797 Shares 9618 views

Co można upiec bez jaj? Dobre wegetariańskie przepisy kulinarne

Wiele gospodyń domowych myśleć, że jaja są ważnym elementem każdego wypieku. Ale to nie jest przypadek. Ten produkt nie może być zawarty w cieście bez pogarszania jej jakości i smaku. Dokładnie tak, jak to zrobić, będziemy wyjaśniać w materiałach tego artykułu.


Gotowanie naleśniki bez jajek

Domowe naleśniki może okazać się przetarg, smaczne i obfite bez użycia jaj. Trzeba będzie zakupić następujące produkty:

 • kefir gęstą maksymalnej świeżości – około 2 filiżanki;
 • jadalny sodowo – 2/3 małej łyżeczki;
 • cukier biały – 1,5 dużej łyżki (smak);
 • sól mały – kilka schepotochek (smak);
 • mąka pszenna – 1-1,5 kubki (do grubości zasady);
 • olej roślinny – do smażenia.

Mesim ciasta bujne naleśniki

Co można upiec bez jaj? Oczywiście, pyszne naleśniki i soczysty. Zacznij przygotowania taka uczta być z fundamentów partii. Aby to zrobić, grube i świeży jogurt jest umieszczona w misce i aktywnie ugasić kantyna sody. Jak tylko przestanie pić pieniący, dodać do niej włączyć cukru białego i grzywny sól. Nawiasem mówiąc, aby szerzyć te przyprawy powinny być od osobistych upodobań.

Na zakończenie, mieszaninę dodaje się do otrzymanej przesianej mąki. Wlać to musi być tak długo, aż ciasto jest lepkie.

Gotowanie naleśniki na talerzu

Naleśniki bez jajek powinien smażyć się w dokładnie taki sam sposób jak zwykłe naleśniki z mleka. Silnie ogrzewając patelnię z olejem roślinnym, rozłożone kilka artykułów w nim. W procesie smażenia placuszki dolny bok, powinny one być bardzo soczysty.

Po odwracanie placki przygotowanie ich w ciągu kilku minut, a następnie usuwa się na płytkę.

Do tabeli takich artykułów dostarczanych wraz z herbatą, ich wstępnego posypane cukrem pudrem.

Co można upiec bez jaj? Gotowanie pyszne bułki z rodzynkami

Herbatniki wytworzone bez użycia wspomnianego uzyskanego produktu jest bardzo miękka i smaczne. Aby je utworzyć, musimy:

 • tłuszczu mlecznego – 2,5 filiżanki;
 • cukier biały – 2 duże łyżki;
 • margaryna dobrej jakości – 150 g;
 • Sól o średnich – i pół łyżeczki deserowych;
 • przesianej mąki – w gestii;
 • drożdże szybko – 1,5 mała łyżeczka;
 • Ciemnych rodzynek – ½ szklanki.

Przygotowujemy bazę drożdży

Babeczki bez jajek okazać się bardzo smaczne, jeśli robią mleko z dodatkiem margaryny. Istnieje wiele sposobów, aby przygotować danie pieczenia. Zaprezentujemy tylko najbardziej prosty i dostępny sposób.

Więc to jest możliwe do pieczenia bez jajek? Bułeczki z rodzynkami. Do ciasta podgrzewanie mleka tłuszcz dodany cukier biały i dokładnie wymieszać. Dodatkowe składniki dodaje się szybko drożdżami i uzyskaną mieszaninę pozostawiono na 5 minut w stanie spoczynku.

W miarę upływu czasu, składniki zmiękczona rozprzestrzeniania margaryny drobnej soli i przesianej mąki. Nawiasem mówiąc, najnowszy produkt wlać aż ciasto nabywa gęstą konsystencję i jednocześnie będzie tylko nieznacznie przylegają do dłoni.

Dla bardziej smaczne i nietypowe wypieki mogą być podstawą do dodatkowego dodać ciemne rodzynki. Aby to zrobić jego wstępnie oczyszczone i sparzyć wrzątkiem.

Gotowe ciasto drożdżowe pokryte Polotenchik i pozostawiony w zacisznym miejscu na 40 minut. W tym czasie, to jest w porządku, aby wstać.

Jak tworzyć bułki i piec je w piekarniku?

Babeczki bez jaj powstają po prostu. Zbliżył się z kawałka ciasta wyciąć wielkości pięści i przekształcić go w piłkę. Do fundamentu przyleganiu do rąk, ich wstępnie moczone w oleju roślinnym.

Tworząc okrągłe bułki, są one umieszczone na blasze. Następnie są one utrzymywane w temperaturze pokojowej przez 20 minut i jest wysyłany do pieca. Piec tego rodzaju artykuły, korzystnie nie więcej niż 30-40 minut. W tym okresie czasu produkt będzie soczysty, różowo i smaczne. Prześlij je na stole jest pożądane, wraz z kawy, herbaty lub napoju czekoladowego.

Zrobić pyszne domowe ciasta

Co można upiec bez jajek szybko i smaczne? Ciasta drożdżowe nadają się do tego celu coraz częściej.

Musimy je przygotować:

 • tłuszczu mlecznego – 1 filiżanka;
 • Ciepła woda jest gotowana – 1 kubka;
 • cukier biały – jedna duża łyżka;
 • Olej roślinny – 150 ml;
 • Sól o średnich – i pół łyżeczki deserowych;
 • przesianej mąki – w gestii;
 • drożdże szybko – 1,5 mała łyżeczka;
 • napełnienia torty albo.

Przygotowanie ciasta drożdżowego

Ciasta bez jajek może być pieczony lub smażony z pieca. Ponadto, wypełnienie do przygotowania takich produktów, można również wybrać własne.

Aby utworzyć tę potrawę trzeba zagnieść ciasto drożdżowe. Mieszanie tłuszczu mleka i ciepłej przegotowanej wody, dodać do nich cukier i poczekać do jego rozpuszczenia. Następnie wylano mieszaninę do drożdży prędkości, który pozostawia się do spęcznienia na 5-7 minuty.

Postępując zgodnie z procedurą opisaną w garnku z mleka na przemian dodaje się olej roślinny, sól i małym przesianej mąki. Wymieszać produkt do gęstego ciasta, ale nie sztywny. Jest ona pokryta z pokrywką i pozostawić do ogrzania do 40-50 minut. Określony czas powinien być wystarczający, aby upewnić się, że fundacja jest całkowicie osiągnięty.

Sposób formowania i obróbki cieplnej

Jak widać, przepisy kulinarne bez jaj realizowane w bardzo prosty sposób. Po ciasta drożdżowego na torty są gotowe przystąpić do ich powstawania.

Podstawy kawałek o smaku masła roślinnego, a następnie zwinięte w naleśnik. Ponadto, w jej połowie rozprzestrzeniać żadnych ulubionych dodatków. Cementowanie produktów krawędzi, zaczynają się obróbce cieplnej.

Jeśli zdecydujesz się smażyć placki, to powinno się to odbywać na gorącej patelni z olejem. Podczas pieczenia w piekarniku produktów włożyli na blasze. I rzeczywiście, w obu przypadkach, to danie okazuje się bardzo obfite i smaczne.

Służymy na kolację

Teraz wiesz, że można upiec bez jaj. Po ciasta są gotowe, natychmiast przedstawiony w tabeli. Podawać produkty gospodarstwa domowego, pożądane jest, razem ze słodką herbatę.

konkretne zalecenia

Jeśli nadal uważasz, że ciasta bez jajek ugotować niemożliwe, zaleca się wdrożyć własny składać recepty. W przeciwnym razie, po prostu dodaj je pojedynczo jaja kurze lub jedną dużą łyżkę proszku jaj. W tym przypadku, kaloryczna i odżywcza wartość posiłków wzrośnie o kilka razy.