602 Shares 5459 views

Zapalenie ucha u kotów: objawy i leczenie chorób uszu

Zapalenie ucha u kotów, objawy i leczenie, które zostaną omówione w tym artykule powoduje ogromne cierpienie zwierząt. Po tym wszystkim, doskonały słuch jest niezwykle ważne dla swojego zwierzaka wdzięku. Zapalenie ucha u kotów, objawy i leczenie, które zależy od etiologii choroby, co znacznie osłabia zdolność zwierzęcia do poruszania się w przestrzeni. Załóżmy listy przyczyn, które mogą powodować ten nieprzyjemny choroby.

Zapalenie ucha u kotów, objawy

Problemy z uszu może być spowodowane przez roztocza, zakażenia grzybicze, penetracji ciał obcych, uraz, guz. Wszystkie te czynniki powodują w zapaleniu ucha kanał, który nazywa się zapalenie ucha środkowego. U kotów, objawów i leczenia tej choroby identyfikuje i przypisuje weterynarza. uszkodzenie skóry delikatnej roztocza ucha lub grzybicze wywołuje choroby. Kot czuje dyskomfort, szczotkowanie łapy uszy. Jak to stawia dodatkowe infekcje i stymuluje zwiększoną produkcję woskowiny, który jest medium dla patogenów. To błędne koło musi zostać złamany, bo aż grzybica nie jest usuwany, zwierzę cierpi. Należy pamiętać, że gdy zdiagnozowano zapalenie ucha u kotów, leczenie należy rozpocząć natychmiast. W przeciwnym razie, z zewnętrzną słuchowe zapalenie meatus sięga głębiej, to trafia do błony bębenkowej, która może zagrozić perspektywie głuchotę. W bardzo zaawansowanych przypadkach zapalenia ucha środkowego powikłanego zapalenia opon mózgowych.

Objawy zapalenia ucha listy nie działa – a absolutorium z ucha, faul zapach woskowiny, obrzęk skóry przewodu słuchowego i jej zaczerwienienie. Zachowanie kota mówi tomy. Ona drapie uszy i potrząsa głową, tert ból ucha do ziemi, popadają w depresję, rozdrażnienie i ospały. Niektóre zwierzęta psuje apetyt.

Zapalenie ucha u kotów: objawy i leczenie

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć weterynarza jest zidentyfikowanie przyczyny zapalenia i je wyeliminować. Ten krok może wiązać się z usuwania roztoczy ucha, traktowanie grzybów lub usuwanie obcych przedmiotów z uchem. Jednocześnie przypisany intensywnej terapii z użyciem leków, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Kanały słuchowy może być regularnie czyszczone, gdyż gromadzą się rozdzielenie – pomaga roztwór nadtlenku wodoru lub chlorheksydynę. Ponadto, lekarz może przepisać specjalny balsam weterynarii. Patyczki do wykorzystania na ten cel nie może – bez względu na to jak jesteś zwinny, zawsze istnieje możliwość uszkodzenia ucha kota i zaostrzyć jego cierpienie. Pranie przeprowadzono w sposób następujący: zwierzę musi być zafik5sirovat głowy w uchu wlać przeciwbakteryjne lek, następnie delikatnie masować ucho i puścić kota. Ona vytryaset płynu ucha i zanieczyszczenia. Należy zachować ostrożność, aby nie zranić zwierzę, i nie pozwalają mu na zarysowania lub ugryzie cię. Po leczeniu ważne jest, aby poświęcić czas do zapobiegania zapaleniu ucha środkowego – chusteczki do czyszczenia siarki i upewnić się, że kot nie jest zainfekowany roztocza ucha.