613 Shares 6440 views

Lek „Trileptal”: opinie, instrukcje użytkowania

Jednym z najbardziej skutecznych leków przeciwdrgawkowych stała się ostatnio „Trileptal.” Odpowiedzi o nim powiedzieć, że lepiej tolerancja w stosunku do poprzednio wspólnego „finlepsin”. Wynika to ze specyfiki działania tego nowego obiektu – stabilizuje neuronów poprzez hamowanie ich nadmiernej stymulacji i normalizacji przechodzenie impulsów nerwowych do mięśni. Lek ten został wyprodukowany w Szwajcarii przy użyciu najnowszych technik. Dlatego jest bardziej skuteczne niż inne środki. Jego zaletą jest również fakt, że jest lepiej tolerowany i może trwać bardzo długo. Większość pacjentów zauważyli całkowite ustąpienie padaczki po roku leczenia, „Trileptalom”.


Charakterystyka produktu

„Okskarbazepiny” oznacza preparat jako główną substancję czynną okskarbazepiny. Jest on wytwarzany w postaci tabletki lub zawiesin, które są nazywane syrop z powodu jej słodki smak. Jest w tej postaci jest lepiej dać „Trileptal” dzieci. Opinie pacjentów i lekarzy, że podczas korzystania łatwiej jest obserwować prawidłowe dawkowanie. W istocie, jedna tabletka zawiera od 300 do 600 mg okskarbazepiny i tej dawki dla dorosłych. Ponadto zawieszenie ma słodki smak i przyjemny aromat owocowy.

Jak działa lek

Tylko w jednym przypadku – w padaczce – zaleca podjęcie „Trileptal” instrukcję obsługi. Opinie mówią jego wysoka skuteczność w porównaniu do innych leków przeciwpadaczkowych. Mechanizm działania leków opiera się na blokowanie kanałów sodowych. To prowadzi do normalizacji i stabilizacji tętna neuronów. Ponadto, okskarbazepina prowadzi do małej aktywacji kanałów wapniowych. Szczególną cechą tego leku jest to, że nie ma wpływu na neurony mózgu.

Maksymalne stężenie aktywnego składnika głównego „Trileptal” w osoczu krwi obserwuje się po 4-6 godzinach. Iw ciągu dnia jest wydalana z organizmu głównie przez nerki. Dlatego bardzo ważne jest regularne przyjmowanie leku w celu osiągnięcia efektu terapeutycznego.

wskazania

Padaczka u dorosłych i dzieci jest często przepisywany „Trileptal.” Recenzje lekarze mówią, że to bardziej wysoce skuteczne i dobrze tolerowane w porównaniu do innych podobnych środków. Lek podawany jako monoterapia lub w połączeniu z innymi lekami. Przypisać go w jakiejkolwiek postaci padaczki iw obecności napadów Jacksona. Skuteczna „okskarbazepiny” z napadami padaczkowymi, a także uogólnionych napadów toniczno-klonicznych.

Oprócz zapobiegania i łagodzenia napadów, innym wskazaniem do stosowania leku „Trileptal” – nerwobóle. Recenzje lekarze mówią, że w tym przypadku jest to bardziej skuteczne niż poprzednio stosowanego leku. Coma z pereparat normalizuje stan psychiczny pacjenta. Eliminuje wahania nastroju i zapobiega rozwojowi depresji.

„Trileptal”: instrukcje użytkowania

Opinie lekarzy o leku należy zwrócić uwagę na konieczność dokładnego dawkowania. Zaleca się zająć nie więcej niż 10 miligramów na kilogram masy ciała dziennie. Dla dorosłych, jest to średnio 2 tabletki. Dlatego dzieci powinny być podane syrop „Trileptal”. Przewodnik zaleca wstrząsnąć fiolkę przed użyciem i natychmiast zmierzyć wymaganą ilość leku ze specjalnym pistoletem. Dla małych dzieci, pożądane jest, aby nie zwiększać dawki. Zebrane zawiesinę można bezpośrednio ze strzykawki lub rozcieńczony wodą. Otworzyć fiolkę można przechowywać nie dłużej niż 2 miesiące.

Take "Trileptal" 2 razy dziennie. Można ją pić z jedzeniem lub bez, ale najlepiej codziennie w tym samym czasie, w regularnych odstępach czasu. Początkowa dawka dla osób dorosłych jest zwykle o połowę tabletki dwa razy dziennie. Dopuszczalne później stopniowo zwiększać dawkę do 1-2 tabletek na recepcji. Ale gdy terapia skojarzona jest konieczne dostosowanie dawki innego leku.

Ten lek jest przeciwwskazany

To narzędzie jest podawany do dzieci od 1 miesiąca. Ale do 3 lat jest używany tylko „Trileptal” zawieszenie. Instrukcja stwierdza, dobrze tolerowane i wysoce skuteczna w przypadkach, gdy inne leki nie pomagały. Ale „Trileptal” nie wszyscy pacjenci z padaczką mogą zostać podjęte. Takie leczenie jest przeciwwskazane w okresie ciąży i podczas karmienia piersią. Udowodniono, że okskarbazepina powoduje poważne wady rozwojowe u niemowląt w tym przypadku.

Należy przedsięwziąć odpowiednie środki do recepcji „Trileptal” ludzi z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby i nerek. Nie przepisywać leku oraz u pacjentów z indywidualnych nietolerancji do tej substancji. Dlatego konieczne jest odstawienie „Trileptal” Kiedy reakcje alergiczne. Analogi to w tym przypadku, aby pomóc wybrać się do lekarza.

Stosowanie u dzieci

Szczególnie ważne jest, aby dać „Trileptal” dzieci. Opinie mówią dobrze tolerowany środek do prawidłowego dawkowania. Zaleca się rozpocząć 8 mg leku na kilogram masy ciała dziecka dziennie. Stopniowo dawkowania „TRILEPTAL” może być zwiększona, zwiększając do 30 mg na kilogram. Ale gdy łączne stosowanie z innymi lekami przeciwpadaczkowymi, które docierają zalecanej dawki nie wcześniej niż 2 tygodnie.

Okazuje się, że dzieci są podane w większych dawkach niż Trileptal dorosłych. " Liczba rodzice zwracają uwagę, że nie wszyscy rozumieją dlaczego. W istocie, stężenie substancji czynnych leku zwiększa się stopniowo wraz z wiekiem. W związku z tym, w celu osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego, dzieci wymagają zwiększonej dawki. Wynika to z funkcji funkcjonowania wątroby i nerek u dzieci.

Charakterystyka stosowania leku u osób starszych

Korekta „Trileptal” dawki mogą być konieczne u pacjentów w wieku powyżej 65 lat. W tym wieku, czynności nerek jest często zakłócone. W związku z tym, po otrzymaniu „TRILEPTAL” możliwe drastyczne ograniczenie sodu we krwi. Dla tych pacjentów wymaga ścisłej kontroli medycznej regularnie sprawdzany poziom sodu. Dlatego terapia skojarzona jest rzadko używane, aby uniknąć przedawkowania i niepożądanych efektów. Ale przede wszystkim „Trileptal” dobrze tolerowane i prawidłowe stosowanie znacznie ułatwia stan pacjenta w każdym wieku. Oprócz łagodzenia skurcze, może zmniejszyć bóle głowy, które występują z powodu skurczów naczyniowych, zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi, poprawia wydajność, łagodzi stres i poprawia efektywność aktywności umysłowej.

„Trileptal” w czasie ciąży

Okskarbazepina jest szybko przenika przez barierę łożyskową, więc stosując go do kobiet, aby urodzić dziecko, jest przeciwwskazane. Lek może powodować wady wrodzone tyaelyh dziecko, często niezgodne z życia. Być może rozwój rozszczep podniebienia, rozszczep wargi. Może to być spowodowane nie tylko negatywny wpływ okskarbazepiny. „Trileptal” powoduje spadek poziomu kwasu foliowego, który jest tak mało w czasie ciąży – to może powodować deformacje.

Dlatego kobiety powinny być poinformowane o możliwych konsekwencjach przyjmowania leku przed poczęciem iw czasie rozrodczym. Jest to ważne w leczeniu „Trileptalom” stosowanego w celu zapobiegania ciąży nie jest pigułki urodzenia kontrolne, których skuteczność maleje silnie pod jego wpływem i inne sposoby.

Skutki uboczne leku

Ponadto reakcje alergiczne, w których konieczne usunięcie leku, od około 10% pacjentów cierpiących innych negatywnych skutków leczenia. Co powoduje „Trileptal” efekty uboczne? Opinie mówią, że najczęściej obserwuje się niekorzystne zmiany:

 • zawroty głowy, podwójne widzenie, oczopląs, niewyraźne widzenie;
 • osłabienie, zmęczenie, senność;
 • ból głowy;
 • nudności, wymioty, bóle brzucha, problemy jelitowe;
 • apatia, depresja, pogorszenie nastroju;
 • zapomnienie, zmniejszenie stężenia;
 • wysypka, trądzik na skórze, wypadanie włosów.

interakcji

Lek ten może być poważnie brane pod uwagę tylko ściśle według instrukcji po powołaniu lekarskim. Ważne jest, aby ściśle przestrzegać dawkowania i nie przerywać leczenia. To samo odnosi się do stosowania innych leków dla pacjentów, którzy przyjmują „Trileptal.” Instrukcja zwraca uwagi na to, ponieważ wspólny odbiór z niektórych leków okskarbazepiny może zmienić jego lub ich działanie.

 • Nie zaleca się stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych u pacjentów otrzymujących „Trileptal.” Opinii pokazują, że lek ten zmniejsza efektywność środków na podstawie etynyloestradiolu i lewonorgestrelu. Dlatego podczas leczenia zaleca się stosowanie innych metod antykoncepcji.
 • Gdy jednoczesne podawanie „okskarbazepiny” z preparatów opartych na fenobarbital, fenytoina lub karbamazepina na strawność zmniejsza się. Dlatego w tym przypadku konieczne jest dostosowanie dawki leków, aby nie pogorszyć skuteczność jego działania.
 • Takie leki jak „felodypina” lub „Verapramil”, a także ich analogi mogą również pogorszyć strawność „Trileptal”.
 • Ten lek silnie zwiększa uspokajające działanie alkoholu i preparatów na bazie alkoholu.

Możliwe przedawkowanie narkotyków

„Trileptal” jest uważane za bezpieczne w zalecanych dawkach terapeutycznych. Recenzje pamiętać, że przedawkowanie przypadki są bardzo rzadkie. Aby to zrobić, trzeba pić dużo tabletek na raz. Ale suma ewentualnego przedawkowania przeciwpadaczkowe gdy otrzymujących leczenie skojarzone i „Trileptal” do maksymalnej możliwej dawce. Co jeśli to się mogło stać?

 • Zakłócony stan równowagi wody i elektrolitów, w wyniku braku soli sodowych.
 • Cierpi wzrok: jest podwójne widzenie, niewyraźne, oczopląs.
 • Utrudniała układu pokarmowego, pacjent czuje mdłości, wymioty mogą być.
 • Często osłabienie, zmęczenie, bezsenność, zawroty głowy, obniżenie ciśnienia krwi.
 • Możliwe splątanie, zaburzenia koordynacji ruchów, pojawienie się agresywność i drażliwość.
 • W najcięższych przypadkach naruszenie układu oddechowego, drgawki, utrata przytomności, a nawet śpiączkę.

Jeśli nie było przedawkowanie narkotyków, płukanie żołądka powinno być zrobione. Nadany przez adsorbenty, takie jak węgiel aktywny. Aby tego uniknąć, trzeba zbadać przed zastosowaniem „Trileptal” ręcznego przygotowania.

Analogi tego środka

Nie ma wiele leków zawierających tę samą substancję czynną, jak „Trileptal.” Faktycznie, jest to tylko „Okskarbazepina.”

Dlatego też analogiczne do „Trileptal” lek rozważyć inne leki przeciwpadaczkowe:

 • "Finlepsin".
 • "Tegretol".
 • „Gabapentyny”.
 • „Karbamazepina”.
 • „Fenytoina”.
 • „Walproinian”.

Recenzje przygotowania

„Trileptal” jest uważany za jeden z najlepszych leków przeciwdrgawkowych. Pacjenci z padaczką jest bardzo trudne do znalezienia skutecznego leczenia. I zwykle zaczyna się od innych narkotyków. Tylko wtedy, gdy wszystko inne zawiedzie, przejdź do „Trileptal.” Opinii na temat tego narzędzia, lekarze w większości pozytywne. Zwracają uwagę, wysoką skuteczność i dobrą tolerancję. Tylko że to jest bardzo dobre dla uogólnionych drgawek z utratą przytomności. W związku z tym, należy go tak często.

Ponadto, wielu pacjentów odnotowano również, że po przejściu do „Trileptal” zaczął czuć się lepiej. W porównaniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi jest skuteczniejsze i będą lepiej tolerowane, co powoduje mniej skutków ubocznych. Ludzie i napisać, że w końcu mijali bóle zniknęły i ataki nocne. A ze względu na negatywne skutki leku najczęściej cytowane senność. Ponadto wielu pacjentów mówi, wysokie koszty – o jedną i pół do 50 tysięcy tabletek 600 mg.

Innym obszarem pomyślnego stosowania leku „Trileptal” – nerwu trójdzielnego. Opinii o leczeniu neuralgii jej zauważyć, że często tylko on jest w stanie szybko uporać się z bólem. Jak również innych objawów tej choroby.

Jest on również z powodzeniem używane „Trileptal” małe dzieci. Liczba rodzice często zawierają opis jak dobrze dziecko zaczął odczuwać po zabiegu. Lek pomaga radzić sobie z atakami nocnych i normalizacji nastroju. Nawet terapia długoterminowa zazwyczaj nie powoduje nic poważniejszego niż senność.