815 Shares 6921 views

Mini-implanty do mocowania protez stałych i wymiennych: zdjęcia i opinie

Niestety, większość ludzi na przestrzeni lat uzębienia traci swoją funkcję. Chodzi o protetyki ratowniczych. Nowoczesne technologie pozwalają zrezygnować z wymiennych struktur. Po tym wszystkim, przez wiele lat, eksperci przywrócić utracone funkcje za pomocą implantacji. Istnieją różne modele urządzeń, które symulują korzeń. Obejmują one również mini-implanty. Fakt, że to, o ich cechy, zalety i wady i zostaną omówione w tym artykule.

Co to jest?

Nie tak dawno temu wynaleziono nową technologię odzyskiwania danych utraconych funkcji układu stomatologicznego. Operację prowadzi się w trans. Kość łuku żuchwy, miejsce, w którym doszło do korzeń utraconego zęba, należy ustawić mini-implanty. Co to jest? Konstrukcja jest podobna do małego ślimaka. Jej średnica jest mniejsza niż 2 mm. jest wykonana z tytanu lub jego stopu. Materiał ten jest najbardziej korzystny dziś w ortodoncji. Oporowy i implantu przedstawiono konstrukcję jednoczęściową. Tradycyjnie, te części są produkowane oddzielnie i połączyć je w trakcie pracy.

W każdym przypadku zaleca się montaż mini-implantów?

Rozważane konstrukcje mają dobrą stabilizację. To, oczywiście, jest ich zaletą. Ta cecha pozwala im działać natychmiast po wszczepieniu do kości. Mini-implanty do mocowania protez można wiarygodnie ustalić strukturę. To sprawia, że znacznie bardziej komfortową pracę.

Aby skorygować wady zgryzu oglądane produkty są również zalecane przez ortodontów. Na przykład, w duecie z szelkami mini implanty przyczynić się do szybkiej korekcji wady. Te proste narzędzia, które pomogą wyrównać unitu we właściwym kierunku.

Podczas przygotowywania serii implantów protetycznych są powszechnie wykorzystywane w nowoczesnych szpitalach. W przypadku, gdy nie ma możliwości, aby natychmiast przywrócić utraconego urządzenia, mogą one uniemożliwić przemieszczenie sąsiednich zębów.

zalety technologii

Dlaczego rozważyć projekt jest tak powszechnie stosowane dzisiaj? Mają wiele pozytywnych cech.

1. Minimalna lista przeciwwskazań do zabiegu. Wynika to z faktu, że pewne wymogi kości nie mają pierwszorzędne znaczenie.

2. Mini-implanty mogą być instalowane w krótkim czasie. Czas trwania procedury implantacji nie przekracza połowy godziny.

3. Poprzez zastosowanie obniżonych technik chirurgii urazowej.

4. Zdolność do przeprowadzenia procedury znieczuleniu.

5. Brak szwów.

6. możliwość bezpośredniego mocowania protezy dentystycznej do implantu.

7. Duży odsetek przeżycia. Materiał szybko zintegrowany z kości szczękowej.

8. długa żywotność.

9. Montaż konstrukcji pacjent kosztuje znacznie taniej niż w klasycznym modelu implantacji. Wynika to z mniejszego rozmiaru implantu, czas zabiegu oraz bez konieczności stosowania drogiego sprzętu i narzędzi.

10. Nie ma potrzeby budowania kości.

11. Jest to idealne rozwiązanie do łatwego montażu protezy.

12. Łatwe do czyszczenia.

Wady technologiczne

Główną wadą tego rozwiązania jest również jego zaletą – jest to mały rozmiar. Mimo to, te produkty nie są w stanie w pełni zastąpić utraconą jeden. W porównaniu z klasycznym modelem uważane strukturę implant nie może służyć jako wspornik dla pełnej protezy (mostku lub korona). To nie jest przeznaczony do takich obciążeń. Ze względu na fakt, że implant ma małą średnicę, to może po prostu być perforowane tkanki kostnej pod wysokim ciśnieniem do niego.

świadectwo

Zastanowić się, jakie sytuacje są wskazania do montażu mini-implantów.

1. Gdy pęcherzykowe procesy zanikiem kości szczęki.

2. Jeżeli istnieją przeciwwskazania do zabiegu w sposób klasyczny.

3. Gdy kości szczęki poddane zmian zanikowych.

4. Eksperci zalecają mini-implantów z dyskomfortem podczas stosowania struktur wymiennych.

5. bezzębnej. Idealne rozwiązanie do zapewnienia pełnych struktur stomatologicznych.

6. Eksperci zalecają takie produkty do pacjentów, którzy osiągnęli starość.

Przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu, dana technologia ma swoje przeciwwskazania.

1. Obecność złośliwego guza.

2. Cukrzyca.

3. Naruszenie układu odpornościowego.

4. stan pacjenta, w których przeciwwskazane żadnej interwencji chirurgicznej.

5. alkoholu lub narkotyków.

6. nadmierne palenie tytoniu.

Algorytm procedury

  • Przed zabiegiem, specjalista określa położenie implantów oraz ich liczbę. Ogólnie, dolna szczęka w nieobecności zębów 4 będą wystarczające, aby tworzyć jednostki. Ze względu na fakt, że górna szczęka ma stosunkowo luźną strukturę tkanki kostnej, że doprowadza się do około 6 mini implantów. Znajdują się one w odległości 5-8 mm od siebie.
  • Dalsze specjalista przeprowadza znieczulenie pacjenta.
  • mini-implant konstrukcja pozwala im przykręcić poprzez nakłucie w dziąsłach. Nie ma potrzeby, aby nacięcie.
  • Kiedy konstrukcja wkręcony szczęki są specjalisty bezpośrednio zabezpiecza przygotowaną protezy.
  • Przez kilka dni po zabiegu, pacjent zaleca się jeść miękkie pokarmy.

Mini-implanty do mocowania protez: Opinie

Co mówią o tym specjalistów technologii i samych pacjentów? Lekarze podkreślają, że te małe sztuczne korzenie mogą w pełni rozwiązać problem protezy gdy całkowicie bezzębnej. Jeżeli wcześniej pacjent był skazany na cierpienie, wykorzystując pełną protezę, ale teraz ten problem jest łatwy do rozwiązania. Mini-implanty do utrwalenia tych struktur stosowany już ponad 10 lat. W tym czasie eksperci doceniają ich niepowtarzalność.

Recenzje technologii dźwięk tylko pozytywne. Rozsądne koszty postępowania protetycznego umożliwia szeroki zakres populacji. Chociaż nie jest implantacja klasyczny każdy pacjent może sobie pozwolić.

Nowa technologia sprawia, że jest to możliwe, aby w pełni przywrócić utracone funkcje aparatu żucia w krótkim okresie. W tej konstrukcji mają wysoką osteointegracji.

Ortodonci są podzielone tylko tym, że mini-implanty do mocowania protez stałych nie są odpowiednie. Ich niewielki rozmiar nie pozwala w pełni zastąpić utracony korzeń zainstalowania korona lub most na nim.

Referencje również usłyszeć w większości pozytywne. Wielu powie, że podczas gdy oni nosili protezy. Konstrukty te były niewygodne, wcierane, słabo zamocowane w jamie ustnej.

Po wszczepieniu implantu u pacjentów mini-zauważyć znaczną poprawę jakości życia. Konstrukcja jest bezpiecznie odbyć bez pocierania. W razie potrzeby można go łatwo usunąć, aby przeprowadzić czyszczenie. Pacjenci mówią, że dzięki technologii protetyki muszą już stale wykorzystywać środki do naprawienia. Sama operacja poszła szybko. Po wszystkie zabiegi wykonywane są w ciągu jednego dnia.

W ogóle, mini-implanty słyszałem pozytywne opinie. I specjaliści i pacjenci mówią, że zalety technologii jest znacznie więcej niż minusów.