221 Shares 1596 views

Amerykański aktor i muzyk Tommy Chong: biografia, twórczość i rodzina

Tommy Chong – amerykański aktor pochodzenia kanadyjskiego. udało mu się zbudować karierę w filmie i telewizji, zdobył światową sławę. Czy chcesz uzyskać więcej informacji na temat jego osoby? Zalecamy, aby przeczytać artykuł od pierwszego do ostatniego akapitu.

Biografia: Dzieciństwo

Nasz bohater urodził się w dniu 24 maja 1938 r. Jego miejsce urodzenia – kanadyjskie miasto Edmonton. Przyszły muzyk i aktor wychował w rodzinie imigrantów. Jego matka, Lorna, pochodził z Ulster Szkotów. Ojciec Tommy Chong Stanley był pełnej krwi chiński. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia.

Ojciec naszego bohatera pracował jako kierowca ciężarówki. Na początku II wojny światowej, został zabrany do przodu. Z powodu kontuzji, Stanley Chong był rezerwowy. Mężczyzna został wysłany do szpitala, znajduje się w prowincji Calgary. Nie mógł długo zostać oddzielony od swojego syna i jego żony, więc wziął je ze sobą. Po zabiegu ojciec Tommy'ego kupił mały domek na „obszarze psa”. W języku angielskim brzmi jak Dog Patch. A trzy rodziny mieszka na 50 $ tygodniowo.

zdolności

Od najmłodszych lat, Tommy miał interes w muzyce. Jeden chłopiec poprosił rodziców, by kupić mu gitarę. Jego życzenie zostało spełnione. Przez 11 lat Chong Jr doskonale opanował ten instrument. melodie gitarowe mógł spełniać żadnych komplikacji. Ale przede wszystkim, Tommy lubił stylu country. Wtedy chłopiec udał się do rytmu i bluesa.

wiek dojrzały

Jako nastolatek, Tommy Chong porzucił szkołę. Facet postanowił wziąć się do rozwoju jego muzycznej kariery. Udał się do Vancouver. Brak połączenia i krewni w tym mieście Tommy nie było. Nie był w stanie stać się członkiem zespołu Bobby Taylor & the Vancouvers. Nasz bohater śpiewał i grał na gitarze. Wielkość jego opłat rośnie z dnia na dzień. Chong napisał wiele piosenek dla grupy. Wśród nich znajdują się piosenka «Czy Twoja mama wie o mnie», została włączona do listy przebojów w USA.

Tommy Chong: Filmy

Pierwsza rolka filmu z udziałem naszego bohatera przyszedł w 1978 roku. Film został nazwany "Up in Smoke". Tommy Chong grał główną rolę – Anthony. Jest on w 100% poradził sobie z zadaniami, że reżyser wprowadził przed nim. Film okazał się takim sukcesem, że kilka jego sztuk zostały usunięte w przyszłości.

W trakcie swojej kariery, Tommy wystąpił w ponad 25 filmach. Pokaże swoje najbardziej żywe i niezapomniane dzieła:

  • "Żółtobrody" (1983);
  • "Pułapki" (1989) – Merle Shain;
  • "The Wild" (1995) – Red;
  • „Polar McHale (1997) – Armando / Ernesto;
  • "Szansa Chińczyk" (2008) – MP Tom;
  • "Towarzysze" (2011) – sędzia Harper;
  • "Historia Boardvok Hempayer" (2014) – grał sam.

Tommy Chong zyskał nie tylko jako utalentowany aktor. Napisał scenariusz do kilku filmów. Poza tym, jego głos mówiący postaci z kreskówek "paprocie Valley" i gra wideo Scarface (The World Is Yours).

życie osobiste

Nasz bohater nigdy nie był człowiekiem damskie i kobieciarzem. Od najmłodszych lat marzył o pięknej żony i dużej rodziny. W rezultacie Bóg wysłuchał jego modlitwy.

W 1975 roku Tommy Chong poślubił swoją ukochaną – Shelby. Są one zobowiązane do wzajemnej miłości i muzyki. Ukochana żona dała Chong trzech synów i trzy córki. Wszystkie dzieci dorastają z miłością i oddaniem. Trzy z nich (Rey Don Marcus i Robbie) idąc w ślady ojca.

Pod koniec roku 1980, Tommy otrzymał obywatelstwo amerykańskie. Szukał kilku lat.

więzienie

Ze względu na uzależnienie od marihuany Tommy Chong miał problemy z prawem Stanów Zjednoczonych. We wrześniu 2003 roku sąd skazał go na 9 miesięcy więzienia. Żona i dzieci aktora była bardzo martwi. W lipcu 2004 roku, nasz bohater zostaje zwolniony. Jeśli znów narusza prawo, staje się bardziej surowe kary.

Konkludując

Biografia i życie osobiste Tommy Chong zostały szczegółowo przeanalizowane przez nas. Wielu mieszkańców naszego kraju nazwa i nazwa nic nie mówi. Ale dla Kanadyjczyków i Amerykanów, ten człowiek jest prawdziwą legendą.