94 Shares 5824 views

Motocykl Tuning „Mińsk” – nowe możliwości dla lekkich motocykli

Motocykl „Mińsk” – legendarny produkt sowieckiej i postsowieckiej epoki, jednym z najbardziej popularnych pojazdów dwukołowych w szerokościach WNP. Ten lekki pojazd z silnikiem o pojemności 125 metrów sześciennych. Zobacz cieszył się dużą popularnością i został wydany w dość dużej ilości. Rynek wtórny jest dosłownie wypełniony propozycji dotyczących sprzedaży tego roweru. Jest prosty w konstrukcji i eksploatacji, skromny, rozsądnie tanie, przybysz będzie idealnie odpowiadał. Wszystkie te cechy przyciągają również indywidualistów i artystów, które czynią tuningu na rowerze „Mińsk” stał się bardzo popularny ze względu na jego względną prostotę i przyzwoity wynik. Ze względu na strojenie technicznej w czasach sowieckich, modele wzięli udział w zawodach sportowych, krzyż.

Dlaczego muszę strojenia

Znaczenie każdej strojenia jest przede wszystkim, aby ustawić pojazd zgodnie z ich potrzebami. Dotyczy to zarówno aspektów technicznych i wyglądu. Wewnętrzne (techniczne) strojenie motocykla wiąże zmusza silnik, zmieniać zawieszenie hamulce. Pojawienie udoskonalenie polega malowanie, polerowanie, chromowanie, Extra, w tym aerodynamicznych spódnice. Motocykl Tuning „Mińsk”, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne, nie tylko jest to możliwe, ale wręcz konieczne. Fakt, że uwolnienie tego inżynierów pojazdów prowadzone są głównie przez dostępność i prostota. A jednak, tak jakby wszystko może wydawać się, że potencjał „Mińsk” jest obecny, co oznacza, że jest wiele do poprawy.

Zmniejszenie strat na wlocie

Silnik jest głównym elementem każdego pojazdu. Motocykl mianowicie napędowy stanowi podstawę dla projektowania i kształtu ramy, cechy zawieszenia. Przyspieszenie silnika – główny motor strojenia działanie jako pakiet, a dla poszczególnych węzłów. Problem zmuszając – zwiększenie mocy silnika.

Jednym ze sposobów jest zmniejszenie strat na wlocie. Pierwszą przeszkodą jest filtr powietrza nawiewanego powietrza. Co do zasady, oryginalnego filtra powietrza na „Mińsk” papieru, mniej nylonu lub metalu. Zbędne, aby określić, że takie filtry wydajność jest niska.

Powszechne filtry powietrza na bazie gumy piankowej stosowanych w zagranicznych motocykli. Te elementy filtrujące mają minimalną wytrzymałość na wlocie, a posiadających dobre właściwości oczyszczania. W celu zmniejszenia drgań i hałasu przy wlocie powietrza pomiędzy gaźnikiem i zamontowanych odbiornikiem, – pojemnik (zwykle z tworzywa sztucznego), o objętości w przybliżeniu 10 razy większa cylindra.

Poprawa jakości mieszanki paliwowo-powietrznej

Tworzenie mieszanki paliwowo-powietrznej w pojeździe odbywa się gaźnika. Aby zmniejszyć straty w tym etapie, powierzchnię szlifowania i dysz dyfuzora. Takie strojenie motocykli „Mińsk” własnymi rękami można osiągnąć przez gęstą sztywną wątku i wklej „gojów”. Od średnicy dyfuzora określa ilość mieszanki paliwa do cylindra.

Znaczny wzrost maksymalnej prędkości można osiągnąć jedynie poprzez zastąpienie gaźnika. W 90-tych na „Mińsk” gaźników zainstalowana japońska firma „Mikuni” wyprodukowano w tym czasie w Indiach. Kiedy prawidłowo wyregulowane rower bardziej dynamiczny przyspieszone, miał wielką trakcję przy niskich prędkościach.

Kiedy gaźnik jest ustawienie parametrów opisanych w instrukcji musi być wyłącznie punktem wyjścia, a nie wartości referencyjne. Wszelkie gaźnik można regulować indywidualnie. Ważnym szczegółem jest doskonałe uszczelnienie powierzchni styku z: gaźnika i adaptera. Szczelność połączenia znacząco wpływa na żywotność silnika.

Zwiększenie objętości skokowej

Jednym z najczęstszych sposobów na zwiększenie pojemności silnika – zwiększenie głośności pracy. strojenie motocykla silnik „Mińsk” zapewnić otworów tuleje cylindrowe, ale nie więcej niż o drugim rozmiarze naprawy. Przekroczenie tej normy będzie nieuchronnie prowadzić do problemów z mocą, dobór wielkości pierścieni i tłoków. W efekcie końcowym nie uzasadnia koszt. Alternatywnie cylinder może być całkowicie zastąpiony w drugiej, większej objętości roboczej, lecz w tym przypadku kanały nieuniknione trudności przypadek oczyszczania, jednakże technika ta również nie powinno być uważane za optymalne.

Modyfikację standardowego siłownika

Najlepszym rozwiązaniem – strojenie motocykl „Mińsk 125” z zakończeniem standardowej butli. Przede wszystkim konieczne jest, aby wyeliminować ewentualne nastawienie odpowietrzające i obwodnicy okna. Ich prawidłowe położenie zależy od usunięcia mieszanki paliwa w silniku dwusuwowym, który bezpośrednio wpływa na dynamiki jazdy, skuteczność i prędkość graniczną. W tym celu, narzędzie mechaniczne lub ręczne usunięcie nadmiaru metalu z tulei wcześniej wyekstrahowanego z cylindra. Cała praca polega podnoszenia szyb 2 mm promień krzywizny otworu i zaokrąglanie ostrych krawędzi. Taka wewnętrzna motocykl strojenie „Mińsk” w stanie zwiększyć maksymalną liczbę obrotów 1000.

Konfigurowanie układu wydechowego

Znaczący wpływ na moc silnika skoku ma układu wydechowego spalin. Motocykl Tuning „Mińsk” nie przewiduje zakończenia układu wydechowego ze względu na nieodpowiednie. Najlepszym rozwiązaniem jest zastąpienie go całkowicie, można alternatywnie tworzyć własne tłumik do rodzaju rezonatora. Ponadto, układ wydechowy musi być regulowana, że kiedy właściwie wykonywane prace mogą dodać 10 do 15% pojemności.