728 Shares 6231 views

Ile kosztuje nazewnictwo?

Monitorowanie cen za usługi agencji markowych w Moskwie wykazało, że ceny rozwoju nazwy wahają się od 30 do 200 tysięcy rubli. Taki spread może zaskoczyć. W tym artykule zostanie wyjaśniona i uzasadniona polityka cenowa.


Cenę nazewnictwa zależy od konkurencji, nie tylko między agencjami, ale także między freelancerami. Wcześniej wiele klientów starało się zarządzać samodzielnie, samodzielnie wymyślając dla swoich firm, sklepów i towarów. Chcieli zarejestrować swoje "kreatywne" nazwy, ale po drodze nie było FIPS, które odmówiło rejestracji, nawiązując do nazwy "nieoryginalnej". Okazuje się, że ktoś wymyślił już i zarejestrował to słowo, ale jest gotów go sprzedać za wysoką cenę. Okazuje się więc, że musisz skontaktować się z specjalistą, który może utworzyć niezajęty herm.

Nie jest trudne wymyślić nazwisko, trudno jest zebrać informacje niezbędne do utworzenia tego imienia. Niełatwo jest wymyślić nazwisko, które spełniałoby nie tylko wszystkie wymogi formalne dotyczące nazwy jakości, uwzględniały wszystkie pułapki marketingowe, ale także miały szansę stać się popularne.

Innym czynnikiem zwiększającym cenę słów jest "nie podobieństwo" rosyjskiego słownika. Dobre nazwy nie wystarczą dla wszystkich, a te, które już są zajęte przez długi czas. W związku z tym nie można znaleźć copywriteru i napisać nowe słowa. Pisanie jest kolejnym czynnikiem, który podnosi ceny nazewnictwa. Neologizmy powinny być testowane w grupach fokusowych, ponieważ Nie wiadomo, jak będą zachowywać się w prawdziwym życiu. Prowadzenie testów i grup fokusowych jest kolejnym elementem wydatków, który ma wpływ na uznanie nazewnictwa.

Czasami tytuł wymaga, aby był on dobrze przetłumaczony na inne języki. Cena nazewnictwa wzrasta.

Każde imię ma własną geografię. Im szerszy jest, tym droższe nazwisko. Jeśli musisz wymienić regionalny sklep – to jedna rzecz. Inną rzeczą jest, jeśli trzeba wymyślić nazwisko, na przykład, na nowy delirium wódki, gdzie konkurencja jest najwyższa. Nazwa nowej wódki może przekroczyć 200 tysięcy rubli, a to tylko cena czystej kreatywności. Tagi cen wzrosną jeszcze bardziej, jeśli międzynarodowe firmy lub "firmy markowe" będą działać jako klienci lub wykonawcy. W takich przypadkach koszt nazewnictwa może wynosić kilka milionów rubli.

Odpowiedzialność za nielegalne użycie cudzej nazwy – do 5 milionów rubli lub obliczanie strat, zgodnie z twierdzeniem strony poszkodowanej. Lepiej nie pogwałcać prawa i tworzyć własne imię lub markę, opierając się na pomocy specjalistów z dziedziny brandingu.

Publiczność firmy lub marki wpływa również na cenę opracowania nazwy. Im szersza publiczność, tym bardziej zróżnicowane powinny być stowarzyszenia o nazwie. Użycie wspólnych słów jest bez znaczenia z dwóch powodów: nie mogą docierać do całej publiczności; Takie nazwy od dawna zajmowane i zarejestrowane w FIPS.