630 Shares 5977 views

Czy próbowałeś pomarańczowy likier?

Jeśli nigdy nie próbowałem tego wspaniałego napoju, straciłeś dużo. Najbardziej popularny likier pomarańczowy – Cointreau (Cointreau), ale nie zawdzięczam to do gustu, a koktajl B-52, gdzie jest jedną z części składowych. Chociaż prawdziwych koneserów drobnych duchów i może dużo powiedzieć o tym trunku.


Cointreau produkowany jest we Francji z najbardziej naturalnych produktów na zaawansowanego sprzętu i najbardziej zaawansowanych technologii. Dlatego, pomarańczowy likier receptura jest strzeżoną tajemnicą, będzie odwoływać nie tylko do prawdziwych koneserów napojów alkoholowych, ale także zwykłych obywateli. Połączenie słodkich i gorzkich pomarańczy z wystarczająco dużą liczbą spirytusu gronowego podwójnej destylacji daje szczególny i oryginalny smak. Czysta Quantro dostarczany z pokruszonym lodem lub ziaren kawy i ognia jako sambuca.

Inną 40% th francuskiego likieru pomarańczowego ma zupełnie inny smak. Grand Marnier (Grand Marnier) pogodzenie skate smak i dzikie zielone pomarańcze. Brandy alkohol daje opiera się nie tylko likieru specjalny smak, ale także maluje go w odcieniu bursztynu. Paszy czysty alkohol lód niedopuszczalne – pełnią smaku gamma transmitowane w postaci ciepła. Ale istnieją pewne różnice między koneserów trunków, jak każdy ma swoje własne wymagania smakowe. Na przykład, likier bananowy może doskonale zastąpić likier pomarańczowy, a koszt napoju alkoholu jest nawet trochę mniej. Ale jeśli chodzi o Gourmet Foods, jest absolutnie nie może być penny wise. Po tym wszystkim, to dlaczego tak wysoko cenione na całym świecie francuskie brandy i wina!

Przodek wszystkich likierów na bazie pomarańczy i winogron ducha – jest „Triple Sec» (Triple SEK), co oznacza «trzy na sucho». Został on stworzony, oczywiście, Francuz, Zhan Batist Combiers, którzy nie mieli pojęcia, że napój ten będzie tak popularny. Pochodne „Triple Sec” mają różną siłę, a wielu z nich zyskały znacznie większą popularność w dużej mierze ze względu na to. Ten suchy pomarańczowy likier Cointreau jest często stosowany zamiast, ale prawdziwi fani zawsze będą odróżniać różnicę między oryginałem i odpowiedników. Oczywiście, te likiery produkowane są w produkcji, gdzie wysoko wykwalifikowani specjaliści ściśle egzekwować technologię produkcji: kombinacja ważenia składników, temperatury i tak dalej. Tylko najbardziej doświadczeni specjaliści w tej branży mogą uzyskać dostęp do produkcji francuskiego likieru na bazie pomarańczy. Ale pomarańczowy likier można gotować w domu, trzeba tylko cierpliwości. Aby otrzymać 1,25 litra gotowego likieru potrzebie:

– 5 dużych kawałków pomarańczy;

– 0,7 litra wódki;

– 500 g cukru;

– jeden litr słoik z pokrywką;

– 1,5-litrowa butelka.

Pomarańcze należy dokładnie oczyścić i pokroić ze skórką. W tym przypadku, nie należy dotykać białego filmu, jak nadmierna ilość niego da przyszłego gorycz monopolowy. Z powodu tej właściwości można dostosować smak przyszłości napoju. Do cięcia obierania skórki doskonale nadaje. Peel krotnie w słoiku i wódki zatoki, czyste przez 5 dni w ciemnym i chłodnym miejscu, na przykład w lodówce. Obrane pomarańcze umieścić w szczelnie związany worka, a także przechowywać je w lodówce, a są one potrzebne ponownie po pięciu dniach. Pięć dni później, po szóste, skórka z bankami mogą być wyrzucone. Wycisnąć sok z pomarańczy, wody, zwiększając liczbę do 0,5 litra, dodać cukier i postawić na ogniu. Po rozpuszczeniu cukru, usunąć syrop z ogrzewania i chłodzenia. Likier pomarańczowy wymieszać z syropem, wlać do butelki i pozostawić w lodówce przez 2-3 dni. Schłodzony trunek będzie bardziej spektakularny, jeśli wlać zamrożone okulary lub okulary.