824 Shares 9057 views

Grzybica skóry głowy: objawy i leczenie

Grzybicy skóry głowy – problem, który jest często spotykanych w nowoczesnej dermatologii. I choć w pierwszym etapie choroby może wystąpić bez żadnych wyraźnych objawów i nie powoduje dyskomfortu dla człowieka, jest w potrzebie leczenia. W przypadku braku leczenia grzybicy może prowadzić do częściowej lub całkowitej łysienia.

Gdzie grzybicę skóry głowy?

Współczesna medycyna znany dziesiątki odmian o zmianach grzybiczych. Każda choroba towarzyszą różne objawy. Jeśli chodzi o same patogeny, to nie jest bardzo obszerna grupa chorobotwórczych i warunkowo chorobotwórczych drobnoustrojów, zdolnych do uderzenia głowy.

szlaku transdukcji mogą również być różne. Ale w większości przypadków można odebrać infekcję podczas bliskiego kontaktu z chorym. Czasami ma to miejsce, gdy zakażenie krajowy dzielenie przedmioty higieniczne, ręczniki, grzebienie, pościel, itp

Oczywiście, rozwój choroby i mogą powodować aktywność pochodni oportunistycznych grzybów – roztocza. Takie mikroorganizmy są „stałymi mieszkańcami” ludzkiej skórze, ale ich liczba jest ściśle regulowane przez układ odpornościowy. Dlatego głowy grzyb często postrzegane na tle zmniejszenie obronne organizmu. Czynniki ryzyka należą również choroby układu hormonalnego i zaburzeniami hormonalnymi.

Najczęstsze uszkodzenia skóry głowy to łojotok, sportowca trichophytosis, łupież versicolor i crusted grzybicy.

Grzybicy skóry głowy: objawy i oznaki choroby

Obraz kliniczny zależy od gatunku zakażenia i ciężkości choroby. Niemniej jednak, można wyróżnić niektóre z typowych objawów. Grzybicy skóry głowy, zwykle towarzyszy suchość skóry i silne swędzenie. Najczęściej te zmiany są w kształcie owalnym.

Główne objawy mogą także obejmować zaczerwienienie, obrzęk i okazyjnie głowy. Od atakiem grzybów, staje się suche, wrażliwe i pokryte mikropęknięć, często chorobą tą wiąże się zakażeń wtórnych. Z kolei, jeśli takie powikłanie często tworzą małe krosty. Z progresją choroby zaczyna się odklejać skóry i skórki objęte jest biały, żółty lub nawet brązowe.

W większości przypadków, grzyb wpływa nie tylko na skórę, ale także mieszków włosowych. Na tle zakażenia włosy zauważalnie przerzedzenie – włosy stają się kruche, matowe i cienkie. Na przykład, gdy mikrospor zerwać włosów w odległości około 5-7 mm od powierzchni skóry, a pozostałe włókna stają się białawy kolor.

Jak leczyć grzybicy skóry głowy?

Podobny problem jest najlepiej skonsultować się z dermatologiem lub trichologist. Po tym wszystkim, tylko ekspert wie, co wygląda jak grzyby głowy, objawy, leczenie choroby. Ale samoleczenia nie jest konieczne. Pamiętaj, że w przypadku braku odpowiedniej terapii infekcji może rozprzestrzeniać się do głębszych warstw skóry, a czasem nawet na paznokci i błon śluzowych.

Na szczęście współczesna medycyna ma wiele bardzo skutecznych leków przeciwgrzybiczych. Co do zasady, w tym celu użyć specjalnych szamponów, żeli lub maski do włosów zawierający ketokonazol i inne substancje czynne. W szczególności, jest dość skuteczny szampon „Nizoral” jest uważana do tej pory. W cięższych przypadkach wymagają leczenia systemowego – pacjentów otrzymujących takie preparaty przepisane jako „Flukonazol”, „levorin” i „terbinafina”.

Można również korzystać z niektórych metod medycyny tradycyjnej. Na przykład, w wodzie do mycia włosów można dodać kilka kropli olejku z drzewa herbacianego, olejek jojoba, lub eukaliptusa, ponieważ mają właściwości antyseptyczne, podczas gdy nawilżające i kojące skórę.