178 Shares 2939 views

Tiger Balm: właściwości, składu, przeciwwskazania, recenzje

Jednym z rodzajów maści, które są wykonane w Tajlandii, jest Tiger Balm czerwony (czerwona maść). Jest najpotężniejszym ze wszystkich istniejących tajskich maści, stopień oddziaływania na organizm ludzki. O tym balsamem zawsze powiedzieć, jako jeden z najlepszych na świecie miejscowych leków przeciwbólowych. Jest również głównym składnikiem wielu chińskich maści. Ale wszystko po kolei.


historia

On opracowała unikalny skład tego leku O Chu Kin. Ten słynny chiński zielarz, który żył w Rangunie w latach siedemdziesiątych XIX wieku. Używał cenne oleje, które początkowo były wykorzystywane do tworzenia formuły maści leczniczych chińskich cesarzy. Po otwarciu w Rangunie jego sklep medyczny, zaczął sprzedawać swoje sposoby ocieplenia. Wszystko zielarz wiedza po jego śmierci byli jego synowie, którzy kontynuowali swoje wysiłki. Tiger Balm, zaczęli sprzedawać w Singapurze i Malezji. Towar odesłany wraz z wizerunkiem tygrysa, który uosabiał siłę życia.

W Singapurze, w latach dwudziestych ubiegłego wieku synowie otworzyła fabrykę do produkcji balsamu, który jest nazywany „tygrysem”. Po pewnym czasie, założył firmę pod nazwą Hawpar. Do tej pory, Tiger Balm od Hawpar firmą w Tajlandii jest bardzo popularna na całym świecie i jest stosowany w różnych chorobach.

Tajskie apteki są 2 rodzaje środków: białe i czerwone balsamy. Różnią się one tylko pod względem mocy i olejków eterycznych w ich obrębie. Tiger Balm czerwony ma działanie bardziej wyraźny. On jest w stanie złagodzić nawet najbardziej dotkliwy ból.

właściwości

Red Maść wykazuje znaczącego wpływu ocieplenia, łagodzi bóle i ułatwienia ból. Jest to niezawodny środek do leczenia zapalenia stawów, osadów korzonków nerwowych, w postaci soli.

Balsam także stosować do usuwania zapalnych, nowotworach i ból. Nedeko jest stosowany do znieczulenia podczas lumbago, rwa kulszowa, dna moczanowa. Pomaga szybki łączenie kości na złamania. Jest stosowany do łagodzenia bólu mięśni (skręcenia, udar mózgu, przepięcia itp.), Dla mięśni grzewczych. Pomaga resorpcję krwiaków. Tiger Balm jest doskonale łagodzi podrażnienia, które występują po ukąszeniach owadów. Również służy do przeziębienia do masażu i inhalacji. Może nawet złagodzić atak zgagi. Jeśli stosuje się do mycia na brzuchu, to łagodzi ból w tym także pomaga w niestrawności.

struktura

Należy zauważyć, bogaty kompozycji składników roślinnych, które zawiera tygrysa balsamu. Instrukcje dotyczące jego stosowania zawarte są w każdym pakiecie zawiera szczegółowy wykaz składników. W ogóle, unikalna receptura leku na bazie ziół i odziedziczone po dawnej medycynie Chin. Preparat ten został wykorzystany przez wiele lat iw chwili obecnej jest bardzo popularny. Lek składa się z około stu różnych składników roślin leczniczych górskich lasach Chin. Wiadomo, że składniki środków są mentol, kamforę, olej z mięty pieprzowej, olejek kasjowy, kaeputa i goździki, imbir, borneol, barleria.

Mentol jest skuteczny w różnych przeziębień, podczas usuwania zmęczenia i bólu mięśni, reumatyzm. Jego efekt chłodzenia pomaga zmniejszyć swędzenie i podrażnienie spowodowane przez owady z różnych reakcji alergicznych.

Kamfora jest używana na reumatyzm, zapalenie, ból mięśni i stawów. Szybko penetrując tkaninę, ma uspokajający wpływ na nerwy obwodowe.

olejek miętowy jest dobrze znane zdolności do zwalczania bakterii i wirusów, jak również ze względu na swoje właściwości antyseptyczne. Stosowany jest w leczeniu różnych przeziębienia i zwiększa odporność.

Olejek goździkowy ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Olej jest używany jako kaeputa antispazmolitik, antinevralgichesky leków i antyseptyczne. Bardzo skuteczne w leczeniu zapalenia oskrzeli, grypa, zapalenie ucha, zapalenie krtani, reumatyzm, różnych chorób skóry.

Cassia olej – idealny środek przeciwbakteryjny i działanie przeciwwirusowe.

Również w maści zawiera parafiny, wazelina.

Sposoby stosowania

Tiger Balm jest stosowany miejscowo w małej ilości chorobowo obszarach. W przypadku przeziębienia zaleca się posmarować je pleców, klatki piersiowej, nosa i szyi. Dodaje się go w postaci roztworu balsamu do inhalacji.

Przeciwwskazania

Czerwony balsam jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, jak również osób, które są podatne na alergie na składniki leku. Z dużą ostrożnością należy stosować w leczeniu balsam małych dzieci. Nie stosować wewnątrz, należy upewnić się, że zakład nie spadnie na uszkodzoną skórę lub błonę śluzową.

Buying balsam

Kupić lek może być w specjalnych sklepach, które sprzedają autentyczne tajskie maści, a także zamawianie przez Internet w tajlandzkich producentów. Ale, oczywiście, to, co najlepsze, aby odwiedzić ten wspaniały kraj, gdzie czerwony balsam można znaleźć w każdej drogerii.

Tiger Balm: Opinie

Pomimo faktu, że na półkach rosyjski nie jest tak łatwo znaleźć ten lek, opinie o nim wyglądać proste. Ludzie, którym udało się go kupić, mówią nam, że ma wspaniały efekt, usuwając ból i podrażnienia. Ponadto, jest aktywnie wykorzystywana przez sportowców przed treningiem. Wśród braki można zidentyfikować tylko co kupić prawdziwy czerwony balsam to nie tylko dlatego, że Internet jest teraz dużo podróbek.