85 Shares 4322 views

Raul Meireles: kariera jednego z najbardziej barwnych piłkarzy na świecie

Raul Meireles jest piłkarzem, który pełni rolę pomocnika dla reprezentacji Portugalii i dla tureckiego klubu Fenerbahce. Ten kolorowy i techniczny gracz jest znany wielu, dlatego jego powodzenie powinno być szczegółowo opisane.

Wczesna kariera

Urodzony 17 marca 1983 roku piłkarz. Raul Meireles zaczął grać w piłkę nożną, ucząc się w Akademii Piłkarskiej "Boavishty". Jednak aktywność zawodowa pomocnika zaczęła się od faktu, że przez pierwsze kilka lat grał w klubie takim jak "Avesh". Ale w swoim rodzinnym zespole wrócił w 2003 roku w lecie. W jednym sezonie wylądował na boisku 29 razy, ale nie strzelił goli. Potem zainteresowali się najsłynniejszym portugalskim klubem, zwanym Porto. Wraz z tym zespołem Raul Meireles podpisał umowę przez pięć lat. Sam piłkarz mówi, że po otrzymaniu oferty z tego klubu nawet nie miał pewności, czy on tam pójdzie.

Kariera w "Liverpool"

W "Port" Raul Meireles grał pięć sezonów, dla których podpisano umowę. A potem, pod koniec lata 2010 r., Media rozpoczęły wiele nowych wiadomości: możliwe, że piłkarz przełączy się na angielski "Liverpool"! Klub zdecydował, że Raul Meireles, którego biografia (jeśli chodzi o sport) był bardzo imponujący, byłby idealnym substytutem Javiera Mascherano, który wyjechał do Barcelony katalońskiej.

W mniej niż pół dnia informacje te zostały potwierdzone. Tego samego dnia oficjalna strona internetowa klubu Merseyside opublikowała wiadomość, że kwota transferu została uzgodniona, a Raul Meireles zaczyna poddawać się badaniu lekarskiemu i pozostaje tylko podpisać podpis! Sam Portugalski powiedział, że trener Liverpoolu musi podjąć znaczne wysiłki, aby przekonać pomocnika do gry w Merseyside.

Ale w "Liverpoolu" Raul Meireles nadal poruszał się i zaczął strzelać goli. Pierwszy to 16 stycznia, drugi na 22, trzeci na 2 lutego. Nic dziwnego, że kibice Liverpoolu natychmiast zakochali się w nowo przybyłym, a główny sponsor nazwał go najlepszym piłkarzem stycznia.

"Chelsea" i "Fenerbahce"

Raul Meireles, którego zdjęcie pokazuje nam bardzo ekstrawagancką i jasną osobę, zastąpił w życiu kilka klubów. Po "Liverpoolu" przeniósł się do "Chelsea" i pół godziny przed zamknięciem okna transferowego! Nic dziwnego, że wiadomości zszokowały wszystkich. Rok był rozgrywany przez Portugalczyków w Chelsea, przechodząc na boisko 31 razy i strzelił dwa gole.

Nawiasem mówiąc, w zespole także doskonale rozwinął się dorobek Portugalii. Początkowo grał w drużynie młodzieżowej, z którą został mistrzem Europy. Następnie przeniósł się do drużyny młodzieżowej, z którą również w Niemczech, także na Mistrzostwach Europy, zajmował trzecie miejsce. Wreszcie przeniósł się do dorosłego zespołu, z którym zdobył brąz na Euro 2012. To prawda, że w sukcesie Pucharu Świata w sezonie 2014 nie osiągnięto sukcesu – nawet w fazie playoffu zespół nie zdążył przejść. Za silne były rywale reprezentacji Portugalii.

W 2012 roku został kupiony przez turecki klub "Fenerbahce". Od tego czasu gra w Turcji. Chodzi o to, że kontrakt jest przeznaczony na cztery lata, więc jest kolejny sezon dla gracza. Zobaczmy, jak jego kariera będzie się rozwijać dalej.

Życie osobiste

Od 2008 roku Raul przestaje być singlem. Potem poślubił dziewczynę o imieniu Yvon Viana. Para ma córkę Lara. Ogólnie rzecz biorąc, muszę powiedzieć, że Yvonne i Raul – para bardzo barwnych, ciekawych i niewątpliwie przyciągających uwagę. Zarówno on, jak i ona, są prawdziwymi fanami tatuaży. A ich ciała są naprawdę wymyślone przez różne ciekawe obrazy. Wszyscy nie mogą oprzeć się nałożeniu nowych tatuaży. Para wygląda bardzo imponująco. Ogólnie, jak widać, Raul zdołał osiągnąć sukces zarówno w piłce nożnej, jak i na froncie osobistym.