829 Shares 5479 views

Kiedy Puszkin urodził? dobrze znany fakt,

Interesujące jest to, aby przetestować wśród maturzystów z różnych lat z pytaniem: „Kiedy urodził Puszkin” Z jakiegoś powodu, data śmierci poety jest wyrażona częściej niż w dniu jego urodzin. Dobrze, że urodził się i rodzi, temat jego dzieciństwa jakoś przerywana przez wszystkich książek szkolnych. Jednocześnie śmierć poety stał się praktycznie epizod podręcznik, nie wspominając wielkiego poematu młodzieńczej huzarzy MY Lermontow. Ile historycy i krytycy literaccy bieżnika na temat przyczyn i skutków przedwczesnej śmierci poety, uderzył niech: co by się stało, gdyby … I wtedy zaczęła wszelkiego rodzaju spekulacji.


A po roku kiedy Puszkin urodził, był to kamień milowy: XVIII wieku dobiegła końca, gęstniejącym XIX. Dość nietypowa była rodzina poety. Nie bardzo bogaty, ale starożytny szlachetny rodzina na swoim ojcem, ale dość egzotyczne pochodzenie matki. Wnuczka słynnego Negro Petra Velikogo, Nadieżdy Osipovna Gannibal, dał synowi niezwykłego wyglądu, na którym mógłby złośliwiec dziecku czarnego chłopca, małpa. Tak, i to ironiczny stosunek do danych zewnętrznych.

Powiedzieć, że młody talent rósł, rósł i rósł tak bardzo niemożliwe. Wszystkie takie same krąg społeczny, najpierw w rodzinie (wuj Wasilij Lvovich, znany poeta, przyjaciel Karamzin), a następnie w liceum był czynnikiem silnie uzależnione interesów i kierunku stworzenia poety. Zatem historia rosyjskiego państwa zawsze będzie tkane płótno w różnych jego dzieł. Zawsze będzie wrócić do różnych epizodów historycznych w jego pracy. A nie jedna książka Puszkina będzie skierowana „spraw minionych dni, starożytny” i wiele wiersze, dramaty, wiersze, powieści. Z Veschego Olega Piotra i Katarzyny Pugaczowa – wszystko w przeszłości, Rosja była zainteresowana poety. Może młodzieńczy czat z Karamzin podwaliny tego zainteresowania? Ale my często mówimy o Puszkina – najwięksi poeci jakoś zapomnieć o Puszkina – poważny historyk, który pracował na pismach Pugaczowa i Piotra Wielkiego.

Okres rosyjskiej historii, kiedy urodził się Puszkin, gdy dorósł i został utworzony jako osoba, jest naprawdę niezwykłe. Chociaż ciche okresy w życiu państwa rosyjskiego był, powiedzmy, trochę, ale na początku tego wieku, i padł na sumieniu wojny z Napoleonem, w tym Wojny Ojczyźnianej 1812 roku i bunt dekabrystów w 1825 roku. A jeśli w pierwszych latach wydarzeń z młodości Puszkina nie brał udziału, ale udział w powstaniu dekabrystów został zapisany odnośnik Michaela. Naukowcy biografia poety do sortowania, ile razy, gdzie i za jakie grzechy, o których mowa poetę. To cztery lata w południowej części Imperium Rosyjskiego w Besarabii, na Krymie i Odessie. Wrócił, przy okazji, dzięki staraniom Karamzin. Wolnomyśliciel zagrożona na Syberię lub Solovki. To dwa lata w miejscowości St. Michael – majątek matki.

Dyskusja o twórczości Puszkina wykonane tylko w superlatywach: największe, najbardziej utalentowany. Ale co zrobić, jeśli jest to prawdą. Ciekawe i tylko osobiste zainteresowanie postacią człowieka. Niestety, kiedy Puszkin urodziła, a nawet później, aby odtworzyć wygląd danej osoby może być tylko poprzez talent malarzy i artystów, a jego głos nie może się powtarzać w ogóle – era wielkich odkryć jeszcze przyjść w drugiej połowie XIX wieku. Dlatego zdjęcia Puszkin nie istnieją, ale są liczne obrazy i rysunki. Podczas życia poety próbowali uchwycić Kiprensky, V.Tropinin, napisał później jego Repin i wielu artystów mniej znanych. Ale sam Puszkin był niezwykły harmonogram. Jednym pociągnięciem pióra wyjechał na papierze swój profil, istnieje jeszcze wiele innych zdjęć poety.

Niespodziewanie, każdy człowiek odkrywa Puszkina. Lub nie otwiera – ale potem traci cały wszechświat …