759 Shares 1287 views

Rosyjski generał Kutepov Aleksandr Pawłowicz: A Biography, podawane w Białej Armii, pamięć

Słynny przywódca wojskowy Biali Aleksandra Pawłowicza Kutepov urodził się 28 września 1882 w Czerepowca w skromny i niepozorny prowincjonalnego urzędnika. Dzieciństwo i lata szkolne, chłopak poszedł na dalekiej północy Archangielska. Małe bogactwo rodzina uczy Alexander do skromnych Spartan Life – umiejętności, które będą przydatne do niego w trudnej służby.


wczesne lata

W 1902 roku, po ukończeniu gimnazjum Archangielsk przyszłości ogóle Kutepov wprowadzeniu się w Petersburgu, Vladimir szkoły wojskowej. doświadczenie pozwoliło liceum młody człowiek łatwo przezwyciężyć kurs teoretyczny. Był jednak słabość – wiertło. Kutepov obliczu problemów typowych dla wszystkich młodych ludzi zaangażowanych w szkołach wojskowych instytucji cywilnych. Ale pomimo trudności, aby spotkać się z nim na nowym etapie życia, Aleksander poradził sobie ze wszystkimi wyzwaniami. Pomógł mu zdecydowany upór i wytrwałość, które są już w dorosłym życiu są nie tylko uratował generale.

W 1904 roku Aleksandr Pawłowicz Kutepov ukończył studia i został podporucznikiem w 85. Pułku Piechoty z Wyborga. Kilka miesięcy później w tradycyjnej ceremonii Wielki Książę Konstanty dotarł do sierżantów głównych.

Na japońskiej wojny

Ledwie Alexander Kutepov być służąc jako wojny rosyjsko-japońskiej. Raz z przodu, od razu zapytał się z własnej inicjatywy na zwiad oddział. Wkrótce młody podoficer wyróżnił się podczas ataku na przyczółek Japończyków. Jego oddział nabył cenne trofea (karabin i karabinów maszynowych). Formalne szef pułku Wyborg był kuzynem cara rosyjskiego Kayzer Vilgelm. Został odznaczony Orderem Korony Kutepov niemieckiej. Zauważył, scout i natywną moc. Podczas okresu wojny rosyjsko-japońskiej Aleksandr Kutepov otrzymał Order św Stanisława 3. stopnia, 4-tego stopnia św Anny i św Vladimir 4-go stopnia.

Pod koniec krwawego konfliktu na Dalekim Wschodzie, umiejętne zwiadowca musiał zrobić szkolenie nowych rekrutów. Wracając do Rosji, po raz pierwszy zanurzył się rewolucyjnych wydarzeń (na tle niewydolności wojny z Japonią ogólnokrajowej rewolucji wybuchł w 1905 roku). Future ogóle Kutepov jechał w pociągu, gdy pociąg zatrzymał niezadowolonych strajkujących i ogłosił utworzenie własnego kraju. Wojsko nie był zaskoczony, i zebrał wsparcie lojalnych żołnierzy aresztowano komitet rewolucyjny, buntowali się na stacji kolejowej.

niespokojnych lat

Od początku pierwszej wojny światowej Aleksandr Kutepov prowadził 4 kompanii w pułku Preobrazhensky. 20 sierpnia 1914 walka na Vladislavovo zakończony nawinięte na niego. Wkrótce oficer odzyskane i wziął udział w kilku udanych operacji przeciwko Niemcom. W przeddzień rewolucji, stał się pułkownik.

W lutym 1917, Kutepov był długo oczekiwany urlop i przyjechał do Piotrogrodu. Warto zauważyć, że był jedynym oficerem swojej rangi (pułkownik), próbował zatrzymać naturalną powstanie metropolitalnych, który zakończył się abdykacji króla. Jednak grupa, której udało się zebrać Kutepov, był zbyt mały na tle obywateli niezadowoleni piotrogrodzkich mas.

Znowu na froncie

Po rewolucji lutowej, oficer powrócił do czynnej służby. W kwietniu prowadził ratownicy pułku. Do tego czasu formacja była niemal jedynym zbrojny związek z przodu. Pozostała część rozkłada się pod działaniem anty-wojennych i rewolucyjnej agitacji.

Tymczasem Preobrazhensky pułk uczestniczył w odspajania Tarnopolsky. Podczas tej operacji, 07 lipca 1917 Kutepov ponownie wyróżnił się w bitwie koło miejscowości Mszana. Za swoje wyczyny, otrzymał Order św George 3. stopnia. Preobrazhensky pułk imię Aleksandra Kutepova stała się synonimem determinacji, oddaniu służbie i bezinteresownej służby dla ojczyzny.

Na południu

Z nadejściem bolszewickiej armii, która walczyła przeciwko Niemcom i Austro-Węgier, w końcu upadł. W grudniu 1917, Kutepov lewy przód i udał się do Kijowa. W „matki rosyjskich miast”, wstąpił do Armii Ochotniczej. Aktywna faza wojny domowej jeszcze nie rozpoczęła. Przeciwnicy zapisane swoją siłę i przygotowuje się do rozlewu krwi.

Koniec 1917 – początek 1918 roku. przyszły generał Kutepov odbyła się w Taganrogu, gdzie został szefem miejscowego garnizonu. Nie musiał walczyć z Czerwonej Gwardii. W styczniu 1918 roku, udało się przełamać Biały pro-bolszewickich żołnierzy w starcia w Matveyev Kurgan. Według jego głównodowodzący Antona Denikina, była to pierwsza ważna bitwa wojny secesyjnej.

Należy zauważyć, że między nim a Kutepov był zestaw sporów ideologicznych. Denikin był ustawiony dość liberalne, natomiast Aleksander Pawłowicz zawsze zagorzałym widoki monarchistycznych. Niemniej jednak, pomimo rozbieżności co do właściwego charakteru władzy, Kutepov zawsze popierał głównodowodzący w sprawach wojskowych.

przeciwko bolszewikom

Od samego początku wszyscy oficerowie w służbie Białej Armii było niezwykle trudne i męczące. Apoteoza nieludzkich warunkach wojny było „ice” kampanię przeciwko Kubań (luty – maj 1918). W tej operacji Kutepov był prowadzony przez jednego z funkcjonariuszy ustach pułku. W kwietniu zaczął dowodzić Kornilov pułku, a następnie – First Division Piechoty.

W listopadzie Aleksander Pawłowicz stał się generał. W przeddzień białych żołnierzy wziął Noworosyjsk, a Denikin został mianowany gubernatorem wojskowym Morza Czarnego Kutepov. Ten wybór wydawało się dziwne dla wielu, jak kapitan nigdy przedtem nie miał wpływu na ich do rządów cywilnych.

W swojej nowej pozycji oficer zaangażowany w twardej prowadzone postępowania. Jego bezkompromisowe środki przeciw nieprzyjaciołom białego rządu stało się znane jako „Kutepov”. gubernator wojskowy odpowiedzialny za bezpieczeństwo i stabilność dostaw Noworosyjsk, zorganizowany przez sojuszników zagranicznych. Kiedy stało się głównym portem podstawy zewnętrznego źródła białego ruchu. Kutepov zorganizował nową siedzibę i uczynił mu głowę Nikolaya De Robertiego. Stał się prawą ręką Aleksandra Pawłowicza i wykonawca swoich zarządzeń wojskowych.

Na czele z „kolorowymi” pułków

W styczniu 1919 roku, już jako znany rosyjski generał prowadził 1st Army Corps, który funkcjonował w Doniec Basin. Zima i wiosna opuściły przegrupować siły i obrony wschodnią Ukrainę. Był to okres poważnego napięcia wszystkich sił Armii Ochotniczej.

stosunki Denikina z wieloma kolegami pozostawiała wiele do życzenia (szczególnie nerwowość wyróżnić swój związek z Wrangla). Dlatego, dowódca naczelny delegat Kutepov (po złożeniu zamówienia nie jest kapitanem przyjmującym) więcej uprawnień. W szczególności, Denikin dał mu „kolorowe” pułki – rdzeń Białej Gwardii Armii.

Wyborem, ponieważ Kutepov miał reputację jako sumienny wykonawczej i wojowników, nie interesuje się polityką. I to naprawdę było. Chociaż niektóre wspólne skórę zabił niedźwiedzia i dyskutowali o przyszłości politycznej uwolniona od bolszewików rosyjskich, generał zrobił swoją trudną działalność linii frontu.

Ostatnia faza wojny domowej

dowódca wojskowy raz kolejny pokazała swoje wybitne walory podczas operacji Charkowie. Za wybitne zasługi został mianowany generał porucznik. Wkrótce rozpoczął ofensywę na Moskwę Armii Ochotniczej. Kampania przeciwko dawnej stolicy Gen. Kutepov dowodził korpus, który osiągnął Orła. Następnie dusił operację i następnie wycofać się do dalekiej Noworosyjsk. Pomimo porażki po rosyjskiej generał był w stanie utrzymać zdolność bojową podległych działów wolontariuszy – Markowa, Korniłowowi, Aleksiejew i Drozdovskaya.

Na wiosnę 1920 Kutepov był na Krymie, gdzie Baron Wrangel mianował go dowódcą jednego z ostatnich białych budynków. Na czele formacji oficera udał się do walk całej Północnej Tavria. Pomimo wysiłków Alexander i innych wybitnych przywódców wojskowych ruchu biały, bolszewicy kontynuowali ofensywę. W listopadzie 1920, Kutepov została ewakuowana z Krymu.

emigracja

Biała Gwardia Ogólne Kutepov, którego biografia jest typowym przykładem wypędzonych Radziecki moc wroga, na pierwszy pobytu w Gallipoli. Nie zjednoczył wszystkie niedobitki armii Wrangla. W grudniu 1921, Kutepov z jego ciele pojawiła się w Bułgarii. Lokalne władze aresztowany i wydalony z kraju. Warlord przeniósł się do Jugosławii, gdzie został zastępcą szefa rosyjskiej armii.

W 1924 roku, generał Kutepov i jego żona Lidiya Davydovna Kyut osiadł w Paryżu. Oficer zaczął służyć w wielkiego księcia Mikołaja, który większość białej emigracji został uznany szef wygnanego romanowowie. Pra-wujek od ostatniego rosyjskiego cara mianowany przewodniczący słynnego oficera EMRO – Rosyjski Związku Wojskowego.

Co robić w swoim nowym statusem Alexander Kutepov? Ogólne nawiązaniu połączenia z tajnych organizacji antysowieckich działających na terytorium ZSRR. Miał nadzieję, że z ich pomocą, jeśli nie uda się obalić bolszewików, chociaż ich mocy, aby stworzyć wiele problemów. Jednak Plan Kutepov od samego początku była porażką.

śmierć

Komórki „organizacja Anti-sowieckiej” zostały stworzone specjalnie dla funkcjonariuszy bezpieczeństwa wytropić i wyeliminować aktywnych liderów rosyjskiej emigracji w Europie. Najpoważniejsza awaria Kutepov była jego współpraca z „Trust”, która została przeprowadzona zarządzanie OGPU.

26 stycznia 1930 Aleksander Pawłowicz porwany agentów sowieckiego wywiadu. Odważny operacja została przeprowadzona w Paryżu. Od tego dnia, i jest uważany za dzień śmierci Kutepov, choć okoliczności jego los pozostaje sprawą historyków spór. W czasach Związku Radzieckiego, informacja o generałów Biały Straży zostały sklasyfikowane jako „tajne”.

Dopiero w 1989 roku stwierdzono, że Kutepov zmarł na parowcu bolszewickiej Driven go w Noworosyjsk. Uważa się, że funkcjonariusz zmarł na atak serca (ewentualnie jego przyczyną była nadmierna dawka morfiny wprowadzono porywaczy). W innej wersji Straży Białej nadal przewieziony do Moskwy, gdzie zginął w Łubiance.

pamięć

Obecnie istnieje co najmniej jeden pomnik generała Kutepov. Znajduje się na głównej cmentarza rosyjskiej w Paryżu Sainte-Geneviève-des-Bois. Obok niego wzniesiono grobowiec generała. Grób pozostaje tam, wykonuje funkcję symboliczną.

Warlord zostawili wspomnienia, ale to sprawiło mu wiele współczesnych i towarzyszy w wojnie domowej i emigracji. Wyznania generalnego została opublikowana w Rosji w 2000 roku. Publikacja pokazuje, co jest w rzeczywistości pół zapomniane rodacy Aleksandr Pawłowicz Kutepov. Cytaty z jego wypowiedzi na froncie i ważnych rozmów z kolegami Biała Armii przedstawienia unikalnych wydarzeń fresk rosyjski zamieszanie.