152 Shares 1540 views

Rozsądne wykorzystanie kwasu borowego w ogrodnictwie

Jeśli roślina jest pokryta niejasnych miejscach, spada liście lub po prostu niszczeje, być może brakuje niektórych mikroelementów. Właściwe użycie kwasu borowego w ogrodnictwie może znacznie zwiększyć ilość generowanych jajników i uniknąć osiadania upraw.


Najczęściej używane do karmienia borowe winogron. Pojedyncze traktowanie pączków może zwiększyć przyszłą wydajność 20% lub więcej. Ten zaskakujący efekt uzyskuje się poprzez utrzymywanie mniejsze opadanie kwiatów i jajnika. Zagraniczni eksperci zalecają dawkę 3,5 g nawozu na litr wody. ogrodnicy domowego powiedzieć, że kwas borowy w ogrodnictwie można stosować w ilości większej niż jeden gram na litr wody. Jednakże, dawka: 20 g na 10 litrów – najczęściej i skuteczny. Szybka obróbka poprawia wzrost młodych pędów i zwiększa całkowitą liczbę. Zastosowanie kwasu borowego w ogrodnictwie korzystnie rozwiązuje problem słabej owocowania drzew owocowych. Aby uzyskać więcej zbiorów w nadchodzącym sezonie rośliny opryskuje natychmiast po zebraniu ostatniego owocu. Do pozytywnych skutków trwało przez dłuższy czas, dolistny nawóz jest powtarzany corocznie. Do stabilności i zwiększając wydajność winogron owocowania przynajmniej trzeciej objętości, mieszaninę kwasu borowego z wytwarzania cynku. Dawka nawozów do obróbki winogron: 10 g na 10 litrów. Zwiększenie zawartości cukru w owocach i jagody – inną użyteczną właściwość, która pokazuje, kwas borowy.

Użycie jakichkolwiek nawozów w ogrodnictwie zawsze wiąże się z pragnieniem, aby uzyskać większą wydajność w możliwie najkrótszym czasie. Dodanie kwasu borowego i produkt superfosfat znacznie poprawia smak jagód. Leczone drzewa wytwarzają słodsze i mniej wodniste owoce, jagody nie są popękane i nie gnije w deszczowe lata. Nawozy należy zrobić, gdy owoce osiągną wielkość jego zasad prześledzić tylko wpływa na skład miąższu. Na przyrosty jakości uzyskując stosowania kwasu borowego w ogrodnictwie powinny być regularne. Idealnym rozwiązaniem byłoby, aby trzymać dwa oprysków rocznie w okresie pączkowania i kwitnienia podczas bezpośredniego. Duże wzmocnienie uzyskuje się wydajność opatrunek cynk, bor i mangan, w szczególności w latach suszy.

Jeśli stosowanie kwasu borowego w ogrodnictwie za granicą jest uważany za niezbędny czynnik normalnej uprawy roślin w rosyjskiej stosowania nawozów – letni mieszkaniec decyzja osobista. Dla właściwego wykorzystania tego pierwiastka śladowego do ogrodnictwa i uprawy winorośli muszą ściśle przestrzegać zalecanej dawki i sezonowe grafika sprawiają opatrunki. Istnieje kilka odmian nawozów borowych:

  1. Borowy superfosfat – wytwarza się w postaci granulek, stosuje się jako podstawowy karmienia boru.
  2. Podwójne superfosfat granulowany boru – służy do łóżka przed leczeniem.
  3. Bora – łatwo wchłaniane przez rośliny, i nadaje się do stosowania na liście i korzeń nawożenie konwencjonalnych.
  4. kwas borowy – na sprzedaż w postaci drobnych kryształów lub błyszczących płatków. Jest to najbardziej skoncentrowana forma uwalniania nawozu. Stosowany do opryskiwania w postaci roztworu.