546 Shares 9677 views

Front wschodni. Rosja w I wojnie światowej

Co wiadomo o straszliwej katastrofie, która dotknęła wiele krajów, współczesnego człowieka? Zacznij rok – 1914. Pierwsza wojna światowa zakończyła się w 1918 roku Rosja uczestniczyła w niej, ale kraj nie stał się zwycięzcą. Zabił wielu ludzi. Ta wojna, radzieccy historycy nazwali imperialistyczna i niesprawiedliwy. Dlaczego tak? Ponieważ masakry doszło z powodu sprzeczności w krajach kapitalistycznych. Jakoś wychodził na pytanie, kto kogo zaatakował. Nie uważa szansę wygrać, aw Rosji byli, ze stu procentach. Wróg został zmuszony do kapitulacji, a bez udziału naszego kraju, nie mają środków, aby kontynuować walkę. Jeśli front wschodni nie okazała się być niemal całkowicie zniszczone przez rewolucyjnych wydarzeń i anty-wojennej propagandy, byłoby to zdarzyło. Jeśli …


niemiecki bojowość

Istnieje silny stereotyp zdyscyplinowanych Niemców, urodzonym żołnierzy, którzy są w stanie stworzyć silną i sprawnie funkcjonującą machinę wojenną. Jednak istnieją dobrze znane fakty, nie przemawia za tym pomysłem naturalnego niemieckiego militaryzmu.

Dwie wojny światowe miały miejsce w XX wieku. Obaj zaczęli przez Niemcy, a zarówno ona poniosła druzgocącą klęskę. Nie pomogło wrodzonej dyscypliny. Był bezsilny osławionej niemieckiej inżynierii. To pokazało brak kompetencji ze słynnych niemieckich generałów. Najbardziej punktualny w światowej żołnierzy poddali całe armie, prowadzone przez dowódców. Może to w szczególnych okolicznościach tych XX wieku, a wcześniej Nordic duch był silny i niezwyciężony? Nie, w XVIII i XIX wieku przez niemieckich żołnierzy też nie był w stanie pokryć się z laury niewiędnącego chwałę. Nie świecą …

Wydarzenia wojny światowej dzisiaj, pomimo oddalenia chronologicznym, są interesujące nie tylko ze względu na stulecie. Historia wydaje się powtarzać, jeśli nie dosłowne, ale pewne podobieństwo widać sporadycznie. Innym interesującym porównanie dwóch katastrof światowych, zwłaszcza w aspekcie udziału Rosji i ZSRR. Historycy i politycy byłaby nieszkodliwa dla odzwierciedlenia na lekcje z przeszłości, aby nie powtórzyć katastrofalne błędy.

Pomiędzy pierwszym a drugim, jak mówi przysłowie, pereryvchik … Dwadzieścia trzy lata – to całkiem sporo, okres ten nie mieszczą się w definicji pokolenia. Na nieco ponad dwie dekady, ludzie nie mogą w przeważającej części mają dzieci, wychowywać je i stworzyć warunki do kolejnej fazy wytwarzania reprodukcji, szacuje się, że ma 30 lat. Ale żyć aż do wieku poborowym człowiek ma czas.

Niż gotowy do walki

Broń wojny światowej był niedoskonały, ale 1914 już utworzone trzy główne rodzaje wojsk: wojska gruntów, marynarki i sił powietrznych. Samoloty i sterowce były następnie wykorzystywane do zwiadu lotniczego i bombardowania. Były okręty podwodne, powodując nieoczekiwane ciosy na okrętów wojennych i statków handlowych z głębi wód. miny morskie nabyte dość nowoczesny „rogaty” kształt. Oczywiście, pod wieloma względami różni się od nowszych i współczesnych konfliktów zbrojnych pierwszej wojny światowej. Zdjęcia zrobione na jej przód, to zaskakujące bogactwo kawalerii człowieka. Kawaleria była nadal główną siłą uderzający manewru, ale jego miejsce w teatrze wojny stopniowo wziął pojazdów opancerzonych i czołgów, początkowo ciężki i nieporęczny. Artylerii rozwinął się tak szybko, że wiele z jego próbek 10-tych służył przez dziesiątki lat. Broń palna stała Oceń Maxim karabinów maszynowych Colt i Hotchkiss mógł kosić piechoty wroga efektywne niż konwencjonalne bronią.

I, oczywiście, najstraszniejsze broń pierwszej wojny światowej – trujący gaz. Na swojej pierwszej linii aplikacja nawet nie odważył się Hitlera w kompletnym upadku Trzeciej Rzeszy.

Nie cały arsenał był w posiadaniu strony przeciwnej do wybuchu działań wojennych w 1914 roku, niektóre dostrojone i skonfigurować „po drodze”, ale sądząc po szybkości ponownych procesach groundwork istniał już na poziomie projektów i prototypów. Pęd do rewitalizacji przemysłu obronnego dał pierwszej wojny światowej. Tabela, która pokazuje wielkość produkcji i dostaw sprzętu wojskowego w Rosji cztery lata, pokazuje ogromny wzrost krajowego przemysłu:

karabiny maszynowe, tysiące. Armat i haubic, tysiące. Samoloty szt. Kasety wszystkich kalibrów, miliard. Skorupy wszystkich kalibrów milion. Karabin mln.
28 12 3500 13,5 67 3.3

Liczby te dzisiaj wydaje się być dość znaczna.

Może to był zły broń? Nie, to jest zupełnie zgodne z normami czasu, a niektóre próbki były całkiem nadaje się do stosowania w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Źle, jeśli rosyjscy żołnierze nosili? Żadna forma, a amunicja jest bardzo korzystne dla naszego klimatu, przynajmniej lepiej niż austriacki. O dostaw żywności jest również nic złego nikt nie pamiętał. Pierwsza wojna światowa, członkowie której doświadczyli pozbawienia we wszystkich krajach, nie spowodował kryzys żywnościowy w Rosji. Działał „zakaz”, a na to nikt nie protestował. To samo odnosi się do wsparcia technicznego. Modele broni, których produkcja nie została jeszcze opanowane przez firmy krajowe, armia rosyjska otrzymała od Wielkiej Brytanii i Francji. Samoloty „Farman” i „Nieuport” zostały zbudowane w naszych fabrykach wykorzystujących dokumentację pokrewnych oraz kompetentnych inżynierów i pracowników dosyć. Mit zacofanego „lapotnoy” Rosja, który zawalił się nagle w 1914 roku pierwszej wojny światowej, to jest czas, aby rozwiać.

wymówka

W 1914 roku, oczywiście, nie było telewizji, a zwłaszcza Internet, więc wojna informacje prowadzona tylko gazety, które są opóźnione o jeden dzień i zgłoszone 16 czerwca straszna wieść o zamordowaniu następcy tronu Austro-Węgier i jego żony. Nastąpił zbrodnia w serbskim mieście Sarajewo, to była okazja, na którym od pierwszej wojny światowej 1914-1918, który przyniósł kłopoty dla wielu ludzi. Rządy krajów dotkniętych wymaga dwóch warunków pokojowego rozwiązania incydentu: Dopuszczenie austriackiego zespołu policji w morderstwo i wprowadzenie wojsk. Serbowie zgadzają się na wspólnym dochodzeniu, ale sprzeciwiał się interwencji. Następnie Austro-Węgry wypowiedziały wojnę Serbii. W Rosji rozpoczął mobilizację, wraz z ostrzeżeniem o możliwości użycia siły w celu ochrony braterską prawosławnych ludzi. Niemcy, nie czekając na wybuch działań wojennych wojnę. Tym razem nie jest Serbia i Rosja.

Wymagania wstępne

I było nieuniknione I wojny światowej? Historia nie toleruje subjunctive nastrój, że było to, że nie zmienia się. Ale nadal, ludzie lubią fantazjować, a od czasu do czasu pojawiają się wersje tego, co by się stało, jeśli student Gavrila wziął i nieodebranych? Lub nawet strzelać nie nagle chwycił niechęć prawosławnych do zabijania?

Wokół wydaje się, że w tym przypadku może to być inny dzień lub rok, ale będzie miał pierwszą wojną światową. Jej członkowie byli w stanie permanentnej konkurencji na otwartych przestrzeniach na całym świecie. Niemcy chcieli kolonie i podzielić się nią z Afryki, Azji i innych terytoriów zamorskich ani Francja, ani Anglia nie były w pośpiechu. Rosja nie chce rozstać się z państw bałtyckich i Polska, w rzeczywistości, kraj zyskał takiego tempa gospodarczego, który jest rzutowany do 50. roku Bismarcka przeznaczeniem było stać się liderem regionalnym, a być może globalny. Nadchodzące wielka walka o „miejsce pod słońcem”.

Obliczenia niemieckiego sztabu generalnego

Front wschodni przez długi czas był głównym miejscem bitwy, ale w celu oceny potencjału militarnego Rosji, komenda austro-niemieckiego zajęło trochę czasu. Jak Hitler 23 lat później, von Moltke, dowódca austrowęgierskie-niemieckiego sztabu generalnego uważa, że zwycięstwo można osiągnąć szybkiego ataku, wolną rękę w walce z jednego przeciwnika. Przeważnie ignorując pozycyjną nadchodzącą bitwę, kierownictwo Triple Alliance nie brać pod uwagę ogromny potencjał ekonomiczny imperium rosyjskiego, jego niezależność jedzenie i ogromna siła robocza, tak frontach pierwszej wojny światowej były obsadzone nierównomiernie. Na wschodnim Austriacy wysyłane tylko dziesiątą część jego armii, wszystko inne było skoncentrowane na granicy Luksemburga i Belgii. Od 2 do 5 sierpnia, zaledwie trzy dni prawie bez walki, ujęte są dwa kraje i zaatakowały Francję. Przez 25 sierpnia, pokonując wroga na rzeki Marne, Austro-Węgrzy i Niemcy udał się do Paryża. Wydawało się, że zwycięstwo jest blisko. Ale …

Tymczasem w Rosji

Rosnące patriotyczne uczucia dzieje się w początkowej fazie każdej wojny. Po jego ogłoszeniu do ludzi zwykle myślą, że wojsko w dwóch kont złamie wroga. Jest to ułatwione przez propagandę wizualną w postaci plakatów, gazet, i dzisiaj, i bardziej efektywnego przekazu. Rosja nie jest ponownie załączony, a nie w czasie, ale cesarstwo austro-węgierskie w czasie to wystarczyło do opinii wielu historyków. Jednak nawet stan przedwojenny radzieckich sił zbrojnych w 1941 roku szacuje się w zasadzie o tym samym. W rezultacie jednak, okazało się w tych dwóch różnych nieprzygotowanie. Front wschodni nie awansowała głąb terytorium Rosji dalszego Karpat, co sugeruje, że nasze wojsko nie było tak źle uzbrojona i obsadzona. To samo odnosi się do spraw zaopatrzenia. Przemysł wojskowy szybko nabrała rozpędu produkowany wystarczającej broni i amunicji nie tylko do końca działań wojennych. Po zakończonym I wojny światowej (1914-1918), Rosja została wciągnięta w długiej bratobójczej rzezi, która trwała cztery lata. Przez cały ten czas, fabryki praktycznie nieaktywne i amunicji, rakiet, armaty, haubice, karabiny, karabiny maszynowe i amunicji z walczących stron ( „czerwony” i „białe”) nie jest przenoszone, wszystko to zostało zrobione z magazynów. kartki żywnościowe zostały wprowadzone później niż we Francji, Anglii, Niemiec i Austro-Węgier, a brak żywności nie było odczuwalne aż bolszewicy doszli do władzy.

Walka z kraju o tak rozległym terytorium i tak potężny potencjał przemysłowy i rolniczy jest praktycznie niemożliwe. Aby przeprowadzić szybki początek gwarantowanej wygranej w zakończeniu krajach sił Trójprzymierza było mało, a walka pozycyjna ścieranie może jedynie prowadzić do katastrofalnych rezultatów. przywództwo Kaisera nadzieję na upiornym możliwością usuwania Rosję z wojny poprzez stosowanie spektakularnych zmian ani żadnych innych metod pomysłowe.

Dalsze wydarzenia pierwszej wojny światowej pokazały, że plany te są częściowo udało się zrealizować, jednak zwycięstwo Austro-Węgier, nie udało.

W początkowej fazie

Rosja zawsze starała się ratować swoich sojuszników w trudnych chwilach dla nich. To nie był wyjątkiem i pierwszej wojnie światowej. Historia początku aktywnych działań rosyjskiej armii cesarskiej jest pełna dramatyzmu. Po klęsce nad Marną pochopnie planowania operacji frontowych przeprowadzono w sierpniu 1914 roku, który może być przygotowany i lepiej. Dwa wojska (pod dowództwem generałów Samsonov AV i PK Rennenkampf) rzucili się do ataku na Prusy Wschodnie i pokonali austriacką 8th Army M. Pritvits. Niemiecki Kaiser był przygnębiony zmiany, ale mimo to przyjął prawdziwe z punktu widzenia rozwiązania dowódcy. On zawieszony zaliczki na Paryż i wysłał dużych sił na wschodzie. Wahadło uderza w drugą stronę, rosyjski dowództwo popełnił strategiczny błąd. Armia uderza na rozbieżnych kierunkach do Berlina i Królewca. Ta dwoistość przedłużony front wschodni, co doprowadziło do spadku stężenia operacji, niż nie nie skorzystać z niemieckiego sztabu generalnego. Wojska rosyjskie ciężkie uszkodzenie zostało zrobione, a następnie wydawał się myśleć o początku i nie było nic. Akcje nabyte charakter pozycyjny, który, ogólnie rzecz biorąc, było to w ręce aliantów. wojska austriackie były spętane, pozbawiony pole manewru, a czas działa przeciwko nim.

strata

Frontach pierwszej wojny światowej były bez precedensu w historii długości. Rosja musiała stoczyć wojnę z Turcją, a przyłączył Trójprzymierza Bułgaria. 38 kraje biorące udział w krwawym konflikcie rozgorzał lejek. strona Ententa wziął Egipt i nawet niedawno rosyjski wróg – Japonia. Włochy nie wykazują przywiązanie do zasad, preferowanie interesów narodowych pokrewnych obowiązek. Po rozpoczęciu wojny z boku Trójprzymierza, to w jego trakcie zmienił bagnety kierunku ich żołnierzy.

Stają się stronami wojennych i innych krajach. I wojny światowej, jego czterech lat wystarczyło, by sparaliżować dwadzieścia milionów i zabić dziesięć milionów ludzi. Jest to konieczne, aby zatrzymać nacisk na stosunek strat wojsk państw wojujących. Charakterystyczne jest, kiedy to dość duża liczba martwych żołnierzy (Rosja nie liczy się prawie 1,7 mln. Żołnierzy), wskaźnik ten jest niższy niż w krajach Trójprzymierza. Kto ma najwięcej ofiar przyniosła pierwsza wojna światowa? Straty ludzkie Tabela wygląda następująco:

kraj Liczba zgonów tysiące. Liczbę rannych, tysiące.
rosyjskiego imperium 1670 3750
Niemcy 2037 4216
Austro-Węgry 1496 2220
zjednoczone Królestwo 703 1663
Francja 1294 2800

Armia rosyjska, mimo niepowodzeń polecenia (one zawsze były i będą w każdym wojujący), wykazał dość wysoką sprawność. Nie pozwalają na przenikanie żołnierzy wroga w głąb jego terytorium, a w wielu przypadkach pokonać wroga nie jest liczba i umiejętności. A jednak, dla tych wszystkich latach pierwszej wojny światowej, a nie jednym przypadku przejścia wojsk rosyjskich na wroga, nie wspominając o nabycie uciekinierzy pułków, dywizji i armii. To po prostu nie może być. Szlachetność i wielkoduszność wobec jeńców wojennych zostały opracowane w większości przypadków wszystkie strony do tego zbrojnego konfliktu międzynarodowego.

Pozycyjny i gotowość do ofensywy

Front wschodni, jak i na Zachodzie, ustabilizowała się po 1915 roku. Oddziały zajęły pozycje i byli zaangażowani w ich wzmocnienie, kopanie rowów i ufortyfikowany budynek. Czas podejmowane są próby przebić, ale nie potężne zapory lub użycie czołgów, a nawet trujący chlor nie pomaga odnieść sukces i wejść do sali operacyjnej. Udało mi się to zrobić tylko raz we wszystkich latach pierwszej wojny światowej. Autor tego zwycięstwa był generał Brusilov, który wiosną i wczesnym latem 1916 zaplanowane i doskonale zrealizowany przełomową warstwowe obrony wojsk austro-niemieckich w południowo-zachodnim froncie. Sukces przyczynił się do niskiego morale wroga, dobrego zarządzania i skutecznej koncentracji wojsk rosyjskich. Nieścisłości były również, w szczególności, niewystarczających rezerw, co uniemożliwiło wykorzystanie wyników działania strategicznego w całości.

Kolejność działań wojennych 1914-1918

Każdego roku, straszna wojna charakteryzował pewnego charakteru sytuacji strategicznej. W 1914 roku nie było jednoznacznej działania relacji rosyjskiej armii i sił zbrojnych Ententy. Przekierowywanie część sił niemieckich i austriackich przeprowadził udany atak na Galicji.

1915 stał pozycyjny, ale niektóre inicjatywy Niemców nadal wykazały, że były one w stanie zawładnąć Polską, część Zachodniej Ukrainie, w krajach bałtyckich i na Białorusi.

W 1916 roku doszło do delikatnej równowagi, która charakteryzuje końcowych etapów całej pierwszej wojny światowej. Głównym kierunkiem ataku wojsk niemieckich były we Francji, w rejonie Verdun. Ofensywa Brusiłowa ponownie naruszył plany kraju Trójprzymierza, musieli szybko przenieść wojska na wschodzie, aby uniknąć katastrofy wojskowego.

W 1917 roku Rosja wycofała się z wojny, zawierania później (1918) z Niemiec i Austro-Węgier oddzielnym pokoju.

Koniec?

Wszystkie awarie i katastrofy kiedyś zakończyć. I zakończył pierwszą wojną światową. 1918 był rokiem, kiedy pistolety zamilkł. Oświeceniowy Węgier zwinięta. Zwycięzcy obchodzony, oni starali się wykorzystać tę sytuację w celu zrekompensowania poniesionych kosztów materiałowych w toku działań wojennych, by ukarać Niemcy, nałożyć na nią odszkodowanie, do załącznika część jego terytorium. Rosja w tym procesie nie uczestniczyły. Rewolucja lutowa 1917 roku, a następnie Rewolucja Październikowa zdemoralizowane wojska, osłabiły gospodarkę, a względy polityczne skłoniły kierownictwo bolszewickiej porzucić pewne regiony imperium rosyjskiego na rzecz innych państw lub dając im suwerenność. Pierwsza wojna światowa, której uczestnicy podpisali porozumienie pokojowe, a po jego zakończeniu w lewo wiele nierozwiązanych problemów. Niemcy, główny wróg Ententy, został pokonany, upokorzony i okradziony, ale poczucie krzywdy i urazy pozostał z narodu niemieckiego. Po dziesięciu i pół roku znaleźć lidera, który udało się skorzystać z tych emocji, sprężone jak sprężyna. Umowa Versailles został odwołany i nie było na długo przed momentem, gdy Francuzi musieli oddać prowadzenie w tym samym miejscu, gdzie ukończył pierwszej wojny światowej. Zdjęcia samochodów kolejowe z Kempen, który został podpisany w 1918 roku do niesławnej niemieckiej świata ominie wszystkie gazety świata.

Ale to już inna historia …