal i orientalny krótkowłosy, które są punktowane kolor.

Funkcje rozwojowe

Wiadomo, że okres ciąży u zdrowych kotów domowych wynosi około 65 dni i mieć serval – do 77. W wyniku tej różnicy mieszańców wcześniejszych pokoleń często rodzą się przedwcześnie, więc pilnie potrzebują dodatkowej opieki. Miot hybrydą dwóch pierwszych pokoleń składa się zazwyczaj z 1-2, a następnego – z 3-5 kociąt. Kot Savannah w stanie zajść w ciążę w ciągu 4 tygodni po urodzeniu, jednak, czy ograniczyć liczbę hodowców rozmnażających się do dwóch lub trzech rocznie.

Te zwierzęta karmić jej kocięta mleka aż do 8-12 tygodni. Początkowo dzieci będą prawie zawsze spać. W tym stanie ciała ma na celu maksymalne hormonu wzrostu runningaway. Dlatego nie zaleca się obudzić lub w jakikolwiek sposób przeszkadzać Kocięta w tym okresie. Po osiągnięciu wieku 10-12 tygodni, są sterylizowane lub kastrowane, aby szybko przenieść się do nowych właścicieli.

problemy zdrowotne

Decydując się mieć kota, konieczne jest, aby uznać, że spacer w wolierze albo na smyczy wymaga kosztów dodatkowych, zarówno finansowe i czasowe: uczyć się na ulicy, zawartość szaf, badania prewencyjne przez weterynarza, odrobaczanie, dodatkowe szczepienia, itd. A podróż do kliniki weterynaryjnej z .. pierwsze dwie generacje Savannah jest często problematyczne wydarzenie zarówno dla zwierzęcia i jego właściciela.

Jakieś szczególne problemy zdrowotne wśród przedstawicieli tego gatunku zostały zidentyfikowane, z wyjątkiem tych, które są nieodłącznym i resztą kotów domowych. Zazwyczaj wszystkie problemy zostały rozwiązane przez regularne badania weterynaryjne, terminowe szczepienia, jakości zbilansowanej diety i dobrej opieki.

Liczba właścicieli

Szczęśliwi właściciele sawannie są przekonani, że jest to niemal najbardziej inteligentny i dociekliwy kot w istnienie do tej pory skał. Są łatwo ujawniają się nie tylko drzwi do pokoju, ale także szafki, spychając jednocześnie wszystkie wymogi. Oni nie boją się wody i zabawy kąpieli. Te zwierzęta są dobrze skok o wysokości 2,5 m.

Savannah cat (zdjęcie), w szczególności należące do pierwszego pokolenia mieszańców, czasami może pokazać swoją dziką naturę, która wyraża się w grymasie i gwiżdżą w obecności obcych. Ponadto, może on wydać specjalny śpiew brzmi wrodzoną SERVAL. To zwierzę nie będzie siedzieć na rękach, nawet właściciel i nie lubi się głaskać po głowie. Ale czwarta generacja sawannie ich zachowanie nie różni się od innych kotów domowych.