366 Shares 5733 views

Wybuchy w moskiewskim metrze w 1977, 2004, 2010 (zdjęcie)

Zwiększona liczba ataków terrorystycznych we wszystkich częściach świata, nie może pozostać obojętny wobec każdej osoby. Uświadomienie sobie, że nieszczęście może się zdarzyć każdemu, w dowolnym czasie, zmuszając zrozumieć ulotność i nieprzewidywalności życia. Szczególnie trudno jest sytuacja na tle podwyższonego sytuacji geopolitycznej na świecie. konflikty zbrojne, konflikty religijne, sankcje ekonomiczne martwić się wiele i zbyt gorliwych Avengers, fanatyczni ludzie są zdolne do strasznych rzeczy.


Tym bardziej, że różne rzeczy się zdarzały w historii kraju. Pierwszym z nich jest eksplozja w moskiewskim metrze. Chociaż w ostatnich latach wykazały, że system bezpieczeństwa działa znacznie sprawniej i stopień napięcia spał trochę, nie możemy zapomnieć o tragedii z przeszłości.

informacje ogólne

Metropolitan kolei podziemnej w swojej długiej historii doświadczył wielu tragicznych wydarzeń. Wybuchy w Moskwie metra, pożaru, wypadku z powodu awarii technicznej, błędu ludzkiego – to wszystko doprowadziło do setek tysięcy ofiar i rannych. Incydenty są klasyfikowane jako akty terrorystyczne występowały rzadziej. Na szczęście, wiele aktów terrorystycznych nie mógł z góry. Są wydarzenia, które są dobrze znane mas obywateli, są tacy, którzy nadal są klasyfikowane jako „tajne”, a służby bezpieczeństwa informacji tylko o nich.

Według tego źródła, to po prostu się 7 Moskwa ataki terrorystyczne, które miały na celu dojeżdżających. Samobójstwo świadomie wybraliśmy to miejsce. Gdzie indziej można znaleźć tak dużej liczby osób w tak małym obszarze?

Terrorysta działa tu i teraz

Takie tragedie nie są hołdem dla teraźniejszości. Kodeks Karny akt terrorystyczny dał jasnej definicji: działania lub zagrożenie nim zostało popełnione przez jedną osobę, grupę osób. Cele mogą być różne, począwszy od osobistej zemsty, a kończąc siły przymusu do pewnych działań. Po raz pierwszy w kk określenie „atak terrorystyczny” ukazał się w 1996 roku, ale nie oznacza to, że przed upływem tego czasu mieliśmy do czynienia z nimi.

Pierwszy wybuch w metrze, co klasyfikuje go jako aktu terrorystycznego doszło w 1974 roku. Ale niechęć władz sowieckich do ujawnienia informacji o realnej szansy, aby utrzymać to w tajemnicy, zamknięcie sprawy aż do chwili obecnej nie pozwala, aby rzucić światło na wydarzenia długie lata.

Niestety, najnowsza historia opowiada bardziej krwawych wydarzeń, i to jest kolejny powód, aby zastanowić się, jak chronić siebie.

„Hello” z Erewania

Największy wypadek, które miały miejsce w czasach sowieckich, był zestaw aktów terrorystycznych, które miały miejsce w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Były wybuchy w moskiewskim metrze, w sklepie spożywczym, w pobliżu budynku KGB.

Wszystkie te tragiczne wydarzenia miały miejsce 08 stycznia 1977. Obchody święta i związane z nimi Nowy Rok, nie minęły jeszcze. Ludzie masowo korzystać z transportu publicznego. Ktoś jechał odwiedzić kogoś – na zakupy. A teraz, o wpół do piątej po wybuchu wieczorem. Bomba została zasadzona w stacji iw pociągu, pracował między przystankami „Izmajłowski” i „Dzień”. Że eksplozja spowodowała śmierć siedmiu osób w moskiewskim metrze w 1977 roku. Innym 37 zostało rannych, a różnym stopniu ciężkości urazu.

Organizatorami były trzy osoby żyjące w Erewaniu Hakob Stepanyan i Zaven Baghdasaryan Stepan Zatikyan.

Dlaczego tak się stało?

To pytanie zadawali nie tylko do badaczy, którzy zostali pouczeni, aby odsłonić straszną rzecz w jak najkrótszym czasie, ale także zwykłych obywateli. Dostać na trop przestępców było bardzo trudne. W tym czasie nie było ani nowoczesne kamery CCTV, nie Internet, media, nie ma innych sposobów szybkiego i operacyjnych danych.

Badacze musieli wypracować kilka wersji, które doprowadziły ich do Erewania. Trzy mieszkańcy miasta byli anty-sowiecka propaganda, byli członkami ruchu nacjonalistycznego, który popchnął ich do popełnienia krwawe ataki terrorystyczne. Nawiasem mówiąc, zostali zatrzymani w Moskwie, też, gdzie zaplanowano wdrożenie nowych przestępstw. Tylko dzięki przypadek, pracy operacyjnej i profesjonalizm ekspertów udało się uniknąć nowych wybuchów w moskiewskim metrze.

Radziecki sąd – najbardziej humanitarny sąd na świecie?

wspólnicy kara czekała chory – wykonanie. Zdanie została nałożona bezpośrednio po rozprawie. Plotka głosi, że pośpiech był wynikiem oszustwa zespołu śledczego i terrorystów sami nie uznają swoją winę.

Jednak dowody był rozstrzygający, a 30 stycznia 1979 mordercy zostali straceni.

Akty terrorystyczne z lat dziewięćdziesiątych

Ten okres „bogatych” kilku incydentów. Wojna czeczeńska wygenerował dużo Avengers. Mieszkańcy tego kraju nie tylko rosyjska inwazja na ich terytorium, a wynik był częste przypadki ataków terrorystycznych. Wybuchy w moskiewskim metrze były w 1996 r. Następnie śmiertelnie ranny 4 osoby, a drugi 12 byliśmy w szpitalu. To zdarzenie nastąpiło również na odcinku, ale między stacjami „Tuła” i „Nagatinskaja”. Wybuch był bardzo silny, ale na szczęście, nie była bomba w godzinach szczytu i późno w nocy, kiedy większość pasażerów opuściło pociąg.

W 1998 roku doszło do eksplozji, która nie prowadzi do wypadków śmiertelnych. Na szczęście doznał tylko cztery osoby. Wszyscy byli pracownicy Moskwie podziemne i przeżył.

straszny rano

Kolejny atak terrorystyczny był również nie tak skuteczne, jak się spodziewano do organizatorów. Stało się to w godzinach wieczornych 5 lutego 2001 rok. Wtedy bomba układana bezpośrednio na stacji metra „Belorusskaya”. Mały ładunek został dołączony do ławki, która uratowała życie dwudziestu pasażerów.

Ale po 3 lata i jeden dzień (6 lutego 2004), w czasie, gdy Moskale i odwiedzających dostać się do pracy, nauki, biznesu, grzmiał głośny wybuch w moskiewskim metrze. Luty 2004 zapisze się w pamięci jako zły dzień. To kiedy stało się jasne, że konieczne było podjęcie działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli na wszystkich poziomach.

Sgublennaya młodzież

Młody facet Anzor Izhaev, którzy w chwili spełnienia aktu terrorystycznego było tylko 21 lat, wysadził się w samochodzie, kiedy przeniósł się między stacjami „Avtozavodskaya” i „Paveletskaya”. Zabijając siebie, mężczyzna wziął na światło 41 niewinnej ofiary, a 250 osób zostało rannych.

Wybuchy w moskiewskim metrze, 06.02.2004, w szczególności, zorganizowany i zasilany przez różnych ludzi. Niestety, nie zawsze winni ukarani. Sądy trwać bardzo długo. Ale w 2007 roku Moskiewski Sąd Miejski Znaleziono Murat Shavaeva, Tambov Hubieva i Maxim Ponarina odpowiedzialny za tragedię. Dla że otrzymali dożywocie.

czarna wdowa

Naprawdę straszna nazwa nadana żeńskich zamachowców samobójców. Poświęcenia siebie w imię zemsty na swoich mężów, braci, w imię religii, są one niszcząc setki ludzi, stopi przyczyną smutku tysięcy rodzin. W ten sposób nastąpiła kolejna eksplozja w moskiewskim metrze. W roku 2004 został przyćmiony przez drugi raz. Stało się to w dniu 31 sierpnia w holu prowadzącym do peronu stacji metra „Rizhskaya”. Wtedy zginęło dziesięć osób, ale ofiar może być znacznie wyższa. Bombowiec zatrzymał się i zapukał do patrolu policji planu. Niezrażony, poszła w głąb pokoju, kierowana przez bombę w najbliższym tłumie.

Guilty rozpoznawanych terroryści który wystawił wybuchów, które miały miejsce w lutym tego roku. Z biegiem czasu, wszystko połączone w jedną, a sąd wziął pod uwagę zarówno incydent.

Wielki Tydzień

W 2010 roku spadł na Wielkanoc 4 kwietnia. Tydzień poprzedzający jasny święto Zmartwychwstania Chrystusa, zaczął się tragicznych wydarzeń. Były wybuchy w moskiewskim metrze (2010, 29 marca).

W feralnego poniedziałku rano, były dwa. Oba ataki terrorystyczne były wykonywane przez kobiety. Bombowce celowo stanął w drzwiach wagonów i wysadził bombę w czasie przestoju kompozycji. Wybuchy w moskiewskim metrze w 2010 roku zginęło 36 osób. Cztery zmarło z poważnych ran w szpitalu.

Te straszliwe wydarzenia miały miejsce w dwóch miejscach, z różnicą mniej niż godzinę czasu. Najpierw rzucili się do stacji metra „Łubianka”. Nastąpiło to w ciągu 7 godzin 56 minut. Drugi podważyć wystąpił w 8 godzin 36 minut, gdy pociąg stanął na stacji „Park Kultury”.

Pomimo faktu, że eksplozja w moskiewskim metrze 29 marca 2010 nie można było przewidzieć przez władze, ewakuacji i pomocy dla ofiar zostały wykonane bardzo szybko.

Konsekwencje Bloody poniedziałek

Według MG, by wieczorem udało się wyeliminować skutki ataku terrorystycznego i organizować pracę pod ziemią. Podczas pracy dla ponad sześciuset osób było zaangażowanych. Ponadto, liczne patrole, oddziały sił specjalnych systematycznie czesane miasto, aby utrzymać porządek. To poruszenie działalności został uzasadniony. Ze względu na wiele fałszywych stwierdzeń, które twierdziły, że nie będzie nowych wybuchów w moskiewskim metrze i innych budynków użyteczności publicznej i miejsc, gdzie ludzie muszą bardzo ciężko pracować, by sprawdzić połączenia, a było ponad sto w tym feralnego dnia.

Atak terrorystyczny wykazała, że nie wszystkie luki w systemie instytucji zabezpieczenia społecznego i transportu wyeliminowane. Dmitrij Miedwiediew (prezydent kraju w czasie) odniesione na opracowanie i wdrożenie jasnych wytycznych w praktyce, które uniemożliwiają takie tragedie, zatrzymując je u nasady. Termin został powołany w 2014 r.

dzisiaj

Aby ocenić, w jaki sposób władze udało się pokonać terroryzmu w kraju, w stolicy i innych miast, w szczególności, jest trudne. Jednak niezaprzeczalnym faktem jest to, że po wystąpieniu zamachy 2010 na moskiewskim metrze.

Jednocześnie mieliśmy wystąpienia wypadku z różnych powodów. Wśród nich – najsilniejszy pogorszenie materiału i bazy technicznej, zaniedbania niektórych funkcjonariuszy różnych szeregach. Losy ludzi, często znajdują się w rękach nieodpowiedzialnych pracowników, a wynik jest ludzkie życie. To, co wydarzyło się w 2014 roku, gdy pociąg wykoleił. Wtedy 20 osób zostało zabitych. To głośny i donośny sprawa jest nadal dominuje w umysłach ludzi, a winnych spośród wyższych rang do dnia dzisiejszego są w trakcie badań.

Nowoczesne metody zwalczania terroryzmu wymagają różnych podejść. Ta obserwacja pasażerów, kontrola ich mienie, dokumenty, wyjaśnienia jednostki w przypadku wątpliwości dotyczących egzekwowania prawa. Ostatni innowacji, które chcą zrealizować – jest uzbrojony strażnik Metro przez analogię do innych krajów. Ktoś może powiedzieć, że jest to zbędne środki, ktoś może nie zgodzić, ale trzeba chronić ludzi przed takim nieszczęściem jak wybuchów w moskiewskim metrze. Zdjęcia, relacje świadków wskazują, że koszmar, który może przytrafi nikogo. Aby temu zapobiec ponownemu wystąpieniu, powinniśmy rozważyć pracy służb bezpieczeństwa.