231 Shares 2925 views

Przegląd pojazd "Mercedes 600 C", (S 600) specyfikacji, opis oceny

„Mercedes S 600” na 140-metrowym ciała – legenda, że idzie się przez siedem lat – od 1991 do 1998 roku. Samochód zastąpiono Mercedes, wykonany w korpusie 126-M. Ta maszyna do czasu po prostu nieaktualne. Ponieważ „setna sześć” przyszedł na świat, który niemal natychmiast stał się synonimem „spójność”, „sukces” i „dobrego smaku”.


Krótko o modelu

Więc, co jest pierwszą rzeczą, jaką można powiedzieć o 600? To samochód, który w tym czasie stworzył furię. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, ma przyjemność krytyków i potencjalnych nabywców aerodynamicznego ciała, podwójnie oszklone okna, drzwi samozamykające się i bagażnik. Plus wszystko wewnątrz zainstalowano klimatyzację, który funkcjonował nawet po zakończeniu eksploatacji bloku energetycznego. I ten samochód został spływu antena odbiera gdy kierowca odwraca się.

Początkowo model był oferowany z czterema silnikami i dwoma zasadami. Właśnie skończył osiem różnych opcji. Najbardziej atrakcyjny dla kierowców się w kształcie litery V jednostka napędowa 12 M120E60 cylindrów. We wszystkich latach od wydania wyszedł 16 modeli z różnych 8- i 6-cylindrowych silników. A to dopiero wersja benzynowa. Ale również produkuje olej napędowy. Na ogół, wybór wśród kierowców w latach dziewięćdziesiątych była dość duża w tym zakresie.

popularny model

Najbardziej rozbudowana wersja modelu jest 140-tego organizmu, zwany C 600 L. różni się wydajne techniczne, które dziś wprawiają. Urządzenie jest montowane pod maską tej wersji może produkować 394 KM. Maksymalna prędkość 250 km na godzinę. Zastrzegany paliwa – 13,7 litrów na 100 km (łącznie), lecz z „wiek” oczywiście zwiększa. W rzeczywistości, że samochód zużywa więcej niż 20 litrów na 100 kilometrów „miejskich”. I do 100 km / h ten samochód przyspiesza w 6,6 sekundy. W ogóle – jest nierealne silny, szybki i dynamiczny pojazd do lat dziewięćdziesiątych.

Ten 600-th „Merce” nadal może pochwalić się 4-band „Automatic”, wspomaganie kierownicy, niezależne zawieszenie wielowahaczowe (zarówno przód i tył), wentylowane hamulce tarczowe, ESP, ABS, ASR i wiele innych dodatków. Ten samochód jest wszystko, co może być konieczne. Nic dziwnego, że stał się tak popularny i tak pozostaje do dziś.

Wersja budżet

600 – samochód nie jest tanie. Jeśli nawet teraz może kosztować co najmniej pół miliona (w doskonałym stanie iw przyzwoitej zestawie), to może sobie pozwolić tylko bogaci ludzie. Jeszcze rok po przedstawieniu wersji budżetu świata maszynowego 600 zostały przyznane.

Pierwszy stały się znane jako 300SE 2.8. Chełpiący silnik 2,8 litra i ręczne przenoszenie. Druga wersja 3,5 litra Turbo 6 cylinder został zainstalowany. To prawda, że modele diesel S-Class (jak już od dawna tradycja) zostały opracowane w celu następnie wysłany do Ameryki Północnej na eksport. Warunek ten może wyjaśnić wiele dziwnych cech takich maszyn. Na przykład, instalowany jako wyposażenie standardowe automatyczną skrzynią biegów (wszyscy wiemy, że w dzisiejszej Ameryce, ogromna liczba ludzi przeprowadzce do automatycznej skrzyni biegów, tak że wtedy chodziło o to samo). I pierwszy model diesel „600-cie” rzeczywiście wysłany do Stanów Zjednoczonych. Ale potem zdecydowano, że maszyna była zbyt udany, aby pozbawić ją Europejczyków. I zaczął nabywać głównie dla taksówek.

Zmiany w 1994 r

„Mercedes” S 600 W 140, których cechy, które zostały omówione powyżej, w pierwszych trzech lat udało się wyciąć serca tysięcy kierowców. A samochód dostał bardzo wysokie noty. Recenzje modelu „Mercedes S 600” zainspirowały producentów i programistów do restyling.

Zdecydowano się wymienić kierunkowskazy na szkło przezroczyste (poprzednio były pomarańczowe, i wydawało się wiele nie harmonijny). Za położyć nowe światła. Również zmniejszona samochodu prześwit. Plus plastikowy zderzak z matowej powierzchni zaczął malować w kolorze ciała.

W odniesieniu do sprzętu, samochód otrzymał ulepszoną elektronikę i nowe wnętrze. Wewnątrz był bardziej stylowy i elegancki. I nie była nowa krata. Na ogół, ukazał znaczne „odświeżana” i aktualizowany „Mercedes C 600”. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jej przez twórców, fani od razu zauważył Mercedes-Benz.

aktualizacje techniczne

W uzupełnieniu do restyling zewnętrznego nowej wersji są różne, nawet niektórzy Jakie cechy techniczne. Twórcy pracowali dobrze na silnikach. W szczególności, V12 i V8. Na silniku M119 powodu ulepszeń, nowy wał korbowy, również został zoptymalizowany zaworów sterujących. Jednak okazało się, lekkie tłoki. Dla każdego cylindra – indywidualne cewki. On również, podobnie jak M120, był zoptymalizowany sterownik silnika.

Kierując zaktualizowanych jednostek stają się bardziej zwarta i lekka skrzynia automatyczna. Jest również wyposażony w elektroniczną jednostkę sterującą, a nawet wszedł piąty prędkość – zwiększona. Ona z kolei była w mechanizmie blokady konwertera momentu obrotowego. Dzięki dla wszystkich tych zmian, maszyna nie tylko stać się bardziej „posłuszny”, dynamiczny i technicznie doskonała. Jednak zużycie paliwa jest znacznie zmniejszona. Był niższy aż o 7 procent, co jest przyzwoity występ. Uwalnianie substancji trujących i na wszystkich sprowadzić do minimum – poziom spadł o 40 procent (!). W tym przypadku, każde pogorszenie względem dynamiki zaobserwowano.

Ostatnie zmiany

W 1996 roku samochód był ostatnio zmodernizowane. Szuflada „antena” postanowił usunąć – zamiast mieli parking system radarowy, który dziś jest znany jako czujniki parkowania. Innym zainstalowany odbiornik GPS. Model diesel zastąpiony i nie inny. Nowością pojawił 3 litrów turbosprężarka o zmniejszonej objętości roboczej, ale z turbosprężarką (które, co więcej, charakteryzują się chłodzenie pośrednie).

„Six” był czymś wyjątkowym – to coś więcej niż maszyna. Przyniosła wiele wszystkie nowe nie tylko dla marki Stuttgart, ale także dla całego świata motoryzacyjnego jako całości. Model ten był jednym z niewielu w czasie, w którym stosowane przeszklenia. Jest również mało prawdopodobne, aby udało się znaleźć nawet jednego takiego urządzenia, z którego szkło podczas wynurzania natychmiast zatrzymany, gdy tylko zapobiega dowolny obiekt obcy (rękę, na przykład). A jednak, „setna sześć” – to salon układ elektryczny Lusterko użyto pierwsza maszyna w Europie.

wersje specjalne

Oprócz tradycyjnych modeli zostały zwolnione inne wersje specjalne. Na przykład, w 1992 roku, widziałem lekki samochód pancerny. Ona stała się znana jako Sonderschutz. Pancerne szyby, wbudowany piekarnik, specjalne opony, materiały o wysokiej wytrzymałości … To wszystko jest w znacznym stopniu wpływać na bezpieczeństwo samochodu. Tak, a jej waga wzrosła – tylko jeden i pół tony.

Drugi specjalnej wersji – Mercedes-Benz S 600 długi. Dokładniej, limuzyny Pullman. Początkowo maszyna rozbudowa trwa firmę o nazwie Binz. Ale potem zajęło „Daimler”. „Sto lat czterdziestych ciąć, a następnie dodaje wstawić metr długości.

W 1995 roku, w sumie nie było mieszanina tych dwóch wersjach. Nazwano – Pullman-Sonderschutz. Oznacza to, że pancerna limuzyna. Te modyfikacje tworzone niezwykle długie, trudne i twarde. Praca była żmudna. Nie jest zaskakujące, że wszystkie zamówienia są przetwarzane w zależności od indywidualnej umowy z osobą, który chce nabyć specjalną wersję. I z tego powodu cena nie została ogłoszona. Dwa lata – to w przybliżeniu, ile czasu spędził na produkcji pancernej limuzyny.

I ostatni „specjalne” samochód – to … „papamobile”. Wersja Lando specjalnie dla Papieża.

Modern „600-cia”

Do tej pory, 600-ty „Mercedes” jest bardzo popularne. To nie tylko dla ciała 140 m oraz 222-M. Ta niesamowita maszyna! W podstawowej konfiguracji, jaką otrzymał 12 cylindra V podwójnymi 530 KM (!) Skokowa cylindra z sześciu litrów. Zgodnie z tradycją, wersja L jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów i tylnym napędem.

Maksymalna kwota, jaka może się rozwijać nowy produkt w 2015 roku, wynosi 250 km / h, a to jest elektronicznie ograniczona. Samochód przyspiesza do setki nieco ponad 4,5 sekundy. W cyklu mieszanym zużywa ona około 11,3 litra paliwa. Cena tego samochodu zaczyna się od 11 milionów rubli, tak, że może sobie pozwolić na solidną człowieka, z odpowiednim dochodów i zdolności do utrzymania tej maszyny.

Brabus

„Brabus” – jest jedną z najlepszych pracowni strojenia, które są zaangażowane w „Mercedes”. Tak więc, specjaliści Brabus po prostu nie mógł zignorować „w setną szóstka” w ciele 222-M. A ja się po prostu nierealne potężną maszyną. Po pierwsze, pojemność silnika to 900 KM (!). Maksymalna możliwa – 350 km na godzinę. Przyspieszenie zmniejszyła się do 3,7 sekundy (stając piętnaście sekund szybszy). pojemność silnika wzrosła o 253 cc

Ale cena jest odpowiednia. Aby kupić taką maszynę musiałaby wydać 390 tysięcy dolarów. W zamian ludzie dostaną wspaniały pojazd, który ucieleśnia wszystkie najnowsze technologie. Plus, samochód niesamowity design, optyka i wnętrze. Jeśli mówimy o doskonałości techniki motoryzacyjnej, W222 Brabus – to jest to.

"Mercedes" -limuzin S 600 W222

Zgodnie z przyjętą tradycją w grupie dziewięćdziesiątych postanowiliśmy opublikować kolejną wersję „długa”. Zauważono, a nowy produkt przekroczyła nawet Mercedes-Maybach S 600 z ich wymiarów. Jego długość wynosi 6,5 m bez milimetra! Rozstaw osi jest imponująca – 4,418 mm. Wysokości -. Prawie 1,6 m Więc mimo dynamiki zewnętrznych i wyrafinowania, w najbardziej przestronne. Ale pod maską – silnik V12 biturbo.

Co mogę powiedzieć na koniec? Fakt, że „Mercedes” – nie tylko samochód. Można powiedzieć, sposobem życia. Recenzje tych maszyn są bardzo pozytywne. W kategoriach technicznych, to nic narzekać. Jedynym minusem, który można zobaczyć na opinie właścicieli, to drogich rzeczy i do nich, czasami wysokie zużycie paliwa.