380 Shares 7324 views

Wymioty u niemowląt – główne przyczyny

Dzisiaj patrzymy na głównych przyczyn wymiotów u dziecka. Aby rozpocząć, niech zdefiniowanie tego nieprzyjemnego zjawiska. Wymioty u niemowląt – fizjologiczny organizmu działanie BABY cofnięcie żywności i innych substancji o ruchu powrotnego (antistalsis). Należy pamiętać, że przejawem wymiotów u dzieci – jest to akt czysto reflex (nieświadome działanie), chociaż w niektórych przypadkach dzięki wysiłkiem dorosłych może spowodować żołądek podobnego ruchu.


Pierwszą i najbardziej powszechną przyczyną takiego zjawiska jak wymioty u noworodka są zaburzenia w układzie pokarmowym, jednak nie zawsze tak jest. Na przykład, noworodki często procesem niedomykalności upotreblonnoy żywności, które w żadnym wypadku nie jest to patologia żołądka. Ten objaw może być związany z nadmierną jedzenia, ale częściej jest to po prostu cecha fizjologiczna. Jeśli dziecko pluje się trochę, że nie jest to powód do interwencji medycznej.

Innym powodem, dla którego częstotliwość jest w drugim miejscu – choroby jelit lub reakcji alergicznej na pewne składniki żywności (mleka, pokarmów uzupełniających). Jeśli proces wymioty dziecku towarzyszy nietypowe wysypka, należy natychmiast skonsultować się z pediatrą, który wyznaczy dalsze leczenie mające na celu wyeliminowanie reakcje alergiczne.

Jeśli chodzi o infekcje żołądkowe, odpowiednie środki będą w pełni zależy od ciężkości stanu dziecka. Łatwym zakażenie braku gorączki proyavleniyv można uspokoić w domu (pod nadzorem lekarza).

Awaryjne pomoc medyczna jest wymagana, jeśli wymioty nie kończy cyklu, organizm jeszcze bardziej odwodnione, ogólny dziecka jest coraz gorzej, temperatura ciała wzrasta. Często z takimi problemami muszą być hospitalizowany dziecko. Wskazówka dla rodziców: nie wytrzymać takich środków, ponieważ w większości przypadków, aby nadrobić utracony płyn jest możliwe tylko poprzez bezpośrednią infuzję poprzez żyłę (kroplówki). W ten sam sposób wyeliminować zakażenia może być wylany i środki przeciwbakteryjne.

Nawiasem mówiąc, wymioty u noworodka i małego dziecka może wystąpić w normalnych SARS towarzyszy gorączka i ogólne zatrucie organizmu.

Innym częstym powodem wymiotów u noworodków może odźwiernika zwężenie, wynikające z defektu części żołądka (dokładniej, jego odźwiernikowej). W tym przypadku właściwe leczenie odbywa się tylko technikę chirurgiczną, która zależy od stopnia zaawansowania choroby. Ale nie należy mylić ze zwężeniem odźwiernika jest zewnętrznie bardzo podobne pilorospazme. Kiedy pilorospazme żadnego naruszenia drożności żywności.

Obfite wymioty u noworodka – „źródło” – może być związana z niedojrzałości, lub uszkodzenia CNS (ośrodkowy układ nerwowy), powstające w czasie ciąży i porodu nie powiodło się. Neurolog musi radzić sobie z tą plagą.

Powodować wymioty mogą stanowić choroby (zapalenie opon mózgowych), lub w wyniku urazu mózgu mózgu (wstrząs). W tym przypadku, wymioty nie przynosi pożądanego ulgę (dziecko nie uspokoić po ataku), ale tylko sprawia więcej bólu, ponieważ, po pierwsze, związane z zaburzeniami centrum wymioty.

Czasami jest wymioty u dzieci w wieku poniżej jednego roku, które różnią się dobrym zdrowiem i otrzymują dobre odżywianie. Dzieje się tak z powodu występowania ciał ketonowych, które działają bezpośrednio na mózg dziecka (atsetonemicheskaya wymiotami). Może to być objawem cukrzycy, ale często jak wymioty występuje z powodu nadmiernego spożycia tłuszczów, powodując trzustkę po prostu w stanie ich strawić.

I ostatni powód wymioty są zaburzenia neuro-psychiatrycznych, które często nie są tak łatwe w obsłudze i. Warunki występowania epizodów wymiotnych mogą być bardzo różne: najmłodszy jest spotkanie z nieznajomym, bez rodziców; starsze dzieci – tęsknota, niechęć do zrobienia czegokolwiek, strach. Aby pomóc w tej sytuacji są nazywane neurologii dziecięcej, a nie zaszkodzi będzie konsultacja z psychoterapeutą dziecięcej.

Wymioty u dziecka – ogromne objaw, że nie można ignorować – zawsze skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny i cel leczenia! Samoleczenie jest niebezpieczne i może prowadzić do tragicznych skutków.

Podczas nigdy (!) Wymioty Nie zostawić swoje dziecko, trzymać pionowo i wypłukać usta przegotowaną wodą.