248 Shares 4361 views

Digitalis. Rosnąca go – to jest dla zapracowanych ludzi

Brzydkie kolory nie istnieją, ale są też bardziej skromne, który powinien wyglądać wśród jasnej różnych przyciąga uwagę wyłącznie z osobników, a dopiero potem oni fascynują ją na pierwszy rzut oka, skromny i pokorny widzenia. To takich problemów naparstnica – wieloletnich roślin, stosuje się w swojej naturalnej różnorodności rzędu 25 gatunków, z których dziesięć są stosowane w rozcieńczeniu kultury. Ojczyzna naparstnica – Afryka Północna, Europa i Azja Zachodnia.


Jest to dość wymagająca swiatlolubny roślin cień powodzeniem transportu, suszy na ścieranie, odporne na zimno. Preferuje rośnie w wilgotnych, dobrze ogrzanych pomieszczeniach, a nie wymagających, co do zasady, na glebach naparstnica – Growing być bardziej skuteczne w bogatej w składniki odżywcze, luźnej glebie gliniastej o neutralnej kwasowości.

Jego nazwisko jest zobowiązany do roślin strukturę kwiat, na podobieństwo gilzy – takich dzwony w różnych kolorach, wezwał Rosję i naperstochnoy trawy, naparstnicy i wilk, i dzwony leśnych, a nawet ryumochnikom, ale ich dekoracji podczas kwitnienia również posiadają właściwości lecznicze. Ale do korzystania z roślin do celów leczniczych powinna być bardzo umiejętnie i zgodnie z dokładne dawkowanie jak naparstnicy – trujący kwiat!

Roślina ma szerokie spektrum kolorów tęczy, różnych odcieni wszystko, począwszy od białego i kończącym malinowym, kremu, a także od dzwonka do opalenizny. Szczególnie popularny w ogrodnictwa ozdobnego wykorzystuje biszkoptem, który znajduje się w korzystnym świetle różni się od swoich kongenerów (mniej jasnych kolorach) i jest w stanie zdobyć serce dosłownie na pierwszy rzut oka na jej kształcie piramidy dekoracyjne kwiatostany z obecnością licznych kwiatów purpura, różowy, kremowy, kolor biały, mając ciemnym purpurowe plamy na wewnętrznej stronie pawilonu. Zobacz uprawiana jako biennale, w ciągu dwóch lat od lipca do września, to nadal kwitną.

Jak rosną naparstnica?

  • głównie gleby wytworzyć w następujący sposób: wykopane głębokości 25-30 cm, tworzenia próchnicy, w przypadku, gdy gleba wysokiej kwasowości – wytwarzania wapna;
  • Digitalis reprodukcja odbywa się za pomocą nasion wysianych w szklarni w zimnej Może nie zakopane w ziemi one tylko lekko posypane piaskiem, ponieważ są one bardzo małe;
  • wschodzące siewki pokrycie przed bezpośrednim nasłonecznieniem, podlewanie bardzo starannie;
  • Dalsze – młode sadzonki naparstnicy, przy czym hodowlę prowadzi się dalej w kolejnych nurkowych specjalne łóżka z pojawieniem sierpnia – określenie stałej lokalizacji, przy zachowaniu odległości docelową 30 x 40 cm;
  • zimą tworzą rozecie z surowca jasnozielonych liści szerokich są pokryte oddziałów;
  • silne wyprostowane łodygi rosną w przyszłym roku i osiągają wysokość od 1,2 do 1,5 metrów. Kwiatostan spica kształcie są utworzone na górnej części każdej z łodygi. Po kwitnieniu, która rozpoczęła się w lipcu i trwała do września, roślina obumiera.

propagacji ponadto nasion, dorosłych naparstnicy, w którym hodowlę prowadzi się w inny sposób, może być podzielony na kilka mniejszych krzewów. Być może self-seeding i propagacji, co w przypadku nieprzydatności łatwego do chwastów, ponieważ system korzeniowy tej rośliny nie jest zagłębiony i jest prawie na powierzchni.

Naparstnica może być uprawiana jako roślina wieloletnia, jeśli woda gruntowa nie jest zbliżony do powierzchni i pod warunkiem dobry drenaż, w przeciwnym razie – tylko jako biennale.

Digitalis (rośnie IT) – zatrudnienie dla osób, które chcą ozdobić swoją stronę stale kwitnące rośliny, ale nie mają na to czasu zbędne.