451 Shares 7610 views

Jak gotować sera w domu?

Przetwory mleczne w życiu człowieka mają szczególne miejsce. Mleko – to nie tylko białko, wapń, ale również kompleks witamin i kwasów mlekowego, konieczne do ukończenia prac naszego organizmu. Wśród całej ogromnej różnorodności produktów mlecznych, można wybrać najbardziej podstawowa – to mleko, śmietana, twaróg, masło, śmietana. Produkty uboczne obejmują produkcję mleka i serwatki, maślanki (odtłuszczone mleko, które jest wytwarzane poprzez usunięcie śmietanę z mleka). Po ubijaniu też okazuje pyszny produkt mleczarski, Tatarzy nazywają to „aryjski” Cóż, może ktoś inny to się nazywa.

Szczególną uwagę poświęca się chce twaróg, ponieważ wśród tych wszystkich jest wysoka zawartość białka i wapnia. Jest to bardzo przydatne dla dzieci i dorosłych, szczególnie dla tych, którzy mają problemy z układem mięśniowo-szkieletowym.

Wiele z nich było prawdopodobnie zainteresowany jak zrobić ser w domu. Ja też, to było ciekawe, więc postanowiłem studiować ten proces. Choć jak twaróg są w środowisku przemysłowym i wiem, ze wcześniej, ponieważ jest to część mojego zawodu. Teraz powiem wam jak zrobić ser w domu.

Wiele sposobów, uważamy, że większość z nich dostępna.

1) Musimy dowolną ilość świeżego maślanka lub jogurt, mam 1,5 litra jogurtu. Wziąć duży garnek, wlać do niego trochę wody i doprowadź do wrzenia. Musimy go jako łaźni wodnej. W garnku wlać nasi mniejsi jogurt i umieścić w dużym jeden. Teraz czekamy, kiedy zaczyna oddzielnym surowicy, a zatem konieczne jest jogurt nie gotować, inaczej dostać twardy ser. Cały proces trwa około pół godziny, czasem trochę dłużej. Następnie całość wlano do dużej sito (z małymi otworami) i do przodu, gdy cały odpływu w surowicy. Można to zrobić w inny sposób: używać torba siatka, ale to już w surowicy i płynie trochę sera selfpressing. Zgodnie z tym przepisem, okazuje się, delikatne i smaczne.

Jak gotować sera w domu już wiesz, uważamy metodę z użyciem mleka.

2) Musimy karton mleka, dwie łyżki kwaśnej śmietany na szczycie. Mleko doprowadzić do wrzenia (nie gotować), a następnie ochłodzono do temperatury pokojowej i miesza się ze śmietaną. Stawiamy na noc w ciepłym miejscu. Rano dostać sfermentowanej mieszaniny. Podgrzać w łaźni wodnej i dostać ser. Teraz można bezpiecznie uczyć krewnych jak zrobić ser z mleka.

W warunkach przemysłowych do wytwarzania sera z wykorzystaniem chlorku wapnia. On przyczynia się do szybkiej koagulacji mleka.

Generalnie, zgodnie z tradycją, nasze babcie wiedział jak zrobić ser w domu. Co do zasady, każdy w wiosce, aby utrzymać krowę. Mleko nie jest zawsze pić, okazuje kwaśny. To, co moja babcia zatruły mleko podgrzewa się do uzyskania sera, najbardziej naturalne i domowej roboty. Czasami mleko pozostawia się kwaśny specjalnie do gotowania z jego twaróg.

Obecnie istnieje kilka, które zawierają mleka krowiego, można kupić w każdym sklepie. W związku z tym, można zrobić samemu dla siebie sera. Nawiasem mówiąc skrzepu uzyskano doskonałą sernik. Można gotować rozmaite słodkim serem (jest to szczególnie zadowoleni z dzieci, a dorośli nie mają wstręt do jedzenia).

Cóż się okazuje sera cottage przekąskę, gotować to bardzo proste. Bierzemy nasz świeży ser jest mieszany z solą (kto chce słony – umieścić więcej soli, która nie jest bardzo dużo – mniejszy). Wszystko mieszamy ciasto i rozprzestrzenianiu się w formie lub konwencjonalną płytę. Wytłaczanie i poczekać kilka dni, gdy ser dojrzewa. Rezultatem jest coś podobnego do sera Adygei (to, nawiasem mówiąc, tradycyjnie wykonane z mleka owczego).

Co do surowicy, a następnie możliwe jest przygotowanie różnorodnych napojów, na przykład, wymieszać z cukrem, sokiem z dowolnego owocu – i gotowe drinku, że idzie dobrze w upale.

Cóż, teraz na pewno dać szczegółową odpowiedź na pytanie, jak zrobić ser w domu, a to, co jest przydatne dla naszego organizmu.