185 Shares 9568 views

Co jest SHmorlja przepuklina i jak to jest niebezpieczne

Wśród wielu diagnoz chorób kręgosłupa często można znaleźć termin „SHmorlja przepukliny”. Ten rodzaj przepukliny nie jest bezpośrednio związany z przepuklina dysku, ale nieleczona może spowodować jego wygląd i wygląd niektórych innych, bardziej niebezpiecznych schorzeń kręgosłupa.


Nazwa SHmorlja przepukliny nazwano niemieckiego profesora Christian SHmorlja który jako pierwszy opisał proces chorobowy. To samo charakteryzuje danego diagnostyce i niebezpieczeństwa takiej przepukliny? Jak wiadomo, składa się z kręgów kręgosłupa, które znajdują się pomiędzy dyskami międzykręgowych są amortyzatory, bez podania dyski w kontakcie ze sobą. W pewnych warunkach, utwardzona chrząstki dysk międzykręgowy przenika żebra znajduje się pod tarczą lub powyżej. Ból takich chorób jest nieobecny, ponieważ nie przepuklina ściska zakończeń nerwowych. Zazwyczaj pacjenci mają kilka tych przepukliny. Niewielkie wnikanie jądra kręgi nukleozydów nie jest poważną chorobą, a jedynie wskazuje problemy w tej części kręgosłupa. Ale jeśli wnikają głębiej w wysokości połowy kręgu, to może być bardzo niebezpieczne. Rodzi to niebezpieczeństwo złamania kompresyjnego kręgosłupa lub uszkodzenia krążka międzykręgowego. Niebezpieczne konsekwencje takie, jest rzeczą oczywistą, że to oczywiste. Całkowite lub częściowe ludzki bezruch lub uporczywy ból i życie na leki. Ludzie, którzy mają taką diagnozę, są podatne na choroby zwyrodnieniowej stawów i innych podobnych chorób.

SHmorlja przepuklina występuje zwykle w okresie dojrzewania, kiedy dziecko zaczyna silnie rosnąć. W tym przypadku wzrost tkanek miękkich zdecydowanie przewyższył wzrost tkanki kostnej. Tutaj, w tkankach i kręgów formowanych małych pustych przestrzeni, które mogą powodować obniżenie elementów rdzeniowych krążków międzykręgowych. Ponadto, dzieci bardzo lubią skakać na ziemię z wysokości, takich jak drewno. Lądowania na kręgosłup dziecka przeżywa poważne dekompresji, który może również wywołać taką przepuklinę, zwłaszcza w świetle ciała dziecka powyżej cech. Więc co może występować przepukliny SHmorlja w dzieciństwie i objawów bólowych pojawiają się zwykle z wiekiem. Jakie rekomendacje można podać, aby zapobiec występowaniu takiej przepukliny? Rodzice muszą jasno wytłumaczyć dzieciom, że skoki z wysokości większej niż wzrost dziecka, może prowadzić do takich nieodwracalnych skutkach.

Załóżmy notować objawy przepukliny SHmorlja:

  • uporczywy ból w plecach podczas wykonywania jakiejkolwiek aktywności fizycznej;
  • ból pleców długotrwałego stojącej lub siedzącej;
  • drętwienie rąk lub stóp, jest bardziej charakterystyczne dla osób w podeszłym wieku;
  • pogorszenie elastyczności kręgosłupa. W szczególności, osoba nie może głęboko pochylić się do przodu;
  • ból jest zwolniony od leżenia.

SHmorlja zdiagnozowano przepuklinę zazwyczaj przypadkowo, podczas kręgosłupa radiografii o jakiejkolwiek innej choroby. Ale jeśli zostanie wykryte to patologia, konieczne jest, aby zrobić wszystko co możliwe w celu zmniejszenia jej negatywnych skutków.

Od SHmorlja przepuklina wymaga kompleksowego leczenia w celu łagodzenia bólu i zapobiec dalszemu wzrostowi przepukliny, można polecić następujące leczenie:

  • masaż leczniczy, prowadzony przez dobrego kręgarza.
  • akupunktura, ale potem znowu, tylko wysoko wykwalifikowany specjalista.
  • kaptur kręgosłupa z zastosowaniem specjalnych olejów, które przywrócą krążków międzykręgowych.
  • rehabilitacja w wodzie i pływanie.
  • Zastosowanie metody wizualizacji polega na tym, że dana osoba musi wyraźnie reprezentowania siebie jako jego kręgosłup jest zdrowy, a ból zniknie. Ze względu na istotność myśli, takiego zalecenia, według niektórych ekspertów, może być bardzo pomocne w leczeniu.

Ale trening fizyczny z wagą i szkolenia na symulatorach władzy byłoby lepiej, aby wyeliminować ze swojego skomplikowanego treningu.