790 Shares 6781 views

Najlepszy SWF Editor: przegląd programów

Większość systemów komputerowych użytkowników, w każdym razie, w obliczu Flash animacji. W tym formacie, wiele kreskówek, banerów na stronach internetowych, a nawet prostych gier online. Ale co robi reprezentują pliki SWF oraz w jaki sposób są one tworzone lub edytowane, jeśli gotowy projekt trzeba dokonać pewnych zmian? Na to i wiele innych na i zostaną omówione.

Co to są pliki SWF?

Mało kto myśli o tym, że jest to faktycznie format pliku SWF animacja, w tym jego zwykłej formie.

W rzeczywistości, same pliki pochodzą z kompilacji formacie źródłowym FLA, który z kolei jest projektem, w którym można zobaczyć i zmienić oryginalną strukturę. Oczywiście, to wymaga trochę redaktor plików SWF. Ale co z tego? Dzisiaj, w rzeczywistości do tworzenia i edycji animacji Flash stworzył wiele programów, które są dość łatwo się zagubić.

Otwierasz plik SWF?

Przez redakcję później. W międzyczasie, przyjrzeć się, jak otworzyć plik SWF w bardzo prosty sytuacji. Co najmniej dwie opcje: albo użycie dowolnego odtwarzacza oprogramowania obsługującego ten format (KMPlayer) lub rozpocząć odtwarzanie w przeglądarce internetowej.

W drugim przypadku, prawidłowe odtwarzanie jest warunkiem zainstalowanej wtyczki Flash Player firmy Adobe lub jej analogu w postaci rozszerzenia Macromedia Flash, która w ogóle, sam.

Zasada montażu gotowego Flash Video

Teraz kilka słów o tym, jak w kategoriach ogólnych, można edytować gotowy projekt. Edytor SWF-projekt najbardziej prymitywny typ po prostu otworzyć plik nie będzie w stanie, jako gotowy plik SWF, jak zostało powiedziane, jest kompilowany i zawiera co najmniej informacje dotyczące początkowej struktury.

Dlatego przed prosty edytor plików SWF do wykorzystania, najpierw plik gotowy do tłumaczenia, że tak powiem, w czytelnej formie. Innymi słowy, jest to konieczne do odwrócenia inżynier oryginalny kształt FLA. Aby to zrobić, należy użyć specjalnych narzędzi, które zostaną omówione oddzielnie.

Najczęściej redaktorzy do tworzenia animacji od podstaw

Jednak, aby stworzyć film (nie edycji) w początkowej fazie mogą być stosowane i najbardziej prostych aplikacji, a cały program pakietów profesjonalnym poziomie.

Wszystko je opisać nie działa, ale istnieje kilka z najbardziej popularnych wśród programów przeznaczonych do tego celu:

  • Alligator Flash Designer.
  • Swish.
  • Adobe Flash Professional.
  • Corel RAVE
  • Sony Vegas Pro.

Alligator Flash Designer

Ten plik SWF-redaktor w rosyjskim wszystkich ponadto jest najprostszym i jest przeznaczony przede wszystkim do szybkiego tworzenia animowanych banerów mają być używane na stronach w Internecie.

Narzędzia, którymi dysponuje początkującego projektanta stron internetowych nie jest tak dużo, jednak tutaj istnieje około sto trzydzieści różnych efektów, możliwość tworzenia animowanych tekst, obrazy lub włóż dźwięku. Interfejs do granicy jest prosty i przejrzysty, tak, że ta aplikacja jest bardzo dobrze nadaje się do opracowania podstaw tworzenia tego typu animacji.

swish

Ten edytor plików animacji jest bardzo podobny do poprzedniego narzędzia, choć jest to nieco trudniejsze dla początkujących.

Użyj go, aby utworzyć więcej pracy zawodowej dobrej jakości. Pogódź się z tym, każdy użytkownik będzie w stanie ze względu na fakt, że we wniosku przewidziano obecność samouczki wideo, które wyjaśniają podstawy tworzenia animacji.

Adobe Flash Professional

Edytor plików SWF Adobe Flash jest pakietem oprogramowania profesjonalnym poziomie, który jest po raz pierwszy, aby dowiedzieć się nie może każdy.

W swoim arsenale posiada wiele narzędzi, które, jak wielu profesjonalnych projektantów stron internetowych i animacji, mogą być wykorzystane do realizacji wszelkiego rodzaju fantazji. Nawiasem mówiąc, jeśli spojrzeć na światowych rankingach oprogramowania w tym kierunku, a mianowicie Adobe Flash serii CS i aplikację CC jest niekwestionowanym liderem.

Corel RAVE

Oto kolejny profesjonalny redaktor SWF, który posiada cechy porównywalne do poprzedniego pakietu Adobe.

Spośród najbardziej interesujące to możliwość wyciągnięcia przedmiotów dwuwymiarowe, określenie ich ruchu w z góry określony sposób, w celu wiązania się z określoną ścieżką, z utworzeniem podwójnego animowany obiektu na zmianie jedynie rozmiar, kolor i pozycji, program automatycznie wykonuje niezbędne konwersji i animuje obrazu. Oczywiście to nie wszystko, że jest zdolny do zastosowania. Badać ją i podziwiać na wszystkich nowych i nowych funkcji, może być bardzo długi.

Sony Vegas Pro

Ten pakiet jest do pracy z wideo z pewnością nie trzeba przedstawiać. O nim wiemy, nawet tych, którzy nigdy nie pracować z tego typu nośników nie był zaangażowany. Oczywiście, to nie jest redaktor SWF jako takie, ale narzędzia do tworzenia animacji w nim, i bardzo godne uwagi.

Program może tworzyć i edytować animacje (w tym przypadku nacisk na nich) za pomocą 200 efektów, edytowanie może być wykonywane w oparciu o trybie 8-bitowym, a na etapie finalizacji poprawić przełącznik 32-bit. Tu możliwe jest użycie filtrów koloru, aby wyeliminować różnice w różnych fragmentów wymienionych scenorys szybkością 30 klatek na sekundę lub więcej, i instalować różne współczynnika kształtu, nawet w tym przetwarzania i przejść między nimi (4: 3 16: 9 16: 10), i tak dalej .. W ogóle, brak narzędzi.

Dodatkowe narzędzia służące do pracy z Flash

Mówiąc o tworzeniu i edycji animacji, nie da się uniknąć i kilka dodatkowych narzędzi, które mogą być przydatne w ich pracy. W szczególności dotyczy to przekształcenie skończonej SWF plik w formacie FLA source projektu poprzez dekompilacji (format code), a także dodatkowe narzędzia służące do poprawy jakości obrazu i zmniejszyć rozmiar pliku docelowego bez utraty jakości.

Wśród najbardziej niezbędnych programów są następujące:

  • Flash Decompiler Trillix.
  • Sothink SWF Decompiler.
  • Flash Optimizer.
  • Sparkle SWF Optimizer.

Flash Decompiler Trillix

Program ten będzie musiał początkującym użytkownikom konwertować SWF do formatu FLA do projektu mogą być otwarte nawet w najprostszym edytorze i dokonać niezbędnych zmian.

W rzeczywistości, to konwerter z zaawansowanych funkcji edytora, w których zmiany mogą być dokonane „w locie”. Również może być stosowany do wytwarzania konwersję. A wszystko to odbywa się bez obowiązkowego instalowania wtyczek Adobe i Macromedia.

Sothink SWF Decompiler

Program ten – również Decompiler edytor jednak zapłacone. Jego możliwości są dość interesujące. To koncentruje się na szybkim tworzeniu lub edycji banerów, reklam i gier nawet Flashu.

Dla początkujących w załączniku przewiduje specjalną „Wizard”, wybierając rodzaj i strukturę przyszłego projektu z dostępnych szablonów. Ponadto, możliwe jest, aby pracować z kodem źródłowym, zastosowanie różnych filtrów, efektów lub utworzyć obraz wektor w specjalnym podłożu WYSIWYG.

Flash Optimizer i Sparkle SWF Optimizer

Te dwa małe narzędzia, jak już wynika z tytułu, jest przez niektórych optymalizujące, pozwalające na zmniejszenie rozmiaru gotowych plików SWF, aby zapisać wymagania dotyczące miejsca bez utraty jakości. Są one szczególnie przydatne dla tych wszystkich, którzy zamieszać swoje prace w internecie, czy jest zaangażowana w tworzenie bannerów i gry-online formacie Flash.

Jak podano na oficjalnych stronach internetowych programistów, narzędzia te pozwalają na produkcję kompresję i zmniejszyć rozmiar oryginalnego obiektu aż o 70%. Oferują one kilka rodzajów optymalizacji z automatyczną konwersją po ustawieniu koniecznych parametrów.

Co w użyciu?

Wreszcie, najważniejsze pytanie: „Co to jest wszystko to, aby wybrać?”. Myślimy początkujący animatorzy i projektantów stron internetowych należy rozpocząć od najprostszych narzędzi. Ci, którzy wiedzą coś w tworzeniu i edycji SWF reklam, bez wątpienia, będzie pasować do profesjonalnego narzędzia. Tutaj wybór użytkownika. Jednakże, w razie potrzeby, a badania podstawowe informacje, które są dostępne w większości złożonych wniosków, nauczyć się pracy z nimi może być bardzo proste. Ale jaki jest najlepszy edytor? Przez prawej dłoni należący do firmy Adobe, a reszta z redaktorów i decompilers obniżonych rachunków nie jest konieczne.