295 Shares 6664 views

Projekt i układ domu 6×9

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii budowy drewna mamy możliwość realizacji każdego, nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Do tej pory, lider wśród wszystkich istniejących budynków jednopiętrowych dziennika pozostaje dom 6×9 z poddaszem. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się o najważniejszych zalet i cech tych budynków.

dom dyspozycja 6×9

Co do zasady, głównym obszarem budynku znajduje się pokój dzienny. Pożądane jest, aby była ona przestronna. Dlatego może być zabrany przez co najmniej 20 kwadratów. Po obu stronach salonu mogą być wyposażone w takie udogodnienia jak kuchnia i łazienka. Miejsce w sypialni jest zwykle izolowane na strychu.

Ten skromny układ domu 6×9 pozwala nie tylko na najbardziej efektywne wykorzystanie stosunkowo niewielkiej przestrzeni życiowej, ale również zaoszczędzić pieniądze na budowę.

Materiały użyte do budowy takiego budynku

Po zatwierdził układ 6×9 domu, nadszedł czas, aby pomyśleć o materiałach budowlanych. Do ścian zaleca się użycie standardowego profilowany pasek, który można kupić w każdym hipermarketach budowlanych. Do produkcji przegród na pierwszym piętrze i poddaszu jest najlepsze dopasowanie i materiały wiązki szkielet-shield. Drewniany strop można dalej zakończeniu suchej zabudowy. 6×9 Dom podłoga ma stosunkowo małą powierzchnię, więc wiele osób dokończyć budowę dodatkowej podłogi rozszerzenie przestrzeni życiowej.

Konstrukcja na poddaszu

Nawet na wczesnym etapie, gdy Układ domu jest aktywnie dyskutowane 6×9, należy wziąć pod uwagę, ile miejsca będzie zlokalizowany na drugim piętrze. Jeżeli poddasze jest tylko dwa pokoje, to tutaj jest to możliwe, aby wyposażyć małą halę o powierzchni nie większej niż czterech kwadratów. Następnie będzie można zorganizować tabele ze świeżych kwiatów. Ze względu na ograniczoną oświetlenia naturalnego w holu i innych obszarach poddaszu koniecznie trzeba umieścić kilka źródeł światła sztucznego.

Na wniosek właścicieli w pokojach mogą być wyposażone w sypialni, pokoju zabaw, sala bilardowa, siłownia lub ogrodu zimowego. To wszystko zależy wyłącznie od potrzeb i preferencji właścicieli przyszłego domu. Pożądane jest, aby powierzchnia sypialni nie przekracza 16 metrów kwadratowych.

Skromna wielkość pozwolenia na budowę zorganizować to wszystko się dwie sypialnie. W związku z tym, ten dom jest przeznaczony do stałego zamieszkania rodziny, składający się z nie więcej niż pięciu osób.

Korzyści Dom 6×9

Popularność takich budynków ze względu na fakt, że ich układ bez problemu mogą zostać poddane korekcie do wymagań konkretnych ludzi. Korzystanie przyjazny dla środowiska drewno falistej pomaga tworzyć korzystny mikroklimat w pomieszczeniach. Ze względu na dość dobrych najemców naturalny izolacyjnych jest to świetna okazja, aby znacznie zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem domu. Budynek jest charakteryzuje się stosunkowo małą masę, a zatem nie wymaga konstrukcji wzmocnionej fundamencie. Łatwa instalacja pozwala nie tylko zmniejszyć czas prac budowlanych, ale także w celu zminimalizowania kosztów pracy.

Co wpływa na koszt projektu?

Zrozumiałe jest, że całkowity koszt budowy jest utworzona z szeregu ważnych czynników. W procesie obliczeń należy wziąć pod uwagę obecność (brak) gotowego piwnicy, rodzaj i ilość materiałów eksploatacyjnych, o łącznej powierzchni przyszłego budynku i poziom złożoności projektu.

W ogóle, 6×9 drewniany dom z poddaszem, zbudowany z drewna falistej, można uznać za bardzo korzystny wariant budżet kraju buduje pięcioosobowej rodziny.