300 Shares 1816 views

Diagnostyka klimatyzatorów samochodowych

My, producenci zazwyczaj wyposażyć urządzenie w klimatyzację pojawił się w 1933 roku. Jednak pierwsze egzemplarze, wyposażone w nich, pojawiła się dopiero w roku 1939. Było to urządzenie i zbierane ręcznie Packarda. Należy zauważyć, że urządzenia te nie mają wysoką niezawodność, mają wysokie koszty i niską efektywność. W tym przypadku, pierwszy system grzewczy odbyła się pod maską w pojeździe, a także połowy objętości bagażnika.


Teraz wszystko jest o wiele lepiej z tymi urządzeniami. Stały się one znacznie mniejsze, ich wydajność znacznie się poprawiła, jak zresztą i niezawodności. Ale co jakiś czas, kierowcy stoją problemy w swojej pracy. Zobaczmy, w jaki sposób diagnozować klimatyzator w samochodzie.

Jak działa klimatyzator samochodowy

W systemach samochodowych klimat tego urządzenia jest to integralna z wentylacji i ogrzewania kabiny. Zasada działania tego urządzenia jest całkowicie podobny do sposobu wspólnej lodówce.

Ale szczególnie klimatyzatorów w pojazdach jest to, że moc nie jest stosowana elektryczności i mało mocy z silnika. W ten sposób energia jest podane na wał korbowy za pomocą pasa napędowego.

Zgodnie z projektem, klimatyzator samochodowy – jest to zamknięty system napełniony czynnikiem chłodniczym i olejem, który smaruje system i kompresor.

Zasada działania

Kiedy kierowca uruchamia system klimatyzacji, specjalne sprzęgło elektromagnetyczne wyciąga płytę popychacza do koła pasowego. Ten krążek obraca się w sposób ciągły z pasa napędowego.

Po tym, sprężarka zaczyna, czynnik chłodniczy i rozpoczyna ruch rurociągiem, natomiast Freon nie spadnie na kondensatorze. Skraplacz służy do chłodzenia ogrzanego chłodziwa. Ta część znajduje się w pobliżu grzejnika w komorze silnika – wentylator elektryczny grzejnik pomaga schłodzić freonu. Po dostatecznym ochłodzeniu płynu chłodzącego, jest dostarczany w postaci ciekłej do odbiornika. Ten ostatni jest stosowany jako filtr. Oczyszcza i usuwa kondensatu z brudu i cząsteczki, które w wyniku zużycia. Płyn jest następnie kierowany do specjalnego termostatycznym zaworem rozprężnym.

To urządzenie jest właściwie automatyczne ssanie. Dostarcza kondensatu do parownika w stanie gazowym. Parownik, przez który zasadniczo lodowatego freonu stygnie i jest chłodzone w wystarczającym stopniu. A dzięki zimnej dmuchawy może spaść w kabinie. Dalej – kolejna runda i tak długo, jak kierowca nie wyłączyć system.

Jak jest diagnoza klimatyzatora

Przed szukać problemu w jelitach urządzenia, spróbuj jak można dokładnie sprawdzić stan elementów zewnętrznych. Należy to zrobić, aby wykryć ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Jeśli nie znaleźliśmy niczego, że jest zbyt wcześnie, aby cieszyć. Popularne niepowodzenie – to przeciekał. Trzeba ją znaleźć.

Jak wykryć przeciek w klimatyzatorze

Kilka lat temu diagnostyka taka odżywka do przecieków przeprowadzone przy użyciu specjalnego mały palnik gazowy. Tu chodzi o to, że freon ma szczególną właściwość. Gdy zostanie wykryty płomień zmienia kolor na zielony.

Należy stwierdzić, że metoda jest nie tylko skuteczne, ale również bardzo niebezpieczne. Kiedy ta substancja jest spalony, to wydany bardzo niebezpieczną trucizną – fosgen.

uzbrajanie

Dziś, wykrywanie nieszczelności przeprowadzono w dwóch wariantach. Na przykład, istnieją specjalne urządzenia elektroniczne – Finders przecieki. Można również skorzystać z ultrafioletowym.

Leak Detector – to specjalne urządzenie, które odbiera się w pary freonu powietrze. Czułość tego urządzenia jest wystarczająca do wykrycia wycieków w ilości od 5 do 10 gramów na rok. Rynek oferuje wiele różnych modeli tych urządzeń. Większość z nich są bardzo proste pod względem funkcjonalności i nadają się do użytku domowego. Dzięki temu urządzeniu, diagnostyka samochodu z rękami odżywka staje się dużo łatwiejsze. Inne – bardziej inteligentne. Ale urządzenie nie ma żadnych gwarancji, że wyciek pojawi się natychmiast. To urządzenie może wykryć chmurę freon. To, że można myśleć o jednej rury i pozostałych przepływów. Szczególnie trudne diagnoza pokosu takiego powietrza, gdy rury są ułożone zasadniczo obok siebie. Tu może pomóc dużo doświadczenia takich badań. Można również skorzystać z metody wyłączenia – na przemian usunięte i sprawdzone wszystkie rurki.

moc promieniowania UV

Ale nawet z detektorami wycieku dziury nie zawsze są wykrywane. Bardzo często zdarza się, że freon maleje od kilku miesięcy, a tylko w pewnych ciśnieniach. Albo na przykład, miejsca, gdzie przecieki są bardzo powszechne, są bardzo blisko siebie. Urządzenie wykrywa bliskość gazu oraz konkretnej lokalizacji nie można znaleźć.

Następnie konieczne jest, aby skorzystać z możliwości oferowanych przez nas ultrafioletu. Taki samochód diagnostyka klimatyzator pomaga dokładniej wykrywać szkodliwe i nieuchwytny wyciek.

Istota tego sposobu jest zastosowanie barwnika. System powinien być całkowicie wypełnić, ale z freon i olej uzupełniany i specjalną substancją, która daje jasną poświatę w ultrafiolecie. W systemie barwnik nie wpłynie, nie ma się czego obawiać. Większość producentów składa się w ich systemach barwnika nadal w produkcji. Ważne jest, aby przeprowadzić pełną tankowanie. Pragnienie, aby zaoszczędzić pieniądze nie powinny być tutaj, w przeciwnym razie cały pojazd diagnostyka klimatyzator ręce traci swój sens. Istnieje również ryzyko przedwczesnej „śmierci” urządzenia.

Po zatankowaniu, można jeździć, użyj klimat na pełnych obrotach. Kiedy czujesz, że jednostka była najgorsza praca, to trzeba postawić samochód w garażu i oświecić wszystkie rurki i autostrad specjalną lampę. Aby uzyskać dokładne wyniki, wskazane jest, aby pracować w ciemnych pomieszczeniach. Te miejsca, co oznacza, freon, można łatwo zobaczyć. Będą świecić jadowitego żółte smugi lub mgławice.

Plusy i minusy

Ale dla wszystkich jego zalet, ta metoda ma swoje wady. Tak więc, nie wszystkie telefony mogą być postrzegane – taką diagnozę odżywka wymaga demontażu niektórych elementów lub części systemu. Wśród najbardziej trudnodostępnych miejsc – parownik, który jest ukryty w desce rozdzielczej. Więc nie trzeba rozbierać pół samochodu, można zdiagnozować rurę drenażową. Jeśli nie opuścić, a następnie spróbuj użyć detektora.

Jeśli system pojazd jest zdemontowana i demontowane, i to było wypełnione barwnikiem, istnieje ryzyko, że diagnoza klimatyzacji pojazdu nie będą dokładne.

Zdarza się nawet tak, że po raz pierwszy można i nie patrzeć na wszystko. Elektronika nie widzę niczego, barwnik nie jest widoczny oko, a czynnik chłodniczy przepływa gdzieś. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości w tym względzie, to lepiej zastosować dwie metody w procedurach diagnostycznych.

testujemy sprężarkę

Diagnostyka obejmuje również pojazd klimatyzatora przez sprężarkę. Badanie to, aby dowiedzieć się, jak maszyna działa sprawnie. Winą tego urządzenia może być określona przez dźwięk – gdy działa ona nienaturalnie spokojny.

Jest jeszcze inna wersja testów sprężarki. Uruchomić klimatyzator, a następnie, gdy sprężarka zaczyna pracować, być chwycił jedną ręką za pomocą metalowych części do powrotu. Dla efektu, należy trzymać urządzenie jako całość powinna ręką. Po kilku sekundach ręka poczuje rurę zaczyna dosłownie zamrażać. Wszystko jest dobrze – jest, jeśli czujesz się tak, jakby podniósł sopel. Idealna praca – czy zimno będzie zmniejszyć torbiel kości. Oto diagnoza sprężarki klimatyzacji nauczą się przełamać ten węzeł, lub pracy.

Ponadto konieczne jest również, aby zdiagnozować wszystkie komponenty elektryczne klimatyzacji w kabinie pasażerskiej. To jest inny złączki, czujniki, wentylatory.

Jak sprawdzić szczelność

Jest to prosta metoda, która ma sprawdzić, czy dużo z freonu w układzie. Aby to zrobić, wystarczy zajrzeć do tzw okna. Można go znaleźć w obszarze suszarki. To okno nie jest dostępny na wszystkich urządzeniach, ale jeśli nadal istnieje, można uzyskać wszystkie informacje na temat stanu. Jeśli czynnik chłodniczy jest zbielały i zawiera pęcherzyki, to wymaga dalszych, bardziej kompletną diagnostykę i napełnianie klimatyzacji. Jeśli czynnik chłodniczy jest w prawidłowym stanie, jest przezroczysty i ma gładką konsystencję.

Typowe wady klimatyzatorów samochodowych

Kompresor i rozprężanie – to nie wszystko, co może się zdarzyć z klimatyzacją w samochodzie. Wiele niepowodzeń można znaleźć na własną rękę.

Na przykład, między innymi rozwiązywanie problemów jest uważany za wystarczająco poważne uszkodzenie skraplacza lub chłodnicy. Jeśli on naprawdę nie działa, salon będą dostarczane gorące powietrze. Główne przyczyny tego nieszczęśliwego awarii – brud. Jest to konieczne, aby rozwiązać ten problem, w przeciwnym razie będziesz musiał stawić czoła poważne konsekwencje w przyszłości.

Parownik zbyt często kończy się niepowodzeniem. Dzieje się tak ze względu na fakt, że ta część jest narażona na korozję. Winy – wszystkie te same mułu, który zatyka rurki, przez które mogą być odprowadzane skroplin. Diagnoza usterki odżywka w tym przypadku opiera się na wyglądzie zapachu w kabinie, niskiej wydajności, wodę.

Ponadto, typowe błędy – problem z odbiornikiem i zaworem rozprężnym. Te awarie mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji. Staraj się zwracać większą uwagę do swojego samochodu. Wtedy nie zawiedzie Cię niepowodzenie, a jazda jest komfortowa i cool.