740 Shares 2722 views

Jak zrobić prezentację w PowerPoint: główne etapy

Rozwój technologii komputerowych nieuchronnie dotknęła każdego z nas w mniejszym lub większym stopniu. Trudno jest sobie wyobrazić, że nawet piętnaście lat temu, dopiero się rozpoczął z telefonem komórkowym. A teraz jest prawie każdy pierwszy równiarka. To samo odnosi się do komputerów.


Zgodnie z przyjętymi standardami komputera i tablicy interaktywnej powinien być teraz obecny w każdej klasie. Jest bardzo ważne, aby zdolność nauczyciela do wykorzystania programów komputerowych. Ale, na przykład, nie każdy wie, jak zrobić prezentację dla klasy. I z powodu tej zdolności do pewnego stopnia na powodzenie procesu edukacyjnego.

Starsi ludzie mogą być nieufni wziąć ten fakt, ponieważ studiował bez takich nowoczesnych środków. Ale nasze dzieci są otoczone przez ogromną ilość informacji dostępnych dla nich z zewnątrz. I nowoczesne szkoły muszą dostosować się do takiego biegu rzeczy, aby nie poddać się postępu technicznego, aby przekazać uczniom niezbędną wiedzę i uczynić je możliwie jak dojechać do percepcji dziecka.

Wielu nauczycieli, spełniając potrzeby korzystania z komputera w klasie w klasie, że w obliczu tego samego problemu: nie wiedzą, jak zrobić prezentację. Jako nauczyciel, wiem z doświadczenia, jak również dzieci uczą się informacja, czy jest ona transportowana do nich za pośrednictwem ekranu. Więc postanowiłem powiedzieć o głównych etapach pracy w programie Microsoft Power Point, a także o jak zrobić prezentację na komputerze.

Pierwsze kroki

Na pulpicie kliknij menu Start – Wszystkie programy – Microsoft Office – Microsoft Office PowerPoint 2007. W tej aplikacji, będziemy wykorzystywać dwa główne zakładki: Home and Design. Więc jak zrobić dobrą prezentację na obecność wideo i przejścia – jest to trudne dla początkujących, będziemy tworzyć najłatwiej rozpocząć próby.

Zaczynamy od rejestracji prezentacji. Jesteśmy teraz w pustym białym działów ram slajdów i podtytuły. Musimy pięknie ozdobić go. Aby to zrobić należy nacisnąć zakładkę „Design”. Istnieją małe ikony, ten motyw w różnych kolorach, aby umieścić na nich litery A. Klikając na strzałkę w dół, ujrzymy kilka opcji jak zrobić prezentację może być bardziej jasny i atrakcyjny. Jeśli niektóre z nich, więc nie wszedł żaden, na dole znajduje się wiersz „Inne tematy”. Z upływem link można wybrać i pobrać do tematu komputerowego, które potrzebujesz. Będzie on wyświetlany na każdym szkiełku, którą tworzysz.

Zmiana koloru slajdów

Zakładka „Styl Tło” pomoże nam odnaleźć różnice w projektowaniu prezentacji już wybrany temat. Jest to konieczne, na przykład, aby zainstalować jaśniejszą lub kontrastujące paletę na slajdzie. Tak więc, korzystając z zakładki „kolor” wybrać odpowiednią opcję. Należy pamiętać, że w tym czasie może zmienić nie tylko kolor zjeżdżalni, ale jego czcionkę. Opcjonalnie, wybierz kolor, ustawienie go jako domyślny dla całej prezentacji. Najedź na próbkę można użyć, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać w temacie. Tutaj w zakładce „Czcionka” można wybrać czytelny styl pisania tekstu.

Utwórz nowy slajd

W menu głównym naciskamy zakładkę „Nowy slajd” i wybrać żądany układ. Na przykład ten układ „obiekt z podpisem”. W tytule, będziemy pisać motyw slajdów (nazwę), należy dodać następujące pola tekstowego. Należy pamiętać, że pola te mogą być wymieniane, stretch i termokurczliwe wielkości.

Teraz dodać zdjęcie lub zdjęcie. Duże okno między różnymi ikonami mieć obraz „Wstaw obraz z pliku”. Kliknięcie na niego, można uzyskać w menu komputera, z którego można wybrać odpowiedni obraz. Nie ma innej opcji, aby dodać obraz. Jeśli podoba Ci się obraz w Internecie, wystarczy skopiować go do prezentacji. Najpierw kliknij na obrazek prawym klawiszem myszy, wybierz „Kopiuj”, a następnie wkleić go do swojej prezentacji. Jeśli obraz jest zbyt duży, używając kwadraty pojawiają się wokół rysunku, można zmieniać pozycję, odjąć go do żądanego formatu.

Koniec pracy

W ten sposób, poprzez stworzenie niezbędnej liczby slajdów, zapisać prezentację na komputerze użytkownika. Aby to zrobić, w lewym górnym rogu kliknij okrągły przycisk pakietu Office i wybierz „Zapisz jako”. Po tym można bezpiecznie wycofać się ze swojej pracy bez obawy o utratę utworzoną prezentację. Aby zobaczyć gotową pracę w trybie pełnego ekranu, należy użyć ikonę „likier szkło” na dole, i aby wyjść z tego trybu – klawisz Esc na klawiaturze.

To wszystko, to kamień milowy w programie Microsoft Office PowerPoint 2007, początkującego konieczne. Mam nadzieję, że teraz jest pytanie, jak zrobić prezentację na komputerze nie będzie już dla Ciebie problemem.