126 Shares 7502 views

Kijów, Bald Mountain: Historia i zdjęcia

Od czasów starożytnych, ludzie odkryli tzw miejsca władzy, przed którą czcili, obawiali się, ale wciąż odsunął. To ma miejsce, i chwalebny miasto Kijów. Bald Mountain przyciąga uwagę fanów tajemnicy, mistycyzmu, okultyzmu, a także prosty i przygód pragnie poczuć adrenalinę.

Przegląd

Bald Mountain (Kijów) jest historycznym miejscem sami w stolicy Ukrainy, otoczony legend i tajemnic. Jest on wymieniony w kronikach i eposów, ale popularna plotka doniósł do dnia dzisiejszego złego imienia. Wierzono, że to właśnie tutaj w sabatów flied czarownice i złe duchy są różne, więc w niektóre dni, aby przejść tutaj zwykłych ludzi nie jest zalecane.

I choć w Kijowie, istnieje kilka miejsc o tej nazwie, oficjalna zarezerwowana tylko dla jednej osoby. Ma rzadką roślinnością, co wyjaśnia nazwę miejsca. To wzgórze, położone w dzielnicy Vydubychi, w południowej części miasta, pomiędzy autostradą Metropolitan i Saperna Slobodka.

Dzisiaj, z gór, gdzie w drugiej połowie XIX wieku (1872/76 gg.) Fort został zbudowany Lysogorskaya New Pechersk twierdzy można zobaczyć piękną panoramę przemysłowej Kijów TPP w środku. Ludzie są przyciągane do pozostałości fortu – mury z cegły Poterna, przywrócone pogańskiego sanktuarium (powiedzmy, że działa). W czasach sowieckich tutaj oparte wojskowego radia Technika złożona i nadal tu Niemców w czasie okupacji.

Jak się tam dostać?

Zaintrygowany Bald Mountain (Kijów)? Jak dostać się do niego, powiemy. Po przybyciu do stolicy trzeba jechać metrem do stacji „Vydubychi”. Następnie spacer po autostradzie Metropolitan około stu metrów w kierunku Dniepru. Krótki spacer doprowadzi bezpośrednio do podnóża Łysej Górze, która jest niezbędna, aby wspiąć się na piechotę.

Jest jeszcze inny wariant sposób: przyjście na stacji metra „Lybidska”, trzeba iść do obszaru Moskwie i tam wziąć numer wózek autobusu 1. Nadaje się jak każdy inny transport publiczny kursującego wzdłuż alei Science bok Korchuvate pasa i zatrzymują się na ulicy Lysogorskaya. A potem – na piechotę przez zacienionych alejkach parku, w podziale na górze do 1500 rocznicy Kijowie.

twierdza na wzgórzu

Wszelkie wycieczka Bald mount (Kijów) zawiera kontrolnych pozostałości fortu. Chociaż według badaczy pozostawała na poziomie 80%. Został zbudowany w latach 1872-74. jako główny obronie wsi miasta. Fort, zbudowany przez E. I. Totlebena, miało chronić podejścia do strategicznych mostów w Kijowie i być samowystarczalna samo wzmocnienie. Po zakończeniu prac budowlanych twierdza została uzbrojona w karabiny i 178 z łatwością pomieści dwa tysięczny garnizon. Fort otoczony ziemnymi wałami, szczelinowe tunelami, które można zobaczyć dzisiaj na górze. Twierdza Plan ściśle poufne, a ujawnienie jego link lub zagrożonego karą śmierci. Sądzono niższych piętrach systemu zalane w przypadku wychwytywania jego wrogowie.

Jakie inne fakty mówią o tym miejscu miasta Kijowa? Bald Mountain, aw XX wieku to strategiczny obiekt. W czasie pokoju, nie przeprowadzono egzekucje przestępców (polityczny, karne). I pochowano je w prawo na górze, nie daleko od szubienicy. Mogiła rozstrzelanych mężczyzn, a dziś istnieje jednak wiele z nich wydobyty nieznany.

Ściany twierdzy na wzgórzu, pisane przez żołnierzy różnych czasach, był magazyn materiałów wybuchowych i broni, tajny radziecki wojskowy fabryki, podstawa niemieckich czołgów „Tiger”. To właśnie tutaj w 1941 roku, to wyczyn wykonane milicja, nie pozwalając Niemcom przełamać przekroczyć Dniepr. Po 1976 Łysej Górze (Kijów), której obraz można znaleźć w naszym artykule, przestał być zamknięty obszar. Tutaj rozbili park, który można znaleźć w Czerwonej okazów flory i fauny.

tajemniczy loch

Który fort miał lochy? Lysogorskaya nie jest wyjątkiem. Mówią, że pierwszy tunel pod ziemią jest wybrukowane starożytnych magików, którzy ukrywając przed światem chrześcijańskim. Wtedy ich praca była kontynuowana przez pustelników klasztoru Pechersk, które odbyło się na zboczach pasieki. Później władze miasta kupił teren na przyszłość twierdzy. Podczas budowy zbiorników wodnych zostały określone, studnie, system odwodnienia, przechowywanie i ogromne hale. Niestety, wejście do wewnątrz niemożliwe: wycofujące się Niemcy wysadzili swoją bazę i przelewa konkretnych wejść. Ale entuzjaści szuka okazji, aby wejść do budynku fortu poprzez studnie, tajnych drzwi kopalni.

mistyk Lysogorov

Gdzie jest Bald Mountain w Kijowie, czytelnik już wie. Teraz nadszedł czas, aby powiedzieć, jakie tajemnice kryje drugiego. Jak wynika z licznych badań historyków, archeologów i innych uczonych w starożytności nie było pogańskie ołtarze. Przodkowie wybrana? Wi „mocy”, miejsca elewacji, który oczyszczono metodą wysokociśnieniowej roślinności. Dlatego góra stała się znana jako łysy.

Ołtarze w mocy do osławionego Chrztu Rusi, gdy książę Władimir zamówionej zrzucić wszystkie bałwany i spalić, a bożka Peruna utopić w rzece. Ale ludzie pamiętali miejsce mocy i nadal tu modlić się do swoich bogów. Kościół ochrzcił nich czarownice, diabły, złe duchy inny, a ludzie, którzy nadal są tutaj – heretyków.

Ale dziś, Kijów, Bald Mountain przyciąga miłośników łamigłówek. Wielu ludzi, którzy odwiedzili tutaj, poczuć przepływ energii, moc, podniecenie. Ktoś czuje obecność istot nadprzyrodzonych, duchów, niespokojnych dusz, ponieważ istnieje ogromna liczba ludzi zginęło. Są też tacy goście, którzy są w strachu, chłodzenie, a także świadków, którzy widzieli na własne oczy, co zazwyczaj ukryte przed nimi.

pogańska świątynia

od tego czasu Kijów, Bald Mountain zmieniło się wiele. Ludzie zmieniają się w czasie, zmienił swój sposób życia, tradycji i religii. Po zatłoczonych ołtarzami, na którym wznosi się potężne bałwany bogów, był pusty, to była pustynia. Te miejsca są uniknąć, uważane za przekleństwo.

Jednak nowoczesne Ukraińców zaczęły się pojawiać coraz więcej uwagi do studium jego początków. Entuzjaści zaczęły poruszać się ożywić przynajmniej niektóre z zapomnianej kultury, zniszczony w czasie chrystianizacji Rusi. Dzisiaj na Łysej Górze można znaleźć stylizowane świątynię, w której, według wtajemniczonych, ceremonie nastąpić podczas wiosną i jesienią przesilenia i teraz. Czy to prawda czy fałsz, jest nadal nieznany. Ale słowiańskie entuzjaści kultury mieli okazję zwiedzić trzy drewniane idol, rzeźbione z drewna i stojących wokół. istnieje ogromny kamienny ołtarz przed nimi. Kolorowe i imponujące!

park miejski

Więc gdzie w Kijowie Łysej Górze i jak się tam dostać, to już wiem. Ale warto odwiedzić nie tylko nieformalny, czarne archeolodzy, mistycy, i tak dalej. D. Na zboczach pięknym parkiem, gdzie można spędzić czas w zimie i latem. Cieniste aleje (Lysogorov posadzone drzewa i krzewy) kiwać fajne podróżnych pieszych, rowerzystów. Chodzenie ATV docenią ekstremalne. Piękne i najdłuższy stok w zimie jest używany przez narciarzy, chociaż nie ma windy. Jest miejsce do wędrować i wspinaczy. W skrócie, słynny „miejsce mocy” dadzą wspaniały wypoczynek i pomogą przywrócić rezerw energetycznych.

Zamiast epilogu

Łysa Góra w stolicy Ukrainy – miejsce niezwykłe i niejednoznaczne. Ale to, co się z nim zobaczyć przynajmniej raz w życiu warto – to fakt. Dlatego, kiedy planujesz odwiedzić wspaniałą Kijów, i nie przegap tego legendarnego wzgórza.