866 Shares 4238 views

EKG stres: jakie wyniki pokazują normalne?

Aby zidentyfikować różne wady serca są często przepisywane elektrokardiogramu. Metoda ta jest bardzo proste. Jednakże, jest on uważany za jeden z najbardziej pouczające. Jeśli procedura nie wykazuje wyraźne rezultaty, pacjentowi podaje elektrokardiogramu z obciążeniem. Technika ta pozwala, aby odsłonić ukryte patologii i zalecić odpowiednie leczenie.


Ogólny opis procedury

Prawie każdy miał przynajmniej raz przechodzić procedury zwanej elektrokardiogramu (EKG). Jest to zapis impulsów elektrycznych (prądy), gdy serce się kurczy. Zabezpieczyć dane i wyświetlić je na wykres pozwala specjalnego urządzenia – elektrokardiograf. Wynik ten wygląda złożonej krzywej. Dekodowanie otrzymane wartości są zwykle wykonywana przez lekarza.

Dość prosta metoda diagnozowania chorób serca, aby uzyskać dokładne wyniki. Elektrokardiogram jest jednym z najtańszych i niedrogich sposobów. Zaletą może być także wywołana bez naruszenia integralności skóry.

EKG z aktywności fizycznej

Istnieje kilka metod elektrokardiografii, z których jeden jest obciążenie EKG. Zwykła procedura, gdy pacjent jest w stanie spoczynku, nie zawsze pokazują wszystkie odchylenia w sercu. Rejestracja serca puls podczas ćwiczeń pozwala określić dokładną przyczynę choroby ze względu na aktywną pracę mięśnia serca i całego organizmu.

techniki

Wykonać EKG z obciążeniem na kilka sposobów. Jedną z popularnych metod są testy funkcjonalne. No specjalny sprzęt nie jest używany, śpiączka stoper i kardiograf. Pacjenci proszeni są o wykonywanie prostych ćwiczeń. Może to być przysiady lub krok na platformie kroku.

Veloergometry uważana za jedną z najbardziej informacyjnych metod diagnostyki wydajności mięśnia sercowego. Dla jego wykorzystania rowerze stacjonarnym wyposażonym w specjalne czujniki i potężnego komputera. Gdy EKG wysiłkowe wszystkie dane zostaną przeniesione do komputera w celu przechwytywania i analizy.

Podobna metoda diagnozowania testu na bieżni, wykorzystywane wyłącznie do wykonywania bieżni. Jeśli pacjent zaczyna czuć się źle, diagnostykę kompletne i zapewni niezbędną opiekę medyczną.

Wskazania do stosowania

Procedura pozwala na wczesne wykrycie istniejących problemów z wytrzymałością mięśni serca i ustawić poziom dla każdego pacjenta. Elektrokardiogram jest jedną z podstawowych metod diagnostycznych dla ludzi, którzy pracują w trudnych warunkach.

Procedurę można przypisać w przypadkach, gdy średnia EKG nie wykazywały żadnych nieprawidłowości, ale jeśli pacjent skarży się na okresowych wyglądem nieprzyjemnych objawów. Bezpośrednie wskazanie do przejścia manipulacji ze stopniowo wzrastającym obciążeniu są następujące patologie:

 • konieczność określenia rodzaju i stopnia choroby wieńcowej;
 • migotanie przedsionków ;
 • częste skargi na ból w sercu;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • wrodzonych i nabytych chorób serca;
 • arytmia, częstoskurcz;
 • pojawienie się sinicy skóry lub nagłego osłabienia.

Jeśli wstępna diagnoza na elektrokardiograf sugeruje obecność choroby serca, a następnie przeprowadzić test z obciążeniem nie ma sensu.

Przeciwwskazania

Specjalista musi upewnić się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania przed pacjent otrzymuje EKG przy obciążeniu. Ponieważ w niektórych przypadkach ten rodzaj diagnozy mogą być groźne dla życia. W praktyce medycznej istnieje bezwzględne i względne przeciwwskazania do manipulacji. Pierwsza grupa obejmuje ciężkich patologii:

 • stan po zawale mięśnia sercowego (procedura zatrzymania nie może wcześniej niż 14 dni po ataku);
 • zaburzenia rytmu serca, nie podatne na ekspozycji medycznej;
 • poważna choroba zakaźna;
 • zapalenie osierdzia, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie wsierdzia;
 • zastoinowa niewydolność serca;
 • zator płucny ;
 • zwężeniem aorty w ciężkiej postaci;
 • podejrzenie tętniaka w wiązce naczynia.

Jeśli pacjent względnych przeciwwskazań lekarz powinien określić potrzebę elektrokardiografii z ćwiczeń.

Diagnoza jest zwykle podawana tylko w ostateczności, gdy inne metody zawiodły. Kategoria ta obejmuje takie stany patologiczne, takie jak brak magnezu i wapnia, ciężki stopniu cukrzycy, chorób serca z umiarkowaną zwężenia, arytmii komorowej, niedoczynność tarczycy, tętniaka lewej komory urodzenia aborcji.

Jak wygląda procedura?

Aby elektrokardiogram z obciążeniem, konieczne jest, aby skonsultować się z kardiologiem i przejść badanie wstępne. Jeśli pacjent nie ma przeciwwskazań, można go przypisać testu na rowerze stacjonarnym (ergometrze rower) lub bieżni. Najbardziej pouczające i powszechnie używana jest pierwsza postać.

Przed rozpoczęciem diagnostyki do skóry pacjenta przywiązuje specjalisty czujnika. Procedura ta prowadzi się równocześnie z uchwytem ciśnienia krwi. Czujniki są zamontowane w obszarze obojczyka, łopatkami i dolnej części pleców. Podczas pierwszych trzech minut, konieczne jest, aby symulator 60 180 rpm (obrotów na minutę). Po każdych trzech minut, aż obciążenie wzrośnie aż nie pojawi się zmęczenie, zawroty głowy lub ból.

Pacjent powinien poinformować o swoich uczuciach i lekarz pełnej procedury EKG. Po dane obciążenie jest rejestrowany przez dalsze 10 minut. Ten czas jest zazwyczaj wystarczająca, aby zapewnić, że tętno wróciło do normy. Wyniki są przesyłane do lekarza w diagnostyce.

Poprawnie interpretuje wyniki

EKG z obciążeniem zapewnia najbardziej wiarygodnych informacji na temat stanu mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych. Wniosek zawiera następujące wskaźniki:

 1. Praca (J) przez pacjenta.
 2. Moc próg (W).
 3. Przyczyny wcześniejszego zakończenia badania.
 4. Wnioski dotyczące wydajności.
 5. Dynamika akcji serca i ciśnienia krwi.
 6. Czasu zajęło normalizować tętno i ciśnienie krwi.
 7. Wielkość ciśnienia tętniczego na szczycie wysiłku.
 8. Zaburzenia rytmu serca (normalnie nie powinno być).
 9. zaburzenia wieńcowe (szczegółowy opis typu naruszenia, czas jego wystąpienia).
 10. Klasa CHD w zależności od poziomu mocy ćwiczenia w których odchylenie.

Wyłącznie zajmuje się specjalistycznym interpretacji wyników EKG do załadowania. Norma wydajność jest różna w zależności od wieku i płci pacjenta. Najmniejsze odstępstwo od przyjętych norm jeszcze nie mówią o obecności stanu patologicznego. W razie potrzeby, procedurę można powtórzyć po pewnym czasie.

Test konkluzja

Negatywna postać wykazuje wysoką skuteczność i brak zmian w EKG z obciążeniem. Próbkę uznaje się wątpliwa, jeśli stałe przesunięcie odcinka ST (zmiana odstępu między zębami wykres S i T). Przyczyną tego zjawiska mogą być pokryte dodatkowa wentylacja płuc, często stres, długotrwałe leczenie leków przeciwarytmicznych, niedobór potasu w organizmie.

O dodatniej próbki od pacjenta nie migotanie przedsionków, częste przedwczesne skurcze, zmiany odcinka ST o więcej niż 2 mm. W tym przypadku ważne jest, aby zwrócić uwagę na czas, kiedy nie były podobne objawy, maksymalne obciążenie, tętno.

Co robi obciążenie prawego przedsionka?

EKG zapisane różne choroby mięśnia sercowego. Jednym z niebezpiecznym zespołem jest przerost prawego przedsionka. Patologia ta jest często obserwowana w chorobach dróg oddechowych, ponieważ ta część serca przekazuje go do układu oddechowego. Pacjenci z wrodzonym tętnicy płucnej i prawej stronie pojawi przeciążeniowych przedsionkowych.

patologia zawór można zobaczyć podczas EKG. Znak odchylenia zmienia P. fala Terminowe diagnoza pozwoli rozpocząć terapię mającą na celu wyeliminowanie tego zjawiska.

Preparat do procedury

Aby uzyskać wiarygodne wyniki, konieczne jest, aby przygotować się do EKG przenoszenia obciążenia. Przed badaniem, aby wykluczyć stres emocjonalny i fizyczny, zrezygnować z korzystania z napojów alkoholowych. Kilka dni wykluczone biorąc leki, które wpływają na mięsień sercowy. Mieć negatywny wpływ na wynik próbki może ciężki żywności.