384 Shares 5400 views

"Flavamed" dla dzieci: instrukcja użycia leku

SARS przez długi czas zajmuje wiodące miejsce wśród chorób dziecięcych. Wpływają na narządy górnych i dolnych dróg oddechowych, powodując bolesne, odruchowe, w większości przypadków nieproduktywne (suche lub z niewystarczającą ilością plwociny, które mają być rozdzielone) kaszel. Do takich objawów często dochodzi do naruszenia wentylacji płucnej, co negatywnie wpływa na samopoczucie dziecka.

Odbicie kaszlu spełnia funkcję ochronną, dzięki której oskrzela i płuca są usuwane w trakcie zapalenia dróg oddechowych, a procesy rozluźniania śluzówki są zakłócone. Dlatego też bardzo ważne jest, aby prawidłowo przepisać i prowadzić leczenie przeciwkaszlowate. Terapia w tym przypadku powinna zapewniać skuteczne odzysk klucza śluzowego (transport wydzieliny oskrzelowej). Prawidłowo przeprowadzone leczenie z reguły zapobiega rozwojowi powikłań bakteryjnych i znacznie skraca czas trwania choroby.

W leczeniu ostrych zakażeń układu oddechowego dzieci okazało się, że lek "Flavamed for Children" jest bardzo skuteczny. Instrukcja wskazuje, że kompozycja tego leku zawiera ambroksol, dzięki czemu wykazuje doskonały wykrztuśny, mukolityczny, działający wydzielinę. Pod wpływem ambroksolu, plwocina jest skutecznie rozcieńczona, ponieważ produkcja ciekłego wydzielania przez gruczoły oskrzeli rośnie. Substancja ta zwiększa również aktywność rzęsek przyrządów, co uniemożliwia ich klejenie, co przyczynia się również do szybkiego i całkowitego odprowadzenia plwociny z oskrzeli.

Flavamed jest w postaci syropów i tabletek. Syropy są wytwarzane z zawartością chlorowodorku abroksolu w dawce 15 mg / 5 ml, a także 30 mg / 5 ml. Mają przyjemny malinowy smak.

"Flavamed dla dzieci". Instrukcje dotyczące stosowania syropu

"Flavamed" jest przeznaczony dla noworodków, dzieci poniżej 2 roku życia w syropie w połowie łyżki pomiarowej (2,5 ml roztworu) dwa razy na dobę (to jest 15 mg chlorowodorku ambroksolu na dobę).

Jeśli dziecko ma 2-5 lat – pół łyżki pomiarowej (2,5 ml roztworu) trzy razy na dobę, co stanowi łącznie 22,5 mg.

W wieku 6-12 lat jedna łyżka pomiarowa (5 ml roztworu) jest przepisywana 2-3 razy dziennie (30-40 mg chlorowodorku ambroksolu).

Jeśli dziecko ma ponad 12 lat, w pierwszych dniach choroby trzy razy dziennie (10 ml roztworu) zaleca się użycie flawonoidów do 1,5-2 miarki – to jest 90 mg chlorowodorku ambroksolu. Następnie, 2 łyżki pomiarowe dwa razy dziennie, to jest 60 mg chlorowodorku ambroksolu.

"Flavamed dla dzieci". Instrukcje dotyczące stosowania tabletek

Dzieciom w wieku powyżej 6 lat można przepisać Flavamed w tabletkach. Jedna tabletka zawiera 30 mg chlorowodorku ambroksolu. W takim przypadku dawka leku wynosi trzy razy na pół tabletki w pierwszych dniach choroby, a następnie pół tabletki dwa razy na dobę.

Jeśli dziecko ma ponad 12 lat, jedna tabletka jest zalecana trzy razy w pierwszych dniach choroby, a następnie pół tabletki dwa razy dziennie.

Lek jest przyjmowany po posiłku, dobrze pijąc wodą. Po aplikacji, działa po pięciu godzinach, zachowuje swoje właściwości przez ponad sześć godzin. Ciało jest wydalane po około 22 godzinach.

Po nominacji narkotyku "Flavamed for Children" opinie rodziców o jego działaniach są przeważnie pozytywne.

Badania kliniczne nad wpływem leków na dzieci z ARI wykazują szybką pozytywną dynamikę w zakresie odzyskiwania. Średnio leczenie "Flavamed dla dzieci" trwa 7-10 dni. Już drugiego dnia po złożeniu wniosku dzieci zauważają poprawę oddychania i ogólnego stanu, zwiększenie właściwości reologicznych plwociny, co przyczynia się do wydzielania kaszlu i wydzielania plwociny z oskrzeli.

Badania wykazały również dobrą tolerancję i bezpieczeństwo leku Flavamed dla dzieci, potwierdza to instrukcja stosowania. Brak efektów ubocznych umożliwia przepisanie leku nawet najmniejszym pacjentom.