92 Shares 1587 views

Przydatne niż masaż? Historia masażu. Historia powstania i rozwoju masażu w Rosji krótko

Ludzkość wie więcej o masażu od niepamiętnych czasów. Nasi przodkowie instynktownie ugniata i przetarł chore części ciała. Następnie okazało się, że te same działania, które mają przyczynić się do zmniejszenia zmęczenia, a nawet później, aby oczyścić i zmiękczyć skórę masaż zaczął być używany. Historia masażu znajduje odzwierciedlenie w wielu rękopisów, w tym Biblii, która mówi o procesie mielenia i nasmarować ciało oleje aromatyczne.


W tym artykule postaramy się zidentyfikować główne zabytki historii rozwoju masaże, począwszy od czasów starożytnych, a kończąc bieżącego stulecia. Wyróżnij klucza chronologicznego punktu, że wpływ na jego formację, i dowiedzieć się, co jest w rzeczywistości masaż.

Historia „masaż” jest jak słowo ma swoje korzenie w Europie i Azji. Arabski wyrażenie „masa” oznacza „dotknąć” i „delikatnie naciśnij”, francuskiego „massezh” – otarcia i grecką interpretację tego słowa – „ściskać dłonie.”

Starożytności

Rysunki wykonane na kamiennej ścianie, są najwcześniej dowody istnienia i korzystania z masażu. Są to główni aktorzy przedstawiają ludzi, przetarł siebie. Na miejscu ślady ziół stwierdzono, oleje i maści, które są wykorzystywane nie tylko do gojenia ran, ale również zmiękczają skórę.

Już w trzecim tysiącleciu pne, wschodnie sztuki uzdrowiciele stosowane do leczenia chorób i poprawy kondycji ludzkiej, o czym świadczą liczne rękopisy chińskich, szczegółowo przedstawiających masażu.

Historia masażu, a to jego technika ma swoje korzenie w Chinach. Technika ta została opracowana przez starożytnych chińskich lekarzy, aby znaleźć wspaniały efekt gojenia po naciśnięciu ręce do określonych punktów ciała. Nazywali ją „Amma”.

wschód

Później technika ta była początkiem rozwoju nowych metod oddziaływania na organizm ludzki, który używamy do dziś – wykrywanie biologicznie aktywnych punktów i akupunktury, to wszystko daje nam masaż.

Historia masażu została udoskonalona w Japonii, gdzie metoda poprawiła się z pokolenia na pokolenie, z takim skutkiem, że stał się on podstawową częścią japońskiej kultury, przyczyniając się do jeszcze inny oddział techniczny pod nazwą „ASV”.

Technika ta pozwala działać na ludziach przez wielu pacjentów biologicznie aktywnych punktów. Nieco później, mistrzowie wschodnich wyrafinowane techniki masażu, ograniczone jedynie przez naciśnięcie palcem. Technika ta nazywana jest „Shiatsu” lub, innymi słowy, japońskiej terapii manualnej. masażystów, którzy osiągnęli sukces w rozwoju shiatsu można leczyć wiele złożonych chorób i wspomagają organizm w dobrej kondycji.

Azja

Historia masażu Indii pokazuje, że Indianie połączyli technik masażu z procedur higienicznych. Słynny traktat Ajurweda ( „wiedza o życiu”) od starożytnych indyjskich uzdrowicieli, napisany około 1500 pne, zauważa, że masaż podczas kąpieli nie tylko zwalczyć zmęczenie i wspierać dobre samopoczucie, ale także, aby całkowicie oczyścić skórę z toksyn.

Znani archeolodzy byli w stanie znaleźć dowody, że Egipcjanie i Persowie stosowaną techniką masażu i to nie tylko w celach leczniczych, ale również jako narzędzie do twarzy i całego ciała. Produkujących różnorodne maści i mieszanek z dodatkiem ziół i skład żywicy Egipcjan potarł organizm do odmłodzenia skóry i kawałki leczyć.

Egiptologów twierdzą, że słynny urody Kleopatra często zabierał kąpiele mleka, po czym pokojówka zrobiła jej masaż, pocierając skórę olejków eterycznych. Na przełomie naszej ery historia masażu z tradycją zaczyna przenikać przez kraje europejskie.

Starożytnej Grecji i Rzymie

W starożytnej Grecji, niezwykle zadowoleniem zdrowego stylu życia, i nie było nawet kult ciała, higieny i czystości, która nadal być praktykowane do dziś. Grecy konsekwentnie robi ćwiczenia gimnastyczne z regularnym uczestnictwem w specjalnych kąpieli, gdzie jeden z obowiązkowych procedur ma zabieg na ciało olej i późniejsze masażu.

Historia wystąpienia masażu nie oszczędził i słynne igrzyska olimpijskie, które tak lubi Greków. Wszyscy sportowcy jest obowiązkowe przed rozpoczęciem zawodów do wykonywania masażu, aby podnieść morale i dźwięk, ale na końcu procedury konkursowej został powtórzony, aby zwalczyć zmęczenie i leczyć rany.

Kierując się tymi samymi zasadami i gladiatorem, wyciągając swoją masaż całego ciała, zarówno przed, jak i po walce na arenie. Homer w swym słynnym wierszu „Odysei” nie raz wspomniano w sprawie procedur masażu pięknych kobiet, gdy ludzie przetarł ciała, wracając z pola walki.

W piątym wieku przed naszą erą, Hipokrates, ojciec medycyny między pierwszą badanie skutków technik masażu na chorych pacjentów. Na podstawie obserwacji i jego praktyki, pisał, że wspólne w trudnej sytuacji, mogą zostać złagodzone masaż – łagodny i umiarkowany tarcia można zagęścić szmatki i suche i częste – ciągnąć.

Średniowiecza i renesansu

Historia powstania i rozwoju masażu w średniowieczu ma wiele luk. Od początku powstania Cesarstwa Rzymskiego aż do końca XIV wieku przechowywane zapisy tylko na rządach Kościoła najważniejszych bitew i wojen, różnych przesądów i prześladowaniach pogan. W odniesieniu do edukacji, wychowania fizycznego i sztuki, nie były w wielkim poważaniu.

Ale na przełomie XV wieku rozpoczął renesansu dał nowe życie do nauki, sztuki i, oczywiście, zdrowego stylu życia. To było wtedy, że masaż znowu zaczął być stosowany w celach leczniczych i profilaktycznych.

Francuski lekarz Ambruaz Pare, który żył w XVI wieku, przyczynił się do rozprzestrzeniania się w Europie masażu leczniczego. Był chirurgiem sąd z kilku francuskich królów. Przypomniał historyków więcej, bo z pomocą masaży umieszczone na nogach Queen Mary Stuart.

Ambroise dał klasyfikacji masażu, co daje trzy stopnie: łagodny, średni, i energiczny. Dziś te nazwy wyglądać trochę inaczej, ale istotą postępowania nie zmienia: relaksujące, stymulujące i ogólne. Wielu lekarzy w tym czasie przyjęły się techniki masażu, przejmując i rozwijając gdzieś Pare techniki, które następnie pozwoliły na to część procedury medycznej w postulatów.

nowoczesne metody

Współczesna historia rozwoju masaż zaczyna się od szwedzkiego fizjologa Henrik Ling, który żył na przełomie wieków XVIII-XIX, których prace zapoczątkowało podstawy ćwiczeń terapeutycznych, który jest znany na całym świecie jako „leczenie ruchem szwedzkiego”.

Ling wprowadził nową terminologię opisującą techniki masażu: głaskanie, pocieranie, bawełnę, gwintowania, toczenia i wibracje. Nazwy te są używane przez współczesnej medycyny, dodając wszystkie nowe terminy i definicje.

Uznanie masażu

Nie mniej słynny holenderski działacz George Metzger rozwinął swoją technikę masażu, który jest oparty zabiegi z Chin, pozwalając, aby odzyskać od urazów i leczeniu niektórych zaburzeń funkcji organizmu. Jego teoria łączy się z praktycznym zastosowaniem w dziedzinie anatomii i fizjologii mogą nabyć znaczną liczbę wyznawców rozsianych w całej Europie i osiągnął Ameryce Północnej.

Dzięki wytrwałej pracy i działalności Metzger i Ling masażu została uznana przez międzynarodową społeczność medyczną i została uznana za skuteczną metodę wpływ w leczeniu wielu chorób. Techniki i subtelności stosowania masażu w celach terapeutycznych zaczął nauczać w miodzie. Instytucje dla wąskiego kręgu specjalistów.

Historia powstania masażu w Rosji

W starożytnej ziemi, z wyjątkiem procedur stosowanych odpuszczania i niektóre rodzaje masażu. Należą do nich: effleurage drewniane kliny, znane i zachowane są wciąż pocierając miotłę. Słowianie nazywa ta technika „hvoscheniem” i jest szczegółowo opisana w kronikach czasu.

Nowoczesna rosyjska historia masażu jest krótko opisany w pracach Zabludovskii PE i to zaczyna być szeroko rozwinięte w Moskiewskim Instytucie Wychowania Fizycznego w 1923 roku, gdzie został ustanowiony odrębny dział terapii ćwiczeń. masaż zaczął następnie wprowadzane w praktyce sportowej i znajdują zastosowanie w domu.