210 Shares 9509 views

Jak zmniejszyć rozmiar pliku JPG? 3 opcje

Bardzo często istnieje potrzeba, aby zmniejszyć rozmiar pliku JPG – zdjęcia, zeskanowane dokumenty i inne obrazy.


Dlaczego jest to niezbędne w celu zmniejszenia rozmiaru pliku

To pozwala zaoszczędzić miejsce na dysku podczas zapisywania plików, plików graficznych, aby przyspieszyć proces przesyłania e-mailem. Często konieczne jest dostosowanie obrazu do wymaganej minimalnej ilości niektórych programów, powyżej którego fotografie i rysunki są po prostu nie przyjęły. Pierwszy sposób, aby zmniejszyć ilość pamięci zajmowanej przez obraz – to jest jego przekształcenie w formacie JPG, co samo w sobie jest już skompresowany obraz. Ale to nie wystarczy. Przyjrzymy się, jak zmniejszyć rozmiar pliku JPG.

Zmniejszenie rozmiaru pliku w programie Paint.NET

Paint.NET oprogramowanie (nie mylić ze standardowym edytorze graficznym farbą systemy operacyjne Windows) jest swobodnie rozpowszechniane w Internecie. „Waży” On jest sto razy mniejszy niż powszechnie używane „Photoshop”, zostanie pobrany szybko i przestrzeń dyskowa jest prawie żadna. Obecność przejrzysty interfejs w języku rosyjskim, zdolność do szybkiej zmiany głośności, rozmiaru i rozdzielczości plików graficznych daje mu prawo do zajmowania godne miejsce wśród swoich stale używanych narzędzi.

Jak zmniejszyć rozmiar pliku JPG z tym programem? Bardzo proste – należy uruchomić program, myszy przeciągnij zmodyfikowany plik do swojej dziedzinie pracy. W głównym menu aplikacji wybierz „Obraz” – „resize”. W oknie podręcznym, należy uchwałę ustawienia do własnych preferencji. Upewnij się, że element został oznaczony jako „Zachowaj proporcje”. Kliknij przycisk "OK".

Aby zmienić poziom format i jakość obrazu w menu głównym wybrać „Plik” – „Zapisz jako”, wpisz nową nazwę, wybierz format JPEG, kliknij „OK”. W oknie pop-up , należy określić poziom jakości obrazu. Przy zmianie poziomu w przedziale 95 – 100% wizualnej percepcji obrazu prawie się nie zmienia. To widać w oknie podglądu po prawej stronie menu, które jest wyświetlane i końcowego rozmiaru pliku. Po wybraniu żądanej wartości (jakości i ilości) obrazu kliknij „Zapisz”. wykonane zadanie.

Jak zmniejszyć rozmiar pliku JPG do „Photoshop”

Adobe Photoshop jest różne wersje mogą zmniejszyć rozmiar obrazu bez utraty jakości. Jest to szczególnie ważne w przypadku zapisywania zdjęć publikować. Po załadowaniu pliku ze zdjęciem w programie dokonać jego korekty kolorów, kontrastu i nasycenia, jeśli uważasz, że jest to konieczne. Następnie przejdź do zmiany rozmiaru: Wybierz obraz -> Rozmiar obrazu. Obecne wymiary obrazu pojawi się w oknie. Aby je zmienić, należy wprowadzić nowe wartości w polach Szerokość i Wysokość, tylko jeden z nich – druga wartość zmieni się proporcjonalnie. Następnie wybierz „Zapisz w internecie» opcji z menu «Plik».

W tym przypadku aplikacja wykonuje całą optymalizację zdjęć do publikacji w sieci poprzez zmniejszenie jej objętości dysku podczas określania rozmiaru.

Po zapisaniu zdjęcia, wybierz JPEG wysoką temperaturę. Jeśli jesteś zadowolony z uzyskanej objętości, należy – jeśli nie, przesuń suwak regulacji jakości obrazu na własną rękę. Po wszystkie manipulacje zapisać zdjęcie pod inną nazwą – jest gotowy do publikacji.

Praca z edytorem PicPick

Zmiana lub JPG, aby zmniejszyć rozmiar pliku umożliwia edycję z przechwytywania PicPick obrazu. On też jest swobodnie dostępne w Internecie. Możliwości tej aplikacji są szerokie. To pozwala na przechwytywanie całego ekranu lub jego części, dodać graffiti obrazu, łączenie różnych fragmentów obrazów, konwersja formatu obrazów oraz wiele innych funkcji.

zmiana rozmiaru obrazu uzyskuje się w następujący sposób: przesłać obraz, na przykład, poprzez wybranie Otwórz menu. W menu Obraz kliknij opcję Resize i w menu rozwijanym – Kliknij obrazek Resize / zbliżenia. Są dwie możliwości: zmiany wielkości w procentach (albo zwiększenie albo obniżenie) lub zmiana liczby pikseli na całej szerokości lub długości obrazu.
W tym ostatnim przypadku, jeżeli przedmiot jest oznaczony «Zachowaj proporcje» (aby zachować proporcjonalność) wystarczy tylko jeden z wymiarów zmienić, inne zmienią się automatycznie. Możliwe jest również, aby zmienić rozmiar obrazu do jednej z najbardziej popularnych rozmiarów, wybierając żądaną formę, w dolnym oknie. Kliknij przycisk OK. Zapisz wynik w odpowiednim miejscu, w wymaganym formacie i na żądanej nazwy.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu masz problem zostanie rozwiązany na zawsze – jak zmniejszyć rozmiar pliku JPG – i nie będzie pewności, że zawsze można wykonać to proste zadanie w odniesieniu do plików graficznych.