393 Shares 3548 views

"ZIL-4104". klasy samochód produkowany przez roślinę do nich. Lichaczew

„ZIL-4104” samochód z typem ciała „limuzyny” klasy executive, produkowanego w zakładzie Lichaczew w okresie od 1978 do 1983 roku. Pierwotna nazwa samochodu była „ZIL-115”.


Od 1983 do 1985 roku włącznie, wyprodukował model "ZIL-41045", a później, od 1986 do 2002 – "ZIŁ-41047". Istotne różnice w porównaniu z modelem podstawowego nie, z wyjątkiem małej części wzoru zewnętrznej korpusu. Wszystkie parametry techniczne pozostają niezmienione. Zmiana nazwy miała raczej charakter symboliczny, ponieważ trzeba było wykonać zaplanowane zadanie poprawić samochodów produkcyjnych.

"ZIL-4104": specyfikacje techniczne

Urządzenie montuje się korpus typu „limuzyny” zamontowany na ramie podłużnicowa silny zamkniętej pętli. Błotniki przednie są przyspawane wymienny tyłu. Kabina siedem-osobowa z trzema rzędami siedzeń podzielony specjalną szklaną przegrodę akustyczną, a tym samym do wnętrza pojazdu podzieloną na dwie całkowicie niezależne części.

Siedzenie drugim rzędzie leżącej za pomocą cichego zawiasach pasuje ściśle do ściany działowej. To zwalnia znaczną przestrzeń w sektorze tylnej, która została wykorzystana do bardziej swobodnej komunikacji pasażerów jadących na tylnym siedzeniu.

Od „ZIL” – klasa samochodu, kabina jest zainstalowany różnych urządzeń multimedialnych i rozrywkowych. Wśród wyposażenia kabiny był zasięg radiowy stereo all-wave, uzupełniona przedrostkiem taśmy. Dźwięk jest przez sześć głośników zamontowanych na obwodzie wewnętrznej przestrzeni.

Wszystkie okna w samochodzie były opuchnięte – jak „triplex”, nietłukące, z tonowania. okna drzwi podnoszone i opuszczane za pomocą napędu detektor awaryjnego zatrzymania Stop-Drive.

Wszystkie części zamontowano ręcznie, po montażu, cała struktura była malowane 9-10 warstw z pośrednią polerowania następnej warstwy. Gdy samochód został pomalowany, wnętrze wypełnione componentry: osłonięto dywany podłogowe, amortyzujące siedzenia jakości welur, panele drzwiowe jest również pokryta tym samym materiałem, ale innym tonem. Wnętrze maszyny staje się tak zgrabna i elegancka, że istniała definicja – „styl modelu 4104 ZIL”. Samochód stał się przykładem do naśladowania.

elektrownia

Na wzór „ZIŁ-4104” wyznacza benzynowy silnik o dużej mocy. Podczas parametry jezdne i prędkości powinny być ściśle monitorowane, silnie wspiera wysoką renomą maszyny.

Samochodu silnik „ZIL-4104” ma następujące cechy:

 • typ – benzynę;
 • Objętość – 7695 cm / cm;
 • Moc – 315 KM;.
 • moment obrotowy – 608 Nm;
 • Układ cylinder w kształcie litery V;
 • liczba cylindrów – 8;
 • Średnica cylindra – 108 mm;
 • Stopień sprężania – 9,3;
 • Udar – 105 mm;
 • Food – gaźnik K-259;
 • wody chłodzącej;
 • paliwo – benzyna AI-95 "Extra";
 • Zużycie paliwa – 22 litrów na 100 km w trybie mieszanym.

transmisja

Na samochody automatyczna skrzynia biegów typ gidrotransformatornogo trzystopniowa przekładnia planetarna. dźwignia zmiany biegów znajduje się pomiędzy przednimi siedzeniami, cały system jest zablokowany zderzak, w rzeczywistości skuteczną hamulec. Odblokowanie odbywa się automatycznie podczas ruszania.

podwozie

Przednie zawieszenie urządzenia niezależne, bez kołków, wahacze, za pomocą walcowania pręta. Jako urządzenia amortyzującego, co zmniejsza kołysania używany flexbeam 28 milimetrów przekroju, rozciągającego się wzdłuż progu ramki.

Tylne zawieszenie za długi (1550 mm) Naczepy sprężyny z przekładkami pomiędzy arkuszami. Zainstalowany na wszystkich kołach teleskopowe amortyzatory.

układ hamulcowy

Car „ZIL-4104” został wyposażony w wentylowane hamulce tarczowe na wszystkich kołach. Koła przednie 292 mm, grubości 33 mm, z tyłu – 316 mm, grubość – 32 mm.

napęd hydrauliczny, podzielony na dwa niezależne obwody, działając na wszystkie koła jednocześnie. W przypadku odmowy jednej gałęzi bez hamulców nie jest odczuwalny, funkcja jest automatycznie kompensowane przez zapasowy linii. System zapewnia doskonałą wzmacniacz podciśnieniowym oraz dwa autonomiczny wodorem. Hamulec postojowy bębnowych typu zostało wbudowane w piastę napędza tylne koła.

modyfikacje

W oparciu o „ZIŁ-4104” został stworzony kilka modyfikacji do różnych celów:

 • Model 41041, odprowadzić samochód z rozstawem osi skróconym. Zmniejszenie długości i ciężaru maszyny znacznie ułatwia manewrowanie przynosi dobre właściwości dynamiczne.
 • „ZIL-41042” – wersja sanitarnego do przewozu najwyższych szeregach w instytucjach medycznych. Samochód był dostępny tylko w kolorze czarnym i jest obsługiwany przez zespół trzech wykwalifikowanych lekarzy. Wewnątrz nie było sprzętu do reanimacji, tylko nosze, umieszczone w środku.
 • Modyfikacja 41043 – samochód specjalny komunikacja, wydane na podstawie 41042, kombi. Na dachu jest obracanie anteny paraboliczne dla łączności rządowej, a ciało zostało osłonięte, aby zapobiec zakłóceniom elektronicznym.
 • „ZIL-41044” – wielki leżak do transportowania minister obrony i dowódca na paradzie na Placu Czerwonym. Wszystkie trzy samochody zostały wyprodukowane, z których jedna odbyła się w rezerwie.
 • Modyfikacja 41045 – wszystko pozostaje takie same, ale z usuniętymi błyszczące listwy nadwozia, chromowane wykończenia z nadkolami i innych elementów, które zdobią samochód. Było to spowodowane zmianą Sekretarzem Generalnym CPPS w 1983 roku.

sowieckie samochody

Przemysł motoryzacyjny ZSRR 1955-1975 lat odbyło się w trzech istniejących roślin: Gorky (gaz), Lichaczew Roślin (ZIL), przy czym Stalin Factory (ZIS), produkcji pojazdów użytkowych i samochodów osobowych klasy reprezentacji. W ogóle „limuzyny” radziecki robione były bardzo konkurencyjne i niezawodne.

Wykonawczy klasy samochodów – lista:

 • „ZIS-110” – pierwsza klasa radziecki samochód, sprawa zaczęła się w 1945 roku.
 • „ZIL -111” – produkcja została założona w 1958 roku w fabryce Lichaczew, należący do kategorii samochodów wykonawczych.
 • „GAZ-12” ZIM – pierwsza fabryka samochodów wykonawczy w Niżnym Nowogrodzie, idąc ręka w 1948 roku.
 • "GAZ-13" Czajka – "limo" Gorky Automobile roślin, problem rozstrzygnięty w 1959 roku.
 • „GAZ-14” Czajka – produkowane ręcznie od 1977 roku, jest jednym z najlepszych samochodów radzieckiego przedstawiciela przemysłu samochodowego.

układy

Aktualnie dostępne modele dla kolekcjonerów Radzieckiego samochodów luksusowych w jego zasięgu, w skali 1:43, który jest najbardziej powszechne w branży prototypowania.