254 Shares 2075 views

Jak wybrać Światło jarzeniowe na suficie? Lampy światła dziennego przemysłowych i do biura lub domu

Świetlówki są wykorzystywane do oświetlania zarówno budynków przemysłowych i mieszkalnych. Oni mają swoje zalety, a zatem brakuje. Najczęściej są one wykorzystywane do ulicy i oświetlenia przemysłowego, ale każdy dzień ich popularność rośnie, tak wiele zestawów takich lamp w swoim domu lub mieszkaniu.


świetlówki

Nie wszystkie elementy świetlne mogą być słusznie nazywany urządzenia zimowy. To ma swoje powody. lampy fluorescencyjne, w szczególności sufitu, mają temperaturę spirali koloru muszą dotrzeć do wskaźnika 4200 K lub wyższej. Główną różnicą pomiędzy tymi światła przez wyładowania gazu – w tworzeniu źródła światła. Luminofor tworzy promieniowania wtórnego, przy braku tej lampy nie da światła widzialnego i mogą być wykorzystywane tylko do ogrzewania UV w celach medycznych lub kosmetycznych. Czyli ilość fosforu wpływa na jakość elementów oświetleniowych.

Jeszcze kilka lat temu, te lampy nie miał konstrukcję postaci, wyglądały jak długą rurę i używane głównie do oświetlania pomieszczeń wyłącznie przemysłowych.

Nowoczesne elementy dziennym

Dawno już minęły czasy, kiedy światło dzienne pozycje wydane w postaci rur. Teraz można je nazwać bez przesady projektowania wynalazku. Lampy sufitowe światło dzienne w naszych czasach z powodzeniem instalowane w budynkach przemysłowych i magazynów, jak i mieszkaniowych.

W salonie świateł fluorescencyjnych, zwłaszcza na suficie, mogą być zainstalowane w każdym pomieszczeniu bez wyjątku. Zapewniają one jasne i wysokiej jakości światło. Lampy te mają inny cel i wielkość.

zalety

Należy zauważyć, że świetlówki są o wiele więcej zalet niż wad. Lampy sufitowe światło dzienne znacząco zredukować koszty energii, czyli kupując je, zaczniesz automatycznie zapisywać swoje zasoby finansowe.

W zależności od miejsca montażu lamp, pod warunkiem, że są one działają prawidłowo, są one w stanie trwać przez długi czas. Ponadto, oświetlenie fluorescencyjne (sufit) ogrzewa się jedynie do 60 stopni Celsjusza, co eliminuje całkowicie ryzyka pożaru. Tak więc, lampy fluorescencyjne można bezpiecznie montować w suficie podwieszanym.

Oprawy ze świetlówkami może być dość zwarta, więc są wykorzystywane w różnych przypadkach i sytuacjach.

braki

Podobnie jak w przypadku dowolnego urządzenia lub sprzętu, lampy fluorescencyjne (sufit) mają swoje własne wady, które jednak można łatwo zrównoważyć przez korzyści wymienione powyżej.

Jednak warto zauważyć, że takie światła, można znacznie zmniejszyć żywotność, jeśli obserwujemy ciągłe wahania napięcia. Dodatkowo, światło jest szkodliwe dla wrażliwej siatkówki ludzkiego oka, więc światła te są absolutnie niezbędne do ochrony bańki.

Urządzenia daylighting nie może się zapalić od razu po włączeniu lampy należy poświęcić trochę czasu i zdobyć niezbędne uprawnienia. Ponadto, nie może w pełni działać w niskich temperaturach. Szybkość minimalnej temperatury powietrza – 5, w przeciwnym razie będzie się palić słabo.

Świetlówki w biurze

Ogromna popularność świetlówek (sufit) wygrał biura. Faktem jest, że bardzo często w tych obszarach ze względu na jedną lub innego powodu zamkniętych żaluzji, światło przenika przez nich źle, a świetlówki skutecznie rozwiązać ten problem.

Ponadto wiele instytucji umieścić kwestie finansowe są zawsze na pierwszy plan, więc oszczędności są daleko od gra najważniejszą rolę. Lampy światła dziennego pułap biurze – to jest po prostu doskonały, bo ze wszystkimi jego zaletami, również zapewniają równomierne światło, przy którym wygodnie jest pracować w dowolnej porze dnia.

Świetlówki w przemyśle

Ze względu na jego wielu zalet elementy Daylight powszechnie stosowane do instalacji w środowiskach przemysłowych. Na przykład w magazynach, sklepach i centrach handlowych.

Lampy te mogą być bezpiecznie zainstalowany nawet w wysokim stopniu zagrożenia pożarowego. Ze względu na większą powierzchnię lampa jest rozłożone bardziej równomiernie i łagodnie, co stanowi kolejny czynnik zastosowaniu tych urządzeń w takich obszarach. Również światło sufit świetlówki (przemysłowych) mają dużą zdolność do zapewnienia doskonałej i równomierne oświetlenie na całym obwodzie pomieszczenia.

reguły wyboru

Zanim kupisz lampy światła dziennego, należy zdecydować się na jego wielkość. Będzie to zależało od tego, co i za co pokoju jest to potrzebne. Pamiętaj, że większość oświetlenia lampa dnia nieco więcej niż zwykle.

Istnieje kilka form nich, ale cokolwiek to było, nie ma wpływu na moc i zasadę działania. Jednak warto zauważyć, że w formie spirali elementy są zawsze droższe. Jest to spowodowane złożonej technologii produkcji, ale nie funkcjonalnych, takich części. Światło wyjście z lamp energooszczędnych światło dzienne więcej niż kilka razy. Więc jeśli wcześniej stosowane moc szczegółowo w 100 W, moc oszczędzania zakupu nie więcej niż 20 watów.

Główną cechą tych elementów – to ich temperatura barwowa. Im jest on wyższy, tym więcej światła będzie bliżej do niebieskiego, a poniżej – czerwoną. Konieczne jest również, aby wziąć pod uwagę przy zakupie lampy.

Warunki prawidłowego funkcjonowania

Należy pamiętać, że warunki prawidłowego działania elementów oświetlenia zależy od okresu ich użytkowania. Jeśli zastosujemy wszelkie środki ostrożności, światła te są w stanie obsłużyć swojego właściciela przez okres co najmniej trzech lat, a czasami 5-7. Jeśli widzisz stałe przerwy w dostawie prądu, należy wiedzieć, że lampa może trwać przez dłuższy czas nie.

W żadnym wypadku nie należy używać lampy w tych opraw w którym uszkodzoną kasetę. Jeśli lampa jest wykorzystywana do oświetlenia ulicznego, upewnić się, że w tym procesie będzie chronione przed deszczem. Śruba lampa musi być poprawny – przytrzymując obudowę z tworzywa sztucznego.

Podobnie jak w przypadku każdej lampy fluorescencyjne mogą pęknąć lub uszkodzeniu. Jeśli jest uszkodzony, konieczne jest podjęcie podstawowych zasad – dokładnie usunąć kawałki i należy przewietrzyć pomieszczenie. Fakt, że ciecz rtęci, która para jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia mogą być stosowane w wytwarzaniu tych lamp. Jeśli lampa jest wykonana w Europie strachu nie warto, ponieważ zawiera niewielką ilość amalgamatu i zdrowia jest całkowicie bezpieczny. Przy zakupie nie zapomnij zwrócić uwagę na pakowania i etykietowania lamp, a ze względu na wzrost popularności takich urządzeń jest popyt, odpowiednio, liczba podróbek znacznie wzrosła.

Od dawna na całym świecie nie chciał używać zwykłych żarówek. Lampy fluorescencyjne, w tym suficie, aby oszczędzać energię i chronić nasze środowisko w dobrym stanie.

koszt

Co do światła fluorescencyjnego cenie sufitu? elementy oświetleniowe Kup dane mogą być 1-2 tysięcy rubli.