213 Shares 6865 views

Planowanie podsumowanie lekcji w ramach przygotowania nauczycieli do pracy

Zdecydowana większość nauczycieli zgadza się, że konieczne jest, aby zaplanować lekcję z góry. Pozwoli to, aby dobrze przygotować, aby uniknąć niejasnych wyjaśnień i zbędnych przerw, organizować wszystkie etapy przyszłego zatrudnienia, „przetrawić” całą objętość planowanych prac. Nawet poleganie na wieloletnim doświadczeniu nie jest skuteczny w praktyce nauczania, niż tej prostej reguły.


Zastrzeżenia plan lekcji zazwyczaj składa się z pewnej liczby punktów. Każda z tych serii jest ujawniony jako oddzielna część procesu uczenia się są uzupełnione krótkim tekście. Stworzenie takiego dokumentu jest ważnym krokiem w przygotowaniu nauczycieli do prowadzenia zajęć.

Jak napisać plan, podsumowanie lekcji? Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest określenie głównego tematu, rodzaj pracy i jej celami. Te ostatnie można podzielić na kilka kategorii: edukacja (uzyskanie nowej wiedzy i zabezpieczenia), rozwój wykształcenia (pobudzenie myślenia, wyobraźni, i tak dalej.). Następnie trzeba napisać w „cap” abstrakcyjne – to cele lekcji. Czyli tych działań, które pomogą osiągnąć wstępnie ustalić cele pedagog. Należy również określić sprzęt, który nauczyciel będzie wykorzystać w procesie uczenia się – karty, prezentacji, wideo i innych.

Następnie należy opisać przebieg samej lekcji. Tutaj wszystkie etapy interakcji między nauczycielem a uczniami zostaną podane. Początek lekcji do komunikowania się z wcześniej dowiedział się materiału, w celu utrwalenia wiedzy. Działania szkoleniowe muszą motywować i poprawnie skonfigurowany dla całej klasy. Największą część lekcji poświęca się badaniu nowych informacji, umiejętności i zdolności. Kolejny etap – informacje zwrotne od nauczycieli, nauki i utrwalenia zdobytej właśnie wiedzy. Ostatnim punktem lekcji – tego wniosku, ustalenia (mogą być wykonane w formie pytań do studentów) i domowych.

Oto kilka ogólnych wskazówek, jak planują sporządzenia podsumowanie lekcji. Jednak każdy przypadek jest inny, jak również każdy pojedynczy element.

Podsumowanie Plan lekcji gimnastyki będzie zawierać opis aktywności fizycznej uczniów, wykonawczych i tak dalej. W związku z tym, urządzenie nie będzie wykonywania takich jak, na przykład, w matematyce.

Planowanie podsumowanie lekcji Sztuk Pięknych koniecznie zawierać elementy działalności twórczej. Zwykle zaczyna się od oglądania i dyskusji jasności, po to, że płynne przejście do praktycznej pracy. Jednakże istnieją również powszechne w przygotowaniu nauczyciela danego przedmiotu – to z pewnością planu obecności-abstrakcyjne. W trakcie lekcji, niektóre kroki, oczywiście, może się zmienić sytuacja może mieć swoje własne regulacje. Ale z drugiej strony, działalność nie powinna być czysta wpływem chwili.

Zaplanuj wszystkie lekcje danego przedmiotu można nabyć w specjalistycznych sklepach. Może to uratuje nauczyciel dużo wolnego czasu. Jednak lepiej jest zaplanować, podsumowanie lekcji nauczyciel został skompilowany samodzielnie, choć z wykorzystaniem specjalnych uprawnień. W tym przypadku będzie to możliwe, aby pokazać trochę kreatywności i pamięć lepiej zachować wszystkie aspekty pracy z uczniami.