203 Shares 3931 views

Nowoczesne samoloty. Nowoczesny wojskowy samolot – PAK-FA, MiG-29

Od momentu pierwszego użycia statku powietrznego w zakresie konfrontacji militarnej, ich rola w walce jest coraz większe z każdym rokiem. Szczególnie dynamiczny znaczenie lotnictwa wojskowego konfliktu wzrosła w ciągu ostatnich 30-50 lat. samoloty bojowe każdego roku stają się coraz bardziej wyrafinowane systemy elektroniczne i mocniejsze bronie. Ich szybkość i wszechstronność zwiększenia i zmniejszenia widoczności do radaru. Nowoczesne samoloty mogą samodzielnie zdecydować o wyniku konfliktu zbrojnego lub kluczową drogę do jej wpływem. Historia wojskowa z ostatnich lat o tym i nie mógł myśleć. Dziś wiemy, co nowoczesne samoloty bojowe i niektóre samoloty są na czele rosyjskiej broni.

rola lotnictwa

W konfliktu jugosłowiańskiego, samoloty NATO, aby rozwiązać sytuację z małym lub bez interwencji sił lądowych. To samo można zaobserwować w pierwszej irackiej firmie, gdy Air Force pod warunkiem ostateczną klęskę armii Saddama Husajna. Niszcząc siły powietrzne, Siły Powietrzne USA i ich sojusznicy wytępione z bezkarność obronnych Irakijczyków.

Nowoczesny wojskowy samolot są tak drogie, że tylko bogate kraje mogą sobie pozwolić, aby zaprojektować i zbudować. Na przykład, amerykański myśliwiec F-22, najnowsza generacja warta około 350 mln $. Do tej pory, to samolot wojskowy jest prawdziwym ukoronowaniem postępu naukowego i technicznego.

Obecny stan lotnictwa

Obecnie wszystkie główne mocarstwa są zaniepokojeni rozwojem myśliwca piątej generacji. Wyjątkiem jest Ameryka, ponieważ ma już w swoim arsenale takich samolotów. Ten model F-22 i F-35. Oni od dawna pomyślnie przeszedł wszystkie testy, do masowej produkcji i zostały przyjęte. Tymczasem Chiny, Japonia i Rosja są nieco za Amerykanina.

Pod koniec XX wieku, Związek Radziecki był krok w krok z Ameryki. MiG-29 i Su-27, czwarta generacja nie jest gorsza od modelu amerykańskiego F-15 i F-16. Jednak, gdy Związek Radziecki rozpadł się, nie przyszedł w najlepszych czasach dla sił powietrznych. Od wielu lat Rosja zawiesiła prace nad tworzeniem nowych myśliwców. Ameryka, w międzyczasie, aktywnie rozwija swój samolot i samolot F-22 został już utworzony w 1997 roku. Warto zauważyć, że ten model nie jest dopuszczone do sprzedaży w innych krajach, a nawet sojuszników. Dla nich, na podstawie amerykańskich F-22 projektanci stworzyli samolotów F-35, które, według ekspertów, jest gorszy od jego wstępnego obrazu na wiele sposobów.

Rosyjska reakcja

Nowoczesne lotnictwo rosyjskie może dostarczyć w przeciwieństwie do amerykańskiego sukcesu w pierwszej zmodernizowanej modelu MiG-29 i Su-27. Aby uczcić ich przynależności wojskowej, pracownicy przemysłu zbrojeniowego nawet wymyślił odrębnej klasyfikacji. MiG-29 i Su-27 są klasyfikowane jako "4 ++" pokolenia. To sugeruje, że tylko trochę nie wystarczy, aby ubiegać się o miejsce w piątym pokoleniu. To nie jest próbą „odgrywają mięśnie.” Samoloty są naprawdę dobre. Najnowsza wersja wydana ulepszone silniki, nowe elektroniki i nawigacji. Jednak nie jest to piąta generacja.

Samolot PAK FA

Równolegle z modernizacją starych, dobrych myśliwskich rosyjskiego przemysłu lotniczego pracuje nad prawdziwym przedstawicielem piątego pokolenia. W wyniku takiego samolotu został opracowany. Nazywa się PAK FA, który oznacza „PAK FA”. Druga nazwa modelu – T-50. Według jego futurystyczny kształt jest podobny do amerykańskiego okrętu flagowego. Model pierwszy poleciał z powrotem w 2010 roku. Dziś wiemy, że samolot jest na ukończeniu i wkrótce trafi do produkcji seryjnej.

Przed porównamy T-50 z jego amerykański odpowiednik, dowiedzmy się, jakie wymagania muszą spełniać nowoczesnych samolotów piątej generacji. Wojskowy absolutnie jasno przedstawił główne zalety tej techniki. Po pierwsze, taki samolot ma małą widoczność we wszystkich zakresach długości fali. Przede wszystkim, to nie może być wykryty w podpisie podczerwieni i radaru. Po drugie, myśliwiec 5. generacji ma być wielofunkcyjny i bardzo zwrotny. Po trzecie, takie urządzenie jest w stanie wyjść z prędkością ponaddźwiękową bez dopalacza. Po czwarte, może to prowadzić ogień vserakursny i pociski ognia i daleki zasięg. I po piąte, nowoczesny samolot wojskowy koniecznie wyposażone w „zaawansowane” w elektronice, może w znacznym stopniu złagodzić los pilota.

Płaszczyzna PAK FA, w stosunku do amerykańskiego F-22 ma duże rozmiary i rozpiętość skrzydeł, a więc to będzie trochę bardziej zwrotny. Na T-50 to maksymalna prędkość trochę więcej, ale cruising – mniej. Rosyjski myśliwiec jest bardziej praktyczny zakres, a przy masie startowej. Jednak Stealth, gra "American". Nowoczesne samoloty słynie nie tylko broń i aerodynamika, ważną rolę odgrywa elektronika, która zależy od pracy wszystkich funkcjach życiowych układów maszynowych. W Rosji w tym względzie jest zawsze pozostaje w tyle. Model awioniki PAK FA również pozostawia wiele do życzenia. Produkcja samolotów małą skalę rozpoczęła się w 2014 roku. W niedalekiej przyszłości ma się rozpocząć pełnoprawnym Model Release.

Rozważmy teraz innych rosyjskich samolotów, wykazał wielkie nadzieje na sukces.

Su-47 ( "Golden Eagle")

Jest to dość ciekawy model został opracowany na wzór Biura Nazwa Suchoj. Do tej pory, to nadal pozostaje tylko prototyp teraz. Dzięki maszynie do przodu skrzydła skokowej posiada doskonałą zwrotność i nowe zdolności bojowe. W „Berkut” materiały kompozytowe ciała są powszechnie stosowane. Model ten został stworzony jako prototyp myśliwca 5. generacji. Jednak z wymaganiami dla tego samolotu, to nadal jest daleki. Su-47 nie może rozwijać prędkość ponaddźwiękową bez włączania dopalacza. W przyszłości projektanci określone rozwiązania tego problemu z nowej instalacji silnika w samolocie. Pierwszy lot „Berkut” odbyła się w 1997 roku. Stworzony był jeden przypadek, który jest nadal używany jako samolotu testowego.

Su-35

Ten nowy samolot, który, w przeciwieństwie do poprzedniego, już wszedł do służby w rosyjskiej Sił Powietrznych, w ilości 48 sztuk. Model ten również został opracowany w OKB Sukhoi. Ona należy do pokolenia, 4 ++, ale nie tylko dochodzić swoich parametrów technicznych i walki o miejsce w piątym pokoleniu.

Samolot nie różni się zbytnio od modelu T-50. Główną różnicą – brak technologii „Stealth” i ASEA (aktywny stopniowo szyku antenowego). Samolot jest wyposażony w najnowszy system informacji i sterowania silnikiem ze sterowaniem wektorowym i wzmocnił nacisk płatowca. Su-35 jest w stanie opracować naddźwiękowej prędkości bez dopalania aktywacji. maszyna może wytrzymać bitwy do amerykańskiego samolotu F-22 w odpowiednich umiejętności.

bombowiec strategiczny

Do chwili obecnej trwają prace Tupolew jest na nowego bombowca strategicznego, który zastąpi model Tu-95 i Tu-160. Rozwój rozpoczął się w 2009 roku, ale dopiero w 2014 roku, biuro projektowe podpisał umowę z Ministerstwem Obrony. Dokładne informacje na temat cech charakterystycznych modelu jeszcze, wiemy tylko, że będzie w stanie poddźwiękowych i silniejszy niż ramię Tu-160. Zakłada się, że nowy bombowiec będą prowadzone przez projekt „latające skrzydło”.

Pierwsza maszyna dla projektantów do prognozy, zostanie wydana w 2020 roku, a pięć lat później trafi do produkcji. Utworzenie podobnego statku powietrznego eksploatowanego przez Amerykanów. Według projektu Next Generation Bomber jest rozwijany poddźwiękowy bombowiec, posiadające niski poziom widoczności i dalekiego zasięgu (około 9000 km). Jak donosi przez media, taka maszyna będzie kosztować 0,5 mld Amerykę.

Transport IL-112

nowy lekki samolot transportowy, który zastąpi przestarzały model AN-26, stosowane w Rosji, aż obecnie opracowywane obecnie w projektowaniu Ilyushin biura. Umowa pomiędzy CB Ilyushin i Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej został podpisany w 2014 roku, ale prace nad stworzeniem maszyny odbył się od lat 90-tych.

Seryjny wytwarzanie IL-112 powinny dotrzeć 2018. Urządzenie zostanie wyposażone w parę silników turbo-prop. Jego pojemność wynosi do sześciu ton. Warto zauważyć, że samolot będzie zdolny do przeprowadzenia startu i lądowania są nie tylko wyposażone wybiegach, ale również na nieutwardzonych lotnisk. Oprócz wersji cargo, projektanci planują budowę pasażera i modyfikacji pojazdu. Został on pomyślany twórców, w stanie funkcjonować w regionalnych linii lotniczych.

nowy MiG

Według mediów rosyjskich i zagranicznych, w Mikojanem pracują nad stworzeniem piątej generacji uznanego myśliwca MiG. Według dyrektora Biura Generalnego, jego podwładni są aktywnie działa w tym kierunku. Podstawą nowego samochodu może stać się MiG-35 (jeden przedstawiciel generacji 4 ++). Nowy MiG, twórcy informacji, będzie radykalnie różni się od modelu T-50, i odbędzie się na nieco inną funkcję. Na jakichkolwiek warunkach jeszcze, że rozmowa nie wychodzi.

wniosek

Dziś dowiedzieliśmy się, co nowoczesne samoloty i statki powietrzne, które są uważane za top model wiedzy projektowej. Oczywiście, lotnictwa – to przyszłość branży wojskowej, a jednym z najbardziej obiecujących branż.