435 Shares 9761 views

Co zrobić, jeśli certyfikat serwera nie jest ważna?

Po otwarciu przeglądarki, plan, że wszystko będzie tak jak zwykle. Ale co zrobić, jeśli komputer nie chce działać tak jak powinno? I informuje, czy certyfikat serwera nie jest prawidłowy? W tym przypadku trzeba sprawdzić, jak wszystko działa, wszystko jest prawidłowo wystawione, czy istnieją jakieś problemy. Można zobaczyć tę wiadomość na dużych witryn (certyfikat nieważny serwera Google, „VKontakte”), które po prostu nie może tolerować taką gafę.


Co to znaczy?

Zacznijmy od tego, dlaczego jest używany to oznaczenie? Co to znaczy, gdy komputer informuje, że zaświadczenie, że serwer nie jest prawidłowy? W ten sposób komputer mówi, że zapisy elektroniczne strona, której przyznane pewne niedokładności, więc maszyna ma uzasadnionych wątpliwości co do jego ważności lub przydatności do pracy. Ten problem może wystąpić zarówno z powodu problemów po stronie serwera, a ze względu na niedokładności w EOM użytkownika. Jeśli weźmiemy pod uwagę pierwszą wersję, to nie może być:

  1. Problem z urzędu certyfikacji miejscu. Wszystkie te dają szczególne uznanie organizacji. I jak każdy inny, nie są wolni od problemów, takich jak terroryzm, trzęsienia ziemi, osuwiska, uszkodzenie linii przesyłowych i wielu innych problemów. Ale to zdarza się bardzo rzadko, i nadzieję, że nie szczególnie potrzebne w tym momencie.
  2. Problemy ze stroną z powodu problemów technicznych lub umyślne szkody. Tutaj też może pójść coś takiego. Administrator systemu, że coś nie jest wciśnięty, czy napastnicy są ataku serwer, wynik jest – certyfikat serwera jest nieprawidłowy. Ale jest też rzadkością.

Główne problemy związane z tego rodzaju występują głównie na komputerze klienckim użytkownika. Nie może być już szereg powodów jest znacznie szersza, a więc będzie się nazywać podstawowe:

  1. Nieprawidłowo ustawiony czas.
  2. Problem z oprogramowaniem zaprojektowany aby World Wide Web.

I jak wyeliminować te problemy? To jest problem teraz i będą wypłacane uwagę.

Ustawianie czasu

Najbardziej popularny powód. Jeśli nie masz czasu lub błędna data, wtedy gdy jest odbiór wszystkich plików, urządzenie widzi, że parametry nie pasują, i informuje użytkownika, czy certyfikat serwera jest nieprawidłowy. Wszystko to odbywa się w celu ochrony człowieka, który idzie w Internecie, i aby zapobiec utracie ważnych danych na nim. Rozwiązać ten problem w bardzo prosty sposób – wystarczy tylko ustalić czas do aktualnej daty i czasu, a problem ten nie będzie. W takim przypadku, odpowiadającym za około 95% wypadków.

Usuń walidacji certyfikatów

Co zrobić, jeśli problem nie jest w czasie, ale w coś innego? I cokolwiek robisz, czy certyfikat serwera jest nieprawidłowy, a status ten pozostaje? I w tym samym czasie dostępu do danych powinny być uzyskane od razu? Cóż, jeśli nie masz czasu, aby spojrzeć na prawdziwe przyczyny można zrobić łatwo i efektywnie – wystarczy wyłączyć sprawdzanie poprawności certyfikatu. W tym celu należy przejść do ustawień swojej przeglądarki tak, to przejdź do sekcji Zabezpieczenia i podjąć odpowiednie działania (konkretny plan zależy od programu). A komputer nie będzie w stanie zablokować dostęp do strony, ponieważ certyfikat serwera był nieprawidłowy. Ale wypracowanie takich działań w odniesieniu tylko do zasobów sieciowych, którym ufasz.

wniosek

Dlatego uznano, że tak mało o przyczynach i jak je rozwiązać? Fakt, że mogą być wykorzystane, aby rozwiązać większość problemów, które pojawiają się, gdy certyfikat serwera jest nieprawidłowy. Jeśli nie pomoże, to prawdopodobnie nie ma siły, aby rozwiązać ten problem, i nie potrzebuje profesjonalnej pomocy.