494 Shares 6346 views

Co to jest renta socjalna?

Renta socjalna – jeden z rodzajów pomocy państwa. Takie płatności mogą kwalifikować się do tych obywateli, którzy z tego czy innego powodu nie byli w stanie nabyć prawo do emerytury, ale jednak trzeba bieżącego dochodu. Co to jest renta socjalna? Kto może ubiegać się o niego? Jak sprawić, by pomoc państwa? Wszystkie te kwestie są przedmiotem zainteresowania wielu.


Renta socjalna: trochę historii

W rzeczywistości, tego rodzaju płatności jest bardzo stara historia. Po pierwsze, renta socjalna uznano coś przywileju lub nagrody. Wiadomo jest, że zdemobilizowanych legionistów rzymskich były uprawnione do regularnych świadczeń – podkreśla ich znaczenie i wykazał wielkie usługi dla społeczeństwa tego kraju.

Ale z czasem, płatności rządowe zakupione społecznego. I po raz pierwszy renta została zatwierdzona przez ponad sto lat temu w Niemczech. W 1908 roku renta socjalna pojawił się w innych krajach, szczególnie w Australii i Wielkiej Brytanii. Rząd USA pierwszy wprowadzono prawo podobnego przepisu państwowego o latach 30-tych 20 wieku. W Rosji, w podeszłym wieku płatności pojawiły się dopiero w 1956 roku.

Kto może ubiegać się o renty socjalnej?

Oczywiście, nie każdy obywatel ma prawo do otrzymania takich płatności. Jak już wspomniano, renta socjalna jest do tych osób, które z tego czy innego powodu, nie może otrzymywać świadczenia pracy. Poniżej znajdują się kategorie osób, które mogą ubiegać się o rejestrację emerytury :

  • Na początek warto zauważyć, że pomoc państwa musi dostać dzieci niepełnosprawnych.
  • Ponadto, płatności mogą być kwalifikowane dorosłych, którzy są niepełnosprawni pierwszej, drugiej lub trzeciej grupy.
  • Mężczyźni, którzy osiągnęli wiek 65 lat i kobiet powyżej 60 lat.
  • Jest też coś takiego jak społecznej renty z tytułu utraty żywiciela. Oznacza to, że pomoc państwa jest podawać dzieciom w wieku poniżej 18 lat, które straciły jedno lub oboje rodziców. Ponadto, okres wypłaty może trwać do 23 lat w przypadku, gdy dziecko jest w stabilnym ustawicznego w każdej instytucji edukacyjnej.

Naturalnie, w celu otrzymania pomocy publicznej, należy podać usług socjalnych potrzebnych informacji.

Renta socjalna: jakie dokumenty są potrzebne do jego realizacji?

W celu zwrócenia pomocy społecznej, należy skontaktować się z lokalnym biurem ochrony socjalnej. Tam zostaniesz poinformowany o tym, co dokumenty są potrzebne do zastosowania. Wiążącym dokumentem jest paszport. Ponadto, należy dostarczyć zaświadczenie o rezydencji i składu rodziny.

Podczas składania dokumentów w związku z niepełnosprawnością, należy również dostarczyć zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia. Jeśli potrzebujesz renty socjalnej po stracie żywiciela rodziny, służby społeczne muszą również przedłożyć zaświadczenie o śmierci rodzica (rodziców lub opiekunów), w celu potwierdzenia tożsamości opiekuna prawnego (jeżeli dziecko ma mniej niż 18 lat). Jeśli dziecko jest na stacjonarnym szkoleniu, konieczne jest i potwierdzenie ze strony instytucji edukacyjnych.

Jeśli chodzi o wielkość pomocy publicznej, są ustalane indywidualnie w zależności od przyczyn i warunków pobytu. Ponadto uwzględnia się, a wartość minimum egzystencji. Zatem społeczna emerytura w Moskwie może być znacznie większa niż pomoc rządu w jakimkolwiek innym mieście.

Po złożeniu występuje kontroli, a dopiero potem pierwszy rozpocząć ładowanie.