293 Shares 2732 views

Dlaczego zegar zwany „kotły”: wspólną wersję

Co może tam być wspólne między kotłach i zegara? Jak na ironię, to określenie „kocioł” często można usłyszeć w odniesieniu do akcesoriów nadgarstek wspólnego. Jak wytłumaczyć, dlaczego zegar nazywany jest „kotły”? W rzeczywistości, to ma kilka przyczyn.


wersja tragiczne

Nie jest tajemnicą, że więźniowie z obozów pracy w ZSRR nie miał żadnych rzeczy osobistych, takich jak godziny. W związku z tym, powiadomienie o rozpoczęciu przerwy obiadowej lub końcu codziennej ciężkiej pracy dla nich było, aby służyć jako dzwonek. Ponieważ większość z tych obozów nie chciał mistyfikować sami szukać specjalnego urządzenia, które dawały sygnał dzwonka, zmieniając często podawane jako starego kotła. Czasami alternatywne garnki nie były już odpowiednie do zamierzonego zastosowania.

Jak wiecie, ciężka praca wykonywana w kamieniołomach, w których narzędzia uderzając w skałę w celu wytworzenia silnego hałasu. Dlatego tutaj trudno było usłyszeć nawet najbardziej napięte płacze nadzorcę. Przyciągnąć uwagę walce z ciężkimi przedmiotami może Kotły więźniów, których w rzeczywistości, związał się z osadzonymi kuranty godzin.

slang przestępczy

Dlaczego zegar zwany „kotły” w środowisku złodziei? Przede wszystkim, jest to część zwykłej żargonie mowy karnego, który został wymyślony, aby chronić się przed podejrzeniami ze strony innych w trakcie rozmowy. nie częściej niż do żargonu złodziei ukrywa tajemnicę, głęboki sens. Większość przedstawicieli świata przestępczego i wyraźnie nie potrafi wyjaśnić, dlaczego pieniądze są nazywane „łup” i samochód policyjny – „Bobby” To samo odnosi się do pojęcia „miedziaki”. Godziny faktycznie mają im coś innego wspólnego.

formalne podobieństwo

Wyjaśnić, dlaczego zegar nazywa kotły mogą być podobieństwo wizualne tych obiektów. Oczywiście, nie mówimy o nowoczesnych zegarków, które nie niskolechko Podobnie jak naczynia. Jednak, jeśli spojrzeć na starych narzędzi, większość z nich była szczególnie masywne, wypukły kształt kadłuba, obecność otwarciu pokrywy. Były tu i duże uszy, aby naprawić pasek, który wygląda bardzo przypomina Zachodnia. Dlatego też, jeśli użyć wyobraźni, można zobaczyć, dlaczego zegar nazywany jest „kotły”.

Koncepcja zapożyczona z języka jidysz

Wersja przedstawiona ma prawo do życia tylko z tego powodu, że większość tzw złodziei słów, które są używane w języku potocznym, jest zaczerpnięte z języka jidysz. Tutaj słowo „miedź” odnosi się do wartości okrągłej wieży, na której zegar.

Żargon języka angielskiego

Jak wiadomo, w języku rosyjskim istnieje wiele słów zapożyczonych z innych narodów. To wystarczy, aby wziąć tylko francuską Lyrique – teksty lub angielskim pozytywne – pozytywne.

Również w języku angielskim znajduje się dobrze znany pojęcie, jak Kettle Banger. Jest on używany jako nazwa wszystkich osób, które są zaangażowane w kradzieży kieszonkowych, zwłaszcza specjalizują się w kradzieży zegarków. Współbrzmienie słowa czajnik i „pot” jest logicznym wytłumaczeniem dlaczego zegar nazywany jest „kotły”. Jest to do tej wersji preferowane przez większość ludzi, którzy studiują pochodzenie żargonie.

Konkludując

Więc obejmowało wersję podstawową, która może wyjaśnić dlaczego nazywa zegarek kotły. W rzeczywistości, każdy z nich ma prawo do życia.

Wielu młodych ludzi nadal zadzwonić kotły oglądać, ale nawet nie wiem, co leży u podstaw koncepcji. Po przejrzeniu wszystkich zgłoszeń w materiale, można pokazać swoją erudycję podczas interakcji z przyjaciółmi, poświęcając nieoświeceni w zawiłości koncepcji.