329 Shares 3277 views

atrakcje Brazylia (opis, zdjęcie). Atrakcje przyrodnicze Brazylii

Brazylia – kraj egzotyczny charakter i kolorowe architektury, 8 tys km plaż, starożytnych tradycji i gościnnych ludzi .. Ponadto, najbardziej rozwinięty kraj w Ameryce Południowej to właśnie Brazylia. Atrakcje w regionie z różnych rozrywek przyciągają setki turystów. W kraju jest 8,512, 000 metrów kwadratowych, która przekracza obszar wszystkich krajów europejskich razem wziętych. Większość podróżnych przyciąga Amazonia, góry, stolicy Brazylii, Iguazu Falls, a także głośny i bezczynności, Rio de Janeiro.


Brazylia: istotne Rio de Janeiro

Rio (dawna stolica kraju) – zdecydowanie jeden z najbardziej malowniczych miast na świecie. Południowa roślinność, błękit morza w Zatoce Guanabra, zielonych gór i mnóstwo słonecznych w roku – wszystko to sprawia niezapomniane wrażenie. Osobno warto zauważyć Ipanama plaże Copacabana i Leblon. Gdzie można szczęśliwie leżeć na złotym piasku i mnóstwo kąpiel w chłodnych błękitnych wodach Oceanu Atlantyckiego.

Pyszne dania kuchni lokalnej w wielu restauracjach i domach kebab Rio de Janeiro. Zabytków miasta obejść na piechotę jest trudne. Dlatego najlepiej jest wybrać wygodny autobus, gdzie można wziąć objazd centralnej części metropolii. zbudowany w okresie kolonialnym to centrum biznesu, wiele wieżowców, piękny park Flamengo i Kościoła Candelaria, jest replika katedry, która znajduje się w Rzymie. Jego oczy są również warto zobaczyć budynek biblioteki, Teatru Miejskiego, Marokana stadion i dzielnica Cinelândia.

Góra Corcovado

Rio de Janeiro – miasto, które jest bardzo dumny z Brazylii. Atrakcją tej metropolii są tak zróżnicowane, że aby je zobaczyć wszystko, trzeba wspiąć się na górę Corcovado Mountain. Na wysokości 710 metrów, znajduje się figura Chrystusa, który został zbudowany w 1931 roku. Jego wysokość wynosi 125 stóp i rozpiętość ramion – 30 metry. W tym momencie cała ogromne miasto jest widoczne na pierwszy rzut oka.

Cukru

Widok na panoramę Rio i może być nieco inny kąt – od góry o nazwie Głowa Cukru. Na jej szczyt można dotrzeć w ciągu kilku minut od stacji kolejki linowej. Pierwszy przystanek – Góra Urca. Tutaj znajduje się rozległy obszar, w którym umieszczone są liczne bary i restauracje, które prowadzi niesamowity pokaz Mulat. Ponadto, bezpośrednio na górze Sugar Loaf, istnieje widokowy mniejsze. Z jej doskonale widocznych plaż, gór, pomnik Jezusa Chrystusa na wyspie.

Nocne życie Rio

Metropolia ta nigdy nie śpi. Sea klubów, barów, dyskotek, restauracji, małych restauracji na plaży z własnym programem pokazu przyciąga tłumy fanów nocnego życia miasta. Jest to również sposób nie wspomnieć karnawale, przez który tak sławny w Brazylii. Atrakcje w Rio de Janeiro da Wszystkim odwiedzającym prawdziwy fajerwerk niezapomnianych emocji.

Brasilia

Brasilia – stolica stanu, który znajduje się na wysokości 1172 m Miasto zostało zbudowane od podstaw w ciągu zaledwie 4 lat .. Architekci zaplanowali ją w postaci ptaka w środku którego znajduje się budynek administracyjny na „nosie” to obszar trzech mocarstw i „skrzydeł” są tereny mieszkaniowe. Według osi metropolitalnego przechodzi ultranowoczesny autostrady, gdzie nie ma prawie żadnych skrzyżowań. Wśród atrakcji stolicy jest zapewnienie Metropolitan Cathedral, czarną wieżę Banku Centralnego, katedra, Ogrodu Botanicznego, a także park miejski, gdzie umieszczone baseny z wodą mineralną.

Sao Paulo

To miasto jest największym ośrodkiem przemysłowym państwa. São Paulo sprawia wrażenie podwójnej, jako metropolia może pochwalić się pięknem. Ale z drugiej strony, taki niesamowity krajobraz miejski, być może, nie można znaleźć nigdzie indziej w Ameryce Łacińskiej. Ze względu na fakt, że metropolia jest dosłownie pełno wieżowce, fabryki, starych dzielnic mieszkalnych, był nazywany „Latino Chicago”. Szczególnie godne uwagi atrakcje: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w japońskiej dzielnicy, muzeum sztuki, galeria sztuki, muzeum, muzeum historii brazylijskiej Impiranya, zoo z dużą kolekcją ptaków i innych. Miasto jest domem dla około 13 milionów ludzi różnych narodowości. W pobliżu Sao Paulo to obszary Ośrodek Ilha Bela i Ubatuba.

Parati

W uzupełnieniu do tętniącego życiem Rio, niezwykłej architektury i kapitału miejskiego Sao Paulo, więcej można pokazać Brazylii. Atrakcje w kraju można zaobserwować w 280 km od Rio – w mieście Paraty. Raz przez miasto wzięło ścieżkę, która transportowana złoto i kamienie szlachetne. Paraty jest obecnie uznawany za narodowy pomnik kraju i najważniejszym przykładem architektury kolonialnej.

Iguazu Falls

Iguazu – to cud stworzony przez naturę. Te wodospady znajdują się na granicy trzech państw – Argentyny, Paragwaju i Brazylii. Iguazu rzeka jest granica między Argentyną a Brazylią, i wpada do rzeki Parana, która rozłożenia ciężaru Paragwaj od Brazylii. Spadki utworzony w miejscu, gdzie te dwa rzeki łączą, tworząc duże kaskady wody. Brazylia Atrakcje (zdjęcia wodospadu są fascynujące!) Bez Iguazu jest trudna do wyobrażenia.

Amazonia

Aby dostać się do amazońskiej dżungli, trzeba najpierw lecieć na lotnisko Manaus. Populacja miasta składa się z 80% Hindusów, co daje temu miejscu uroku. W tej wsi można odwiedzić Muzeum Indian, pałac Palácio Negro, Muzeum Pionierów, San Sebastian Kościół, Muzeum monet, jak również wiele rynków pływających. W pobliżu Manaus jest zaskakujące miejsce, w którym nie jest zbieg Rio Negro i Solimoes. Warto zauważyć, że te dwa zbiorniki wodne nie mieszają się i płynąć przez setki kilometrów wielobarwne wstążki.

30 km od Manaus, jest turystyczny – typowa wioska indiańska, jest bardzo popularne wśród turystów. Flory i fauny tego regionu jest niesamowite i nie mają odpowiednika w skali światowej. Tutaj można podziwiać lilie wodne, liście, które osiągają średnicę ponad jednego metra. Flora obszaru badane podczas gdy tylko 30%. Wiele substancji, które są w miejscowych zakładach są uważane za lecznicze i szeroko stosowane w świecie farmakologii. W lasach Amazon zamieszkałych przez ponad 1800 gatunków ptaków, 1500 – 250 – ryb i ssaków.

Wszystkie atrakcje przyrodnicze Brazylii może pokazać kraj w zupełnie innym świetle. Amazonka i jej dopływy – wynosi 20% świeżych rezerw wody na naszej planecie. W zlewni tej rzeki żyją piranie straszne, niezwykle piękny różowy delfinów i ogromne ryby byk. Polowanie na aligatory, kajakarzy na wielu ramionach Amazon, podróż w gęstej dżungli, znajomość lokalnych zwyczajów – wszystko to daje niezapomniane emocje.

Pomimo faktu, że kraj ma swój niepowtarzalny charakter i niezwykłą architekturę, główną atrakcją Brazylia – są ludzie. Zawsze są przyjazne dla turystów i są gotowi, aby pokazać turystom piękno i urok tego kraju.