655 Shares 6675 views

Kreml – to miejski budynek. Znaczenie słowa „Kreml”

Kreml – to rodzaj fortyfikacji miejskich. Budynki te po raz pierwszy pojawił się w Rusi. Przedmiotem artykułu – historia starych rosyjskich budynków, jak również etymologii „Kreml” koncepcji.


znaczenie

Jaka jest definicja tego pojęcia jest podana w słownikach? Kreml – to według słownika Dahl, twierdzy zlokalizowane w mieście. Rosyjski leksykograf daje tą koncepcją liczbę definicji. Wśród nich są takie archaizmy jak Detinets, Fort.

kompozycja morfologiczne

„Kreml” – rzeczownik męski. Zawierający urządzenie językowym z korzenia i sufiks zerowy.

W fiction i literatury faktu tekstów stosować ten środek wyrazu, jako uosobienie. Jego zasada opiera się na obraz martwego przedmiotu jako ożywionej. Przykłady:

  1. Kreml wydał ostateczne ostrzeżenie.
  2. Kreml wyraził chęć ograniczenia demonstrację tego dokumentu.

W tych przykładach, rzeczownik, którego wartość jest uważane w artykule, jest utożsamiany z pojęciem „moc”. Kreml w Moskwie, od dawna jest uosobieniem władzy państwowej kraju. To słowo jest często spotykany w literaturze politycznej, ale jest w takiej interpretacji nie zawsze dostaje pozytywną konotację.

cognates

Niektóre przymiotniki utworzone od rzeczowników są podane w słowniku Dahl, o której mowa w tym artykule. Na przykład: „Kreml”. Koncepcja ta nie jest rzadkością we współczesnym języku rosyjskim. Jeśli chodzi o przymiotnik „Kremleva”, które wymienia również Dahl, to słowo do twierdzy znaczenia. Kremleva nazywa drzewa, stojącego samotnie na otwartej przestrzeni.

Co to jest „Kreml”? Wartość tego słowa, w przeciwieństwie do etymologii, nie wywołuje kontrowersje wśród językoznawców. Tego rodzaju średniowiecznych budynków, które kiedyś zdecydowano wybudować drewna. Ale z powodu licznych pożarów, architekci dawnej Rosji, podobnie jak ich europejskie odpowiedniki, miały rozsądną decyzję, aby zastąpić drzewa na kamieniu. W ten sposób można podnieść tylko dwa słowa korzeniowych. W nowoczesnej mowie spełnia tylko jeden z nich. Przykłady:

  1. Kreml tajemnice XX wieku i pozostał nierozwiązany.
  2. Mur Kremla w dzieciństwie prowadzi do strachu przed nim.
  3. Na ekranach out dokumentalnego poświęconego żony kremlowskich.

Synonimy

Które są bliskie w koncepcji wartości może odebrać rzeczownika „Kremlin”? Znaczenie tego słowa – twierdzy, fortyfikacje. Pojęcia te są również synonimami. Przykłady:

  1. Kreml – twierdza, położona w samym sercu stolicy i ma dużą wartość historyczną i artystyczną.
  2. Kremlin – wzmacnia, składający się ze ścian i kilka wież.

historia

przyciąganie stolica jest jednym z najbardziej znanych na świecie. „Kreml … Co to za budynek?” Prawie każdy mieszkaniec Moskwy, słysząc to pytanie, będzie pamiętał tylko jeden z dawnej twierdzy, która znajduje się w centrum jego rodzinnego miasta. Natomiast bardziej ogólnym znaczeniu tego słowa „Kreml”. Co to jest na długo przed Moskale wiedział, według niektórych badaczy, mieszkańców Astrachania. I pochodzenie tego słowa nie jest rosyjski. W starej twierdzy były w każdym rosyjskim mieście. Niemniej jednak, ten typ konstrukcji jest związany głównie ze wspaniałym zespołem architektonicznym, znajduje się w samym sercu stolicy.

W Moskwie Twierdza została zbudowana w 1156 r. Lampa nie było rzadkością w tamtych czasach. A zatem, o ile mieszkańcy księstwa moskiewskiego nie nauczyli się wykorzystywać w budowaniu bardziej wytrzymałego materiału, nie mieli czasu, aby wznieść nowe fortyfikacje, mające na celu uchronić od najazdów wroga.

Zbudować solidne ściany z kamienia to zdarzyło się po raz pierwszy Dmitrij Iwanowicz. Dla tych celów, wapień została podjęta. I po nowy twierdza została zbudowana, w centrum Moskwy znalazła oblicze dzięki której kapitał i obecnie nazywa się biały kamień. Współczesny widok na Kremlu powstał pod koniec XV wieku. Architekci z całej Rosji przybył do miasta w celu wzięcia udziału w budowie interesujących miejsc, co jest dzisiaj, w XXI wieku, Rosjanie podoba i podnieca umysły obcokrajowców.

Psków

Słowo „Kreml”, którego wartość rozważaliśmy w tym artykule, oznacza typ budowy, która jest obecna w wielu starożytnych miast rosyjskich. W Pskowie, nazywany również Crom. Znajduje się w pobliżu zbiegu Wielkiego i Pskowa. Oryginalny budynek z drzewa pochodzi z VIII wieku. Pierwsze kamienne fortyfikacje były prawdopodobnie w dziesiątym wieku. Psków Kremla długo służył do przechowywania zapasów żywności. Gdzie nikt nie mieszka. Kradzież z tego sklepu uznano za zdradę i karane śmiercią.

W innych miastach

Kreml w Tule został zbudowany w XVI wieku. To ten budynek wzniesiony przez ponad dziesięć lat. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników, Tula Kreml nigdy wrogiem zrezygnować. Pod jego murami cierpiał bardziej niż jedna porażka wojsk obcych.

Kreml w Astrachaniu drewniany został zbudowany w połowie XVI wieku. Kamień został wzniesiony przez Iwana Groźnego. Po raz pierwszy fortyfikacje były bardzo skromne. Budynki gospodarcze nastąpiło w ciągu kilku stuleci. Początkowo Kreml miał osiem wież. Przetrwała do dziś siedem.

Oprócz Moskwie, Psków, Astrachaniu i Tula Kremla ma w takich miastach jak Kołomna, Zaraysk, Tobolsku, Kazan, Suzdal. Każdy z nich ma dużą wartość historyczną.